6 موقعیتی که می‌توانید از دستیار صوتی گوگل کمک بگیرید (بخش دوم)

رسانه کلیک - در بخش اول و دوم این مطلب قصد داریم تا 6 کار مهمی را که می‌توانید برای انجام آن‌ها از دستیار صوتی گوگل کمک بگیرید معرفی کنیم.

6 موقعیتی که می‌توانید از دستیار صوتی گوگل کمک بگیرید (بخش دوم)

در مطلب قبلی 3 موقعیتی را که می‌توانستید در آن از دستیار هوشمند گوگل استفاده کنید، برای شما توضیح دادیم. در این مطلب 3 کار دیگری را که می‌توانید برای انجام دادن آن‌ها از دستیار گوگل کمک بگیرید را معرفی کنیم.

4- انتخاب یک رستوران

دستیار گوگل وقتی گرسنه هستید و نمی‌دانید که چه غذایی بخورید و چه رستورانی را برای غذا خوردن انتخاب کنید می‌توانید از دستیار گوگل استفاده کنید. شما می‌توانید از دستیار گوگل بخواهید نزدیک‌ترین رستوران‌های اطراف شما را که می‌توانید در آن‌ها غذای مورد علاقه خود را میل کنید به شما نشان دهد. برای استفاده از این قابلیت دستیار هوشمند گوگل ابتدا اپلیکیشن دستیار گوگل را باز کنید و روی دکمه میکروفون کلید کنید. عبارت "Resturants in my area" را تکرار کنید. وقتی فهرست رستوران‌های نزدیک به شما نمایش داده شده روی نام رستوران مورد علاقه خود کلیک کنید تا اطلاعات مربوط به آن را مشاهده کنید. اگر امکان سفارش آنلاین غذا در این رستوران وجود داشته باشد شما می‌توانید از طریق دستیار گوگل برای سفارش غذا استفاده کنید.

این قابلیت در دستیار گوگل به شما این امکان را می‌دهد تا بدون نیاز به مراجعه حضوری به رستوران به خصوص در شرایط همه‌گیری ویروس کرونا غذای مورد علاقه خود را برای صبحانه، ناهار و شام سفارش دهید.

5- مشاهده ترافیک خیابان‌ها

اگر در محلی زندگی می‌کنید که خیابان‌های آنجا همیشه پر ترافیک و پر از ماشین هستند و برای رسیدن به محل کار خود در اغلب اوقات با مشکل مواجه می‌شوید می‌توانید برای اطلاع از آخرین اخبار ترافیکی در هر ساعتی از شبانه روز که بخواهید از دستیار گوگل کمک بگیرید.

برای استفاده از دستیار هوشمند گوگل برای مشاهده وضعیت ترافیک خیابان‌های شهر خود ابتدا اپلیکیشن را باز کنید، رو دکمه میکروفون کلیک کنید و سپس عبارت "what is the traffic like?" را تکرار کنید. با اجرای این فرمان صوتی گوگل به شما خواهد گفت که ترافیک چه خیابان‌هایی سنگین است و بهتر است از چه مسیری برای رسیدن به مقصد خود استفاده کنید.

شما حتی می‌توانید از دستیار گوگل برای تخمین مدت زمانی که طول خواهد کشید که از مبدأ به مقصد حرکت کنید، سؤال بپرسید. شما می‌توانید فرمان صوتی "how long it take to get to the library if I walk/drive/bike?" را اجرا کنید.

6- انجام روتین خواب

دستیار گوگل شما می‌توانید با کمک دستیار گوگل بعد از گذراندن یک روز شلوغ و سخت، روتین خواب خود را انجام دهید. درست شبیه به کاری که برای روتین صبحگاهی انجام دادید می‌توانید مواردی که باید قبل از خواب انجام دهید برای دستیار گوگل مشخص کنید. برای شخصی سازی و اعمال تنظیمات روی دستیار گوگل مراحل زیر را طی کنید:

ابتدا اپلیکیشن دستیار گوگل را باز کنید، روی عکس پروفایل خود در گوشه سمت راست صفحه قرار دارد کلیک کنید. گزینه Routines را انتخاب کنید، در بخش Ready-Made گزینه Bedtime را انتخاب کنید. آیتم‌هایی را که می‌خواهید قبل از خواب انجام دهید انتخاب کنید و روی گزینه Save کلیک کنید. این یک روش بسیار خوب برای از بین بردن انرژی‌های منفی و کمک به یک خواب عالی خواهد بود.

ارسال نظر