چگونه میزان مصرف باتری آیفون را کاهش دهیم؟

مدت زمان استفاده از باتری پس از فعال کردن حالت Low Power Mode به چگونگی استفاده از آیفونتان بستگی دارد و بنابراین نمی‌توانیم بگوییم چه قدر می‌توانید از باتری گوشی در این حالت استفاده کنید. اما به ادعای اپل با استفاده متوسط می‌توانید انتظار داشته باشید تا 3 ساعت از باتری کار بکشید.

چگونه میزان مصرف باتری آیفون را کاهش دهیم؟

کلیک- Low Power Mode یکی از ویژگی‌های آی او اس 9 است که به باتری آیفون شما کمک کند مدت بیشتری دوام بیاورد.

 • ویژگی Low Power Mode چه مدت میزان استفاده از باتری را افزایش می‌دهد؟

مدت زمان استفاده از باتری پس از فعال کردن حالت Low Power Mode به چگونگی استفاده از آیفونتان بستگی دارد و بنابراین نمی‌توانیم بگوییم چه قدر می‌توانید از باتری گوشی در این حالت استفاده کنید. اما به ادعای اپل با استفاده متوسط می‌توانید انتظار داشته باشید تا 3 ساعت از باتری کار بکشید.

 • چگونه حالت Low Power Mode را در آیفون روشن کنیم؟

مراحل زیر را طی کنید:

 1. روی اپلیکیشن Settings ضربه بزنید.
 2. روی Battery کلیک کنید.
 3. کشوی Low Power Mode را به سمت حالت روشن حرکت دهید (سبز).

برای خاموش کردن این حالت کافی است مجددا کشو را به حالت خاموش برگردانید (سفید)
اما این راه تنها روش روشن کردن Low Power Mode نیست. آیفون دو روش دیگر نیز در نظر گرفته است:

 • کافی است فقط به Siسیری بگویید "Turn on Low Power Mode" (یا جمله‌ای شبیه به این) و خواهید دید که او این کار را برای شما انجام می‌دهد.
 • وقتی که شارژ باتری آیفون شما به 20% برسد و دوباره بعد از آن به 10% برسد، آی او اس یک پنجره پاپ آپ حاوی هشدار نشان می‌دهد. در این پنجره هشدار یک دکمه وجود دارد که اگر آن را انتخاب کنید Low Power Mode را روشن می‌کند.
 • حالت Low Power Mode چه چیزی را غیر فعال می‌کند؟

باید بدانید که استفاده از این قابلیت می بایست در زمان مشخص و واقعا در زمان نیاز انجام شود؛ چون با روشن شدن Low Power Mode تغییرات زیر در گوشی اعمال می‌شود:

 • قدرت پردازش کاهش می‌یابد

سرعت پردازش در آیفون روی میزان استفاده از باتری تاثیرگذار است. حالت Low Power Mode عملکرد پردازشگر و تراشه گرافیکی را برای کاهش مصرف باتری کنترل می‌کند. در این حالت گوشی کمی کند عمل کرده و ممکن است بازی‌ ها و دیگر برنامه‌ های گرافیکی به خوبی عمل نکند.

 • به روز رسانی اپلیکیشن‌ها در پس‌زمینه غیرفعال می‌شود

آیفون شما می‌آموزد که شما چگونه از اپلیکیشن‌ هایتان استفاده می‌ کنید و زمان‌ هایی که آن ها را باز می‌کنید به صورت اتوماتیک آن ها را به روز رسانی می‌کند تا به آخرین نسخه اپلیکیشن‌ ها دسترسی داشته باشید. این ویژگی خوب است اما شارژ باتری را مصرف می‌کند. ویژگی Low Power Mode این ویژگی را موقتا غیر فعال می‌کند.

 • ویژگی Email fetch غیر فعال می‌شود

آیفون را می‌توان به گونه‌ ای تنظیم کرد که به صورت دوره‌ ای ایمیل‌ های جدید را از حساب‌ های کاربری شما جمع‌آوری کند. Low Power Mode این ویژگی را خاموشغیر فعال می‌کند و شما مجبور خواهید بود بصورت دستی پیام‌ های جدیدتان را بررسی کنید (Email را باز کنید به inbox بروید و از بالا به سمت پایین سوایپ کنید تا پیام‌های جدید نمایش داده شود).

 • دانلود خودکار خاموش می‌شود

می‌توانید آیفونتان رو طوری تنظیم کنید که به صورت خودکار اپلیکیشن‌ها یا خریدهای روی دستگاه‌ های دیگر را به روزرسانی کند. این ویژگی برای همگام نگه داشتن محتوا خوب است اما گوشی برای بررسی به روزرسانی‌ها و دانلود آن ها از شارژ باتری استفاده می‌کند. Low Power Mode از دانلود خودکار جلوگیری می‌کند.

 • افکت‌ های تصویری و انیمیشن‌ ها غیرفعال می‌شود

آی او اس دارای افکت‌ های تصویری و انیمیشن‌ های مختلف است. این ویژگی‌ها استفاده از آیفون را جالب‌ تر می‌کند، اما این ویژگی‌ ها نیز از شارژ باتری کم می‌کنند. ویژگی Low Power Mode این ویژگی‌ ها را غیرفعال می‌کند تا شارژ باتری کمتر مصرف شود.

 • روشنایی صفحه‌نمایش کمتر می‌شود

هرچه صفحه‌ نمایش گوشی روشن‌تر و پرنور تر باشد باتری بیشتری مصرف می‌شود. Low Power Mode روشنایی صفحه‌ نمایش را برای حفظ شارژ باتری کم می‌کند.

 • آیا می‌شود همیشه از ویژگی Low Power Mode استفاده کرد؟

با توجه به اینکه Low Power Mode می‌تواند کمک کند تا 3 ساعت بیشتر از شارژ باتری خود استفاده کنید و ویژگی‌هایی که به واسطه آن غیر فعال می‌شوند آنچنان حیاتی نیستند، ممکن است بپرسید که آیا می‌شود تمام مدت از این ویژگی استفاده کرد؟ باید بگوییم فقط شما نیستید که به چنین چیزی فکر می‌کنید. مت برچلر، این کار را امتحان کرد و متوجه شد ویژگی Low Power Mode می‌تواند بین 33 تا 47 درصد از میزان مصرف باتری بکاهد که صرفه‌ جویی بسیار خوبی است.
پس اگر از ویژگی‌هایی که در بالا ذکر شد زیاد استفاده نمی‌کنید یا علاقه دارید برای حفظ شارژ باتری از آنها استفاده نکنید، می‌توانید همیشه از ویژگی Low Power Mode استفاده کنید.

 • چه زمانی Low Power Mode بصورت خودکار خاموش می‌شود؟

وقتی شارژ باتری بالای 80 درصد باشد، حتی اگر این ویژگی روشن باشد، بطور اتوماتیک خاموش می‌شود.

منبع: ipod.about.com

ارسال نظر