چگونه از تمام ویژگی های لمس سه بعدی استفاده کنیم؟

اپل به همراه آیفون ۶ اس و آیفون ۶ اس پلاس، ویژگی لمس سه بعدی را هم معرفی کرد؛ فناوری لمسی جدیدی که می تواند فشار روی صفحه نمایش را همانند فشار استاندارد شناسایی کند.

چگونه از تمام ویژگی های لمس سه بعدی استفاده کنیم؟

کلیک- این محصول این امکان را به وجود می آورد که به روش جدیدی با گوشی خود کار کنید و این، یکی از بهترین ویژگی های دستگاه های جدید است. اگر چه ممکن است شما قبلا از لمس سه بعدی در آیفون ۶ اس یا آیفون ۶ اس پلاس برای کارهای محدودی استفاده کرده باشید، اما از تمام قابلیت هایش باخبر نباشید. به همین منظور، در ادامه مراحل راهنمایی ای را ارائه می کنیم تا بتوانید به بهترین شکل ممکن از این قابلیت بهره مند شوید:

چگونه از لمسی ۳ بعدی استفاده کنیم
قبل از این که بخواهم درباره ویژگی های بیان شده صحبت کنم، بهتر است درباره چگونگی استفاده مناسب از لمس ۳بعدی و حرکت های مورد نیاز توضیح دهم، چرا که اکنون چهار روش متفاوت برای فشار آوردن بر صفحه وجود دارد. یک، وارد کردن ضربه استاندارد بر صفحه، که با زدن ضربه بر آن قسمتی که می خواهید، می توانید از آن استفاده کنید. بعدی ضربه (فشار) طولانی است، جایی که با صفحه گوشی تماس برقرار می کنید و می گذارید انگشتتان بر روی آن بماند. این حرکت در همه آیفون ها وجود دارد و در میان چیزهای دیگر، برای تنظیم مجدد صفحه زمینه تان استفاد می شود.
مورد بعدی لمس ۳بعدی دو گزینه ای است. اولی تک ضربه ایست که شما با اولین ضربه تان به صفحه، آن را فعال می کنید و سپس بیشتر فشار می دهید. بهترین شیوه این است که با یک حرکت روان این کار را انجام دهید تا این که بخواهید ضربه بزنید، نگه دارید، صبر کنید و سپس محکم تر فشار دهید. مورد آخر ضربه محکم است، که توسط همه برنامه پشتیبانی نمی شود، که با فشار شدیدتر بعد از اولین تک ضربه آن را فعال می کنید.

کارهای فوری - صفحه زمینه
یکی از بهترین روش ها در استفاده از لمسی ۳بعدی برای کارهای فوری است. نحوه استفاده را با چگونگی استفاده آن ها با آیکون های صفحه زمینه شروع خواهم کرد. تمام کاری که باید انجام دهید این است که تک ضربه ای به یک آیکون صفحه زمینه تان وارد کنید تا فهرست میانبر با گزینه های بیشتر را برایتان باز شود. مثلا اگر برنامه تلفن را فشار دهید، فهرستی از مخاطبان مورد علاقه تان را برای برقراری تماس فوری دریافت می کنید؛ آیفونم را پیدا کن را فشار دهید، فهرستی از دستگاه هایتان را که می توانید بر رویشان صدا بگذارید را دریافت می کنید. برنامه های شخص ثالث هم می توانند کارهای فوری را پشتیبانی کنند. برای مثال فیسبوک را فشار دهید، گزینه ای برای نوشتن پست دریافت می کنید. تمام برنامه ها کارهای فوری را پشتیبانی نمی کنند، برای این که متوجه شوید برنامه مورد نظر شما عمل از این ویژگی حمایت نمی کند، با زنگ تلفن، بازخورد دریافت خواهید کرد.

کارهای فوری تک ضربه ای در برنامه
همچنین کارهای فوری را می توان در بعضی برنامه ها هم استفاده کرد. آن ها هم به طریق مشابه فعال می شوند: تک ضربه ای بر یک بخش وارد می کنید تا گزینه های بیشتری باز شوند. برای مثال می توانید تک ضربه ای بر سنجاق (پین) یا نتیجه جستجو در نقشه بزنید تا فهرستی از میانبرها را باز کند مانند دیدن وب سایت های مرتبط، اشتراک گذاری مکان، تماس یا آدرس گرفتن. در برنامه تلفن می توانید تک ضربه ای بر تماس اخیر بزنید تا فهرست میانبر با گزینه های تماس، پیامک، ایمیل و افزودن مخاطب باز شود.
کارهای فوری در تمام برنامه ها پشتیبانی نمی شود و بعضی برنامه ها به جای آن از پیک (نگاه زیرچشمی) و پاپ (پریدن) استفاده می کنند. تفاوتش این است که کارهای فوری برای اطلاعاتی است که می خواهید از آن استفاده کنید، مانند تماس های اخیر؛ پیک و پاپ برای بخش هایی است که می خواهید با جزییات بیشتر ببینید.

پیک و پاپ
پیک و پاپ کارهای جدیدی است که بخش های درون برنامه را تغییر می دهد. بهترین تعریف ارائه شده برای پیک: راهی است برای مرور اطلاعات. برای مثال اگر تک ضربه ای بر ایمیل بزنید، پنجره مرورگر باز می شود، از این رو اگر می خواهید آن را با جزییات بیشتری ببینید می توانید آن را باز کنید؛ می توانید تک ضربه ای بر پنجره مرورگر در برنامه دوربین بزنید تا در پیک جدیدترین عکس هایتان را ببینید. به طور کلی وقتی بخشی را مرور می کنید، اگر پنجره مرورگر را به سمت بالا، چپ یا راست بکشید، پیک گزینه های بیشتری را به شما خواهد داد. مثلا، در ایمیل، اگر پنجره را به سمت چپ بکشید می توانید آن را پاک کنید، به سمت راست بکشید می توانید علامت خوانده/خوانده نشده بزنید، و اگر به سمت بالا بکشید فهرست میانبرهای پاسخ، فوروارد، علامت، اعلان و حرکت میاید.
همچنین می توان از پیک برای مرور اطلاعات در برنامه های دیگر هم استفاده کرد. مثلا اگر پیامی را با تاریخ و مکان فرستادید، می توانید روزنگارتان را با تک ضربه ای بر تاریخ مرور کنید، درحالی که با تک ضربه ای بر آدرس می توانید آن را در نقشه ببینید.
پاپ حرکت بعدی است، که با فشار شدید بر پیک فعال می شود. پاپ شما را به برنامه یا اطلاعاتی که از پیک می دیدید پرتاب می کند. مثلا اگر از پیک برای دیدن ایمیل استفاده می کنید، با ایجاد فشار شدیدتر پاپ شما را به صفحه همیشگی ایمیل خواهد برد. این بدان معناست که شما می توانید خیلی سریع بعضی اطلاعات را مرور کنید و اگر جالب است و می خواهید بیشتر بدانید، می توانید با پاپ به برنامه کامل آن وارد شوید.

تبدیل صفحه کلید به موس
تلاش برای حرکت مکان نما در برنامه با استفاده از انگشت کمی چالش برانگیز است و من هیچ وقت نتوانسم آن را کامل انجام دهم. ولی با لمس ۳بعدی، این مشکل حل می شود. در هر برنامه، تک ضربه ای به صفحه کلید وارد کنید، کلید ها سفید یا تو خالی می شوند، از این فضا به عنوان موس برای حرکت مکان نما استفاده کنید. بسیار عالی کار می کند و احتمالا تنها ویژگی لمس ۳بعدی است که من بسیار استفاده می کنم.

قابلیت چند منظورگی
نیمی از انگشت یا شست را بر روی حلقه و نیمی دیگر را سمت چپ صفحه بگذارید، با یک ضربه آیفون تان را به حالت تغییر کاربری قرار دهید. اگر انگشت تان را مستقیم در راستای صفحه بکشید، به برنامه استفاده شده قبلی وارد می شوید. اگر به میزان کمتری بکشید یا از ضربه محکم استفاده کنید مبدل برنامه های همیشگی ظاهر می شود. اگر بخواهیم صادق باشیم ایجاد دو ضربه بر دکمه صفحه اصلی آسان تر است، اما در آیفون ۶S پلاس این گزینه تغییر کاربری را هنگامی که در حال استفاده از گوشی هستید آسان تر می کند.

منبع: expertreviews

ارسال نظر