بازیابی پیام های متنی پاک شده در تلفن همراه

بارها اتفاق افتاده که به طور تصادفی پیام‌های متنی را از روی دستگاه اندرویدی خود پاک کرده باشید و یا اینکه برای خالی‌ کردن صندوق پیام‌ها تمام پیام‌ها را پاک کرده و ناگهان متوجه شده باشید که بعضی‌ از آنها مورد نیاز شما بوده اند.

بازیابی پیام های متنی پاک شده در تلفن همراه

کلیک - نگران نباشید، پیام‌های حذف شده قابل بازیابی هستند. اما باید برای حفظ فضایی که این پیام ها در آن ذخیره شده بودند به سرعت عمل کنید چرا که ممکن است این فضا با فایل ها و پیام های جدید و یا به روز رسانی نرم‌افزارها دوباره اشغال شوند. پس یک رایانه شخصی‌ فراهم کنید و دستگاه اندرویدی خود را به آن وصل کنید.

دانلود ابزار بازیابی
برای تسهیل بازیابی پیام‌ها بر روی تلفن همراه در حال حاضر ابزار‌های خاصی وجود دارند که می‌‌توانید از وب سایت های اینترنتی به آنها دسترسی پیدا کنید. در حالت ایده آل، این ابزارها با اسکن کردن حافظه تلفن همراه و شناسایی محتوای موجود در آن اقدام به بازیابی پیام‌ها می‌‌کنند.
ابزار پیشنهادی ما برای رایانه‌های ویندوز و مکینتاش "Wondershare DR Fone" نام دارد. این نرم افزار را می‌‌توانید از طریق جستجوگر اینترنت در رایانه دانلود کنید. همچنین شما باید گزینه‌ "توسعه دهنده" در تلفن همراه خود را نیز فعال کنید. برای این کار به قسمت "تنظیمات"، "درباره تلفن همراه"، و سپس "ساخت شماره" رفته و چندین بار روی آخرین گزینه‌ ضربه بزنید تا پیام "گزینه‌ توسعه دهنده فعال شد" نمایان شود.

wondershare_201305061_dr_fone_data_recovery_for_1111030

به قسمت "گزینه‌‌ توسعه دهنده" وارد شده و بخش "اشکال زدایی یو اس‌ بی" را فعال کنید. با استفاده از یک کابل "یو اس‌ بی" تلفن همراه خود را به رایانه متصل کنید، برنامه بازیابی که دانلود کرده اید را باز کرده و دستور عمل را پیگیری کنید تا رایانه تلفن همراه را شناسایی کرده و حافظه آن را تحلیل کند.
به محض پایان یافتن عمل اسکن می‌‌توانید پیش نمایشی از داده‌های پاک شده و همچنین پاک نشده تلفن خود را ببینید. به خاطر داشته باشید تا زمانی‌ که حافظه دستگاه شما با اطلاعات جدید جایگزین نشده باشد قادر خواهید بود اطلاعات از دست رفته را بازیابی کنید. به همین دلیل باید به سرعت و تا قبل از اینکه حافظه با اطلاعات جدید که ممکن است به صورت خودکار بر روی آن ذخیره شوند، اقدام کنید.
بر روی رایانه در پنجره سمت چپ شاخه "پیغام‌های متنی" را باز کنید و پیامی که می‌‌خواهید بازیافت شود را انتخاب کرده و بر روی گزینه‌ "Recover" موجود در گوشه راست و پائین پنجره کلیک کنید. پیام مورد نظر به صورت خودکار هم بر روی گوشی همراه و هم بر روی رایانه ذخیره می‌‌شود.

راه پیشگیری از آسیب رساندن به پیام‌های متنی در اندروید
در صورت حذف غیر عمدی پیام‌های متنی، برای اجتناب از فرایند بازیابی می‌‌توان از روش پیشگیری استفاده کرد، برای این امر باید با کمک ابزاری با عنوان"SMS Backup & Restore"و یا "پشتیبانی‌ و بازیابی پیام متنی" یک نسخه پشتیبان تهیه کرد.
نرم افزار مذکور را در دستگاه اندرویدی خود دانلود کنید، آن را فعال کرده و گزینه‌ "Backup" را فشار دهید تا از محتویاتی مورد نظر، نسخه پشتیبان تهیه شود. برای ایجاد نسخه پشتیبان ابری در " گوگل درایو"، "ایمیل" و یا حتی در "دراپ باکس"، گزینه‌ "Local backup and upload" را انتخاب کنید. برای ساخت این نسخه در کارت حافظه دستگاه نیز باید گزینه‌ "Local Backup only" را فشار دهید.

برای دسترسی‌ به نسخه پشتیبانی شده پیام‌ها نیز کافی‌ است برنامه را باز کرده، "Restor" را فشار داده و فایل پشتیبانی‌ شده مورد نظر را انتخاب کنید. در مواردی که فایل شما در فضای ابری ذخیره شده باشد، منو ۳ نقطه را فشار داده و گزینه‌ "Local from" را انتخاب کرده و نوع سرویسی که در ذخیره سازی ابری استفاده کرده اید را انتخاب کنید.
در این نرم افزار امکانات مفید دیگری از قبیل حفاظت از طریق رمزگذاری و همچنین ایجاد نسخه پشتیبان زمان بندی شده نیز وجود دارد. رمزگذاری به شما امکان می‌‌دهد که تنها خود شما به این نسخه دسترسی‌ داشته باشید و ایجاد نسخه پشتیبان زمان- ندی شده موجب تهیه این نسخه به صورت خودکار می‌‌شود. برای دسترسی‌ به تنظیمات این برنامه در صفحه اصلی‌ آن منوی 3 نقطه را فشار داده و گزینه‌ "Preferences" را انتخاب کنید.

منبع: PCworld

ارسال نظر