استوری گذاشتن در اینستاگرام چگونه است؟

رسانه کلیک - اینستاگرام یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی است و ما در این مطلب روش استوری گذاشتن در اینستاگرام را به شما آموزش می‌دهیم. 

استوری گذاشتن در اینستاگرام چگونه است؟

اینستاگرام یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی است و تقریبا همه ما زمانی را در هر روز به گشت و گذار در این اپلیکیشن اختصاص می‌دهیم. استوری اینستاگرام مدت‌هاست که ایجاد شده و قابلیت بسیار سرگرم‌کننده و کاربردی است. در این مطلب قصد داریم روش استوری گذاشتن در اینستاگرام و نکات مهم آن را آموزش دهیم.

روش استوری گذاشتن در اینستاگرام

برای اینکه بتوانید در اینستاگرام خود استوری بگذارید، باید علامت دوربین گوشه بالا سمت چپ صفحه home اینستاگرام خود را لمس کنید. یا انگست خود را از سمت چپ صفحه به سمت راست بکشید.

استوری گذاشتن در اینستاگرام

با این کار دوربین اینستاگرام برای شما فعال می‌شود.

استوری گذاشتن در اینستاگرام

چهار عبارت Normal و Boomerang و Hands Free و Live در پایین صفحه نمایش داده می‌شوند. برای گرفتن عکس، روی حالت نرمال بروید و یک بار روی دایره سفید ضربه بزنید و برای گرفتن فیلم، انگشت خود را روی این دایره سفید نگه دارید.

Boomerang یک حالت عجیب است که عکس‌های زیادی از شما می‌گیرد و آن‌ها را ترکیب می‌کند تا به یک ویدیو تبدیل شود. سپس این ویدیو را به‌صورت عادی و بعد به صورت معکوس در یک حلقه تکرارشونده پخش می‌کند. برای گرفتن Boomerang هم باید چند ثانیه انگشت خود را روی دکمه سفید نگه دارید.

در حالت Live نیز می‌توانید ویدیویی را به‌صورت زنده با فالورهای خود به اشتراک بگذارید و کامنت‌های آن‌ها را دریافت کنید. برای شروع ویدیو نیز باید در حالت Live، گزینه Start Live Video را لمس کنید. با لمس فلش‌هایی که در گوشه پایین سمت راست قرار دارند می‌توانید دوربین خود را از سلفی به اصلی یا برعکس تغییر دهید.

با لمس کردن علامت چرخ‌دنده بالای صفحه وارد بخش تنظیمات استوری می‌شوید و می‌توانید انتخاب کنید که چه افرادی نتوانند استوری شما را ببینند یا چه کسانی بتوانند به استوری شما پاسخ دهند.

اگر نمی‌خواهید با دوربین اینستاگرام عکس بگیرید و دوست دارید یکی از عکس‌های گالری خود را استوری کنید، انگشت خود را از پایین صفحه به سمت بالا بکشید تا عکس‌های گالری نمایش داده شوند.

یکی از عکس‌های خود را انتخاب کنید تا صفحه زیر برای شما نمایش داده شود.

استوری گذاشتن در اینستاگرام

برای اضافه کردن استیکر یا متن و دست‌نوشته به استوری خود می‌توانید از علامت‌های گوشته بلا سمت راست تصویر استفاده کنید. به راحتی می‌توانید جای استیکر و نوشته خود را جا به جا کنید. برای تغییر سایز آن‌ها نیز دو تا از انگشت‌های خود را در اطراف استیکر قرار دهید و انگشتان خود را باز یا بسته کنید.

بعد از اینکه به سلیقه خود استوری را درست کردید، دکمه Your Story را فشار دهید تا آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

استوری گذاشتن در اینستاگرام

در صفحه جدید باز هم گزینه Your Story را انتخاب کنید و دکمه Send را فشار دهید.

بعد از به اشتراک‌گذاری استوری در اینستاگرام می‌توانید نام افرادی که استوری شما را دیده‌اند مشاهده کنید. برای این کار از صفحه home اینستاگرام، استوری خود را باز کنید و روی اسامی که پایین صفحه نوشته شده است کلیک کنید یا انگشت خود را از پایین صفحه به سمت بالا بکشید.

ارسال نظر