نحوه فعال کردن اعلان هشدار برای ایمیل‌های خاص

رسانه کلیک - معمولا برخی از ایمیل‌ها برای ما مهم‌تر از ایمیل‌های دیگر هستند. از طرفی گرفتن اعلان هشدارها یا نوتیفیکیشن برای همه ایمیل‌های دریافتی گاهی آزار دهنده است.

نحوه فعال کردن اعلان هشدار برای ایمیل‌های خاص

در اپلیکیشن Microsoft Outlook قابلیتی وجود دارد که با استفاده از آن می‌توان اعلان هشدارها را برای ایمیل‌های خاصی فعال کرد. با استفاده از این قابلیت کاربران می‌توانند اعلان هشدار را برای برخی از ایمیل‌ها فعال و برای برخی دیگر که از اهمیت کمتری برخوردار هستند غیرفعال کنند.

استفاده از قابلیت اعلان هشدار برای ایمیل‌های خاص در Microsoft Outlook

برای شخصی سازی اعلان هشدارها در ایمیل‌ها ابتدا اپلیکیشن Outlook را باز کنید و سپس ایمیلی را که می‌خواهید اعلان هشدار برای ایمیل‌های دریافتی از آن آدرس فعال شود را انتخاب کنید. روی آن ایمیل کلیک راست کنید و سپس گزینه rules را انتخاب کنید. از منوی باز شده گزینه Create Rule را انتخاب کنید.

اعلان هشدار دریافت ایمیل به جای کلیک راست کردن روی ایمیل، می‌توانید ایمیل مورد نظر را انتخاب کنید و از نوار ابزار در برگه Home روی گزینه Rules و در نهایت Create Rule کلیک کنید.

Microsoft Outlook روی چک باکسی که کنار نام فرستنده ایمیل قرار دارد کلیک کنید و سپس گزینه Display In The New Item Alert Window را انتخاب کنید. برای اینکه اعلان هشدار صدا دار باشد، روی چک باکس کنار گزینه Play Selected Sound نیز کلیک کنید. از جعبه روبروی این گزینه نیز می‌توانید هشدار مورد نظر خود را نیز انتخاب کنید.

اعلان هشدار دریافت ایمیل بسیاری از کاربران از همان صدای پیش‌فرض برای اعلان هشدار استفاده می‌کنند. برای تغییر آن باید به فولدر قرار گرفته در مسیر C:\Windows\Media (or /System/Library/Sounds/ رفته و فایل صوتی با فرمت .wav را انتخاب کنید. می‌توانید از دکمه Play برای شنیدن صدای نت مورد نظر خود استفاده کنید.

اعلان هشدار دریافت ایمیل بعد از انجام تنظیمات مورد نظر روی دکمه OK کلیک کنید تا Rule تنظیم شده ذخیره شود. از این به بعد هر زمانی که از آدرس انتخاب شده ایمیلی دریافت کردید، اعلان هشدار برای شما نمایش داده می‌شود.

تنظیم اعلان هشدار برای ایمیل‌های دریافتی از یک دامنه یا Domain خاص

اگر می‌خواهید برای همه ایمیل‌هایی که از یک دامنه یا domain خاص برای شما ارسال می‌شوند، اعلان هشدار را فعال کنید باید مراحل زیر را طی کنید:

در برگه Home در اپلیکیشن Outlook روی گزینه rules کلیک کنید و گزینه Manage Rules & Alerts را انتخاب کنید.

اعلان هشدار دریافت ایمیل در پنجره باز شده روی گزینه New Rule کلیک کنید.

اعلان هشدار دریافت ایمیل گزینه Apply Rule On Message I Receive را انتخاب کنید و سپس گزینه Next را انتخاب کنید.

اعلان هشدار دریافت ایمیل صفحه را به سمت پایین بکشید و گزینه with Specific Words In The Sender's Address را انتخاب کنید و در نهایت روی گزینه زیرخط دار Specific Word در پایان کلیک کنید.

Microsoft Outlook برای افزودن دامنه مورد نظر روی گزینه Add کلیک کنید و روی گزینه OK کلیک کنید.

اعلان هشدار دریافت ایمیل کلمه مورد نظر را انتخاب کنید و سپس روی گزینه Next کلیک کنید.

Microsoft Outlook در گام بعدی اگر می‌خواهید برای اعلان هشدار خود صدایی انتخاب کنید، روی گزینه A Sound کلیک کنید. صدای مورد نظر خود را انتخاب کنید. به محض پایان یافتن کار روی گزینه Finish کلیک کنید.

اعلان هشدار دریافت ایمیل تغییرات اعمال شده در فهرست تغییرات برای شما نمایش داده می‌شود. روی گزینه Apply کلیک کنید تا تغییرات به حالت فعال در بیاید.

Microsoft Outlook از این بعد برای همه ایمیل‌هایی که از دامنه انتخابی دریافت می‌کنید اعلان هشدار نمایش داده می‌شود.

ارسال نظر