5 اپلیکیشن رایگان شرکت ادوبی برای انجام کارهای گرافیکی در موبایل (قسمت دوم)

رسانه کلیک - در مطلب قبلی 2 اپلیکیشن رایگان محصول شرکت ادوبی برای انجام کارهای گرافیکی را معرفی کردیم. در این قسمت 3 اپلیکیشن کاربردی دیگر این شرکت را معرفی خواهیم کرد.

5 اپلیکیشن رایگان شرکت ادوبی برای انجام کارهای گرافیکی در موبایل (قسمت دوم)

شرکت ادوبی یکی از قدرتمندترین و در عین حال قدیمی‌ترین شرکت‌ها یتولید نرم‌افزارهای گرافیکی و طراحی وب است که بشتر نرم‌افزارهای آن مثل فتوشاپ، کارل دراو و از این دست رایگان نیستند و باید لایسنس آن‌ها را برای نصب و استفاده همیشگی خریداری کرد. اما این شرکت نرم‌افزارهای رایگانی را برای کاربران گوشی‌های تلفن همراه هوشمند ارائه کرده است که استفاده از آن‌ها کاملا رایگان و بدون هزینه است.

3- اپلیکیشن Photoshop Mix برای سیستم عامل اندروید و iOS

شرکت ادوبی شرکت ادوبی علاوه بر نرم افزارهای قدرتمندی مثل Photoshop Touch و Photoshop Express اقدام به تولید نرم‌افزار جدیدی کرده‌است که همه قابلیت‌های این دو نرم افزار قدرتمند را به صورت یکجا و هم‌زمان در اختیار کاربران قرار می‌دهد. علاوه بر این استفاده از این نرم‌افزار بسیار ساده و کاربردی است. این اپلیکیشن Photoshop Mix نام دارد.

تمرکز اصلی نرم‌افزار Photoshop Mix روی کار با لایه‌ها و استفاده بهینه از المان‌های ویرایش عکس است. با استفاده از این اپلیکیشن شما می‌توانید تا 5 لایه را با یکدیگر ترکیب کنید و یک عکس جدید بسازید. همچنین در این نرم‌افزار ابزارهایی برای کنترل شفافیت، در هم آمیختن تصاویر و فیلترهای ویرایش عکس مختلفی در اختیار کاربران قرار داده شده است.

قابلیت‌های ارائه شده در این نرم‌افزار بیشتر برای در نرم‌افزارهای ویرایش عکس تحت دسکتاپ یافت می‌شود و کمتر در اپلیکیشن‌های گرافیکی قابل استفاده روی موبایل چنین قابلیت‌های وجود دارد. این اپلیکیشن به خصوص برای افرادی که علاقه زیادی به ثبت تصاویر مختلف با دوربین گوشی‌های هوشمند و ویرایش آن‌ها دارند انتخاب و گزینه بسیار مناسبی است.

برای دانلود این نرم‌افزار برای استفاده روی گوشی‌های اندرویدی از این آدرس و برای دانلود نسخه iOS اپلیکیشن Photoshop Mix به این آدرس مراجعه کنید.

4- اپلیکیشن Adobe Acrobot Reader برای همه پلتفرم‌ها و سیستم‌عامل‌ها

شرکت ادوبی اپلیکیشن Adobe Acrobot Reader یکی از بهترین اپلیکیشن‌های موجود برای کار با فایل‌های PDF است. شاید تا پیش از این کاربران با چالش‌های زیادی برتی استفاده از این اپلیکیشن چه روی دسکتاپ و چه گوشی تلفن همراه مواجه بودند اما خوشبختانه ایرادات اصلی این نرم‌افزار بر طرف شده است و به راحتی می‌توان از آن برای خواندن فایل‌ها چه روی دسکتاپ و چه روی گوشی استفاده کرد.

این روزها استفاده از فایل‌های متنی دیجتالی شده به خصوص فایل‌های متنی با فرمت PDF بسیار رواج پیدا کرده است از این رو به جای گشتن برای پیدا کردن اپلیکیشن مناسبی که بتوان با استفاده از آن فایل‌های PDF را به راحتی خواند بهتر است از نرم‌‌افزار Acrobot Reader استفاده کرد.

علاوه بر این امکان ایجاد امضای دیجیتال روی اسناد با استفاده از این اپلیکیشن وجود دارد. کافی است امضای خود را اسکن کرده و تصویر آن را روی فایل آپلود کنید و یا با استفاده از ماوس یا قلم نوری امضای خود را روی سند ایجاد نمایید. قابلیت امضای دیجیتال در این اپلیکیشن به خصوص روی گوشی‌های تلفن همراه کاربرد بسیار زیادی دارد. در این اپلیکیشن امکان هایلایت کردن متن نیز وجود دارد. اپلیکیشن Acrobot Reader دارای حالتی به نام Liquid Mode است که باعث می‌شود خواندن فایل‌های PDF با استفاده از آن بسیار راحت‌تر و ساده‌تر باشد.

دانلود نسخه اندرویدی این اپلیکیشن از طریق این لینک، دانلود نسخه iOS از طریق این ادرس و دانلود نسخه دسکتاپ و یا ویندوزی اپلیکیشن Acrobot Reader از طریق این آدرس امکان‌پذیر است.

5- اپلیکیشن Adobe Color

شرکت ادوبی تئوری رنگ‌ها و استفاده از آن برای ایجاد طرحی با رنگ‌های جذاب و تاثیر گذار کار نسبتا سختی است و نایز به تخصص و تجربه زیادی دارد. اگر شما در زمینه تئوری انتخاب رنگ‌ها مهارت زیادی هم داشته باشید اما نحوه استفاده از سایه‌ها و استفاده تاثیر گذار از آن‌ها کار سختی است. اپلیکیشن Adobe Color یکی از اپلیکیشن‌های کاربردی برای استفاده مناسب از رنگ‌ها است.

اپلیکیشن رایگان Adobe Color به کاربر کمک می‌کند تا بهترین ترکیب‌های رنگی را در کنار هم استفاده کنید. علاوه بر این شما می‌توانید رنگ‌های استفاده شده در یک تصویر را با استفاده از این اپلیکیشن پیدا کنید مضاف بر اینکه می‌توانید رنگ‌ها یمکمل، مشابه و ترکیبی به کار رفته در این تصاویر را نیز با استفاده از این اپلیکیشن پیدا کنید.

برای شناسایی رنگ‌ها کافی است نشانگر ماوس را روی رنگ مورد نظر برده و به این ترتیب رنگ توسط این اپلیکیشن شناسایی می‌شود. این اپلیکیشن قابلیت فرمت‌ها یرنگی مختلفی مثل RGB را نیز دارد.

ارسال نظر