آموزش نصب کاستوم رام در گوشی‌های اندرویدی

رسانه کلیک - اگر می‌خواهید در گوشی اندرویدی خود از کاستوم رام استفاده کنید، این مطلب را بخوانید. در ادامه نصب کاستوم رام در تلفن‌های هوشمند اندرویدی را به شما آموزش می‌دهیم.

آموزش نصب کاستوم رام در گوشی‌های اندرویدی

کاستوم رام‌ها که با نام رام‌های غیر رسمی هم شناخته می‌شوند، با ارایه قابلیت‌های کاربردی بیشتر نسبت به رام‌های رسمی، نظر کاربران زیادی را به خودشان جلب کرده‌اند. توسعه دهندگان با تکیه بر همین موضوع، کاستوم‌ رام‌های متعددی را برای گوشی‌های مختلف تولید می‌کنند و در هر کدام ویژگی‌های خاصی را قرار می‌دهند. به همین ترتیب اگر گشتی در اینترنت بزنید، با نمونه‌های زیادی برای تلفن هوشمند خود مواجه می‌شوید ( کاستوم رام چیست و چرا باید از آن در گوشی اندرویدی خود استفاده کنیم؟ ).

اما نصب کاستوم رام یک کار تقریبا حرفه‌ای‌ بوده و گاهی یک اشتباه کوچک در فرآیند آن، می‌تواند شما را به دردسر بزرگی بیاندازد؛ به همین ترتیب پیشنهاد می‌کنیم پیش از اقدام برای نصب کاستوم رام جدید خود، آموزش نصب و استفاده از آن را به طور کامل بخوانید. در ادامه نحوه نصب کاستوم رام را به طور کامل توضیح می‌دهیم.

اولین قدم برای نصب کاستوم رام در گوشی، ایجاد محیط مناسب برای استفاده از فایل زیپ و فلش آن است. مسئولیت ایجاد این محیط بر عهده فضای ریکاوری بوده که توسط برنامه‌هایی که در این زمینه ساخته شده، در اختیار کاربر قرار می‌گیرد. با استفاده از این برنامه‌های ریکاوری می‌توان فریمورهای مختلف را در دستگاه فلش کرد و به کاستوم رام دسترسی داشت.

یکی از بهترین برنامه‌های ریکاوری برای گوشی‌های اندرویدی، TWRP است که به صورت رایگان در دسترس بوده و می‌توانید از آن استفاده کنید. با توجه به این که فایل نصبی برنامه TWRP به صورت img است، فرآیند نصب آن با اپلیکیشن‌های معمولی فرق داشته و داخل محیط سیستم عامل انجام نمی‌شود.

برای نصب ریکاوری TWRP در تلفن هوشمند خود می‌بایست جدیدترین فایل‌ img مربوط به مدل گوشی را از وبسایت مخصوص TWRP دانلود کنید و آن را با استفاده از نرم افزاری‌های موجود در این زمینه، با کامپیوتر فلش کنید. برنامه‌هایی مانند Fastboot و Heimdall برای PC ساخته شده که می‌توان با استفاده از آن‌ها، فایل‌های img را در گوشی فلش کرد. Odin یکی دیگر از این برنامه‌ها بوده که برای گوشی‌های سامسونگ ایجاد شده و کار با آن نسبتا آسان است ( آموزش نصب رام در گوشی های سامسونگ با استفاده از نرم افزار Odin ).

برای فلش فایل img، می‌بایست دستگاه را با فشردن ترکیبی چند کلید به صورت همزمان، به دانلود مود وارد کنید و سپس با اتصال دستگاه به کامپیوتر توسط USB، آن را فلش کنید.

بعد از فلش ریکاوری TWRP در گوشی خود، کافی است زمانی که گوشی خاموش است، با فشردن کلید‌های ترکیبی مخصوص صفحه ریکاوری، به این بخش وارد شوید. این کلید‌های ترکیبی برای دسترسی به TWRP در دستگاه‌های مختلف، متفاوت است. برای مثال در گوشی‌های سامسونگ از گلکسی اس 8 به بعد، گرفتن همزمان دکمه‌های بیکسبی، افزایش صدا و پاور، شما را به صفحه ریکاوری منتقل می‌کند. کلید‌های ترکیبی مختص به گوشی خود برای دسترسی به TWRP را می‌توانید با جستجو در اینترنت پیدا کنید.

بعد از باز کردن صفحه ریکاوری TWRP، باید فایل ZIP کاستوم رام خود را انتخاب کنید و آن را در گوشی فلش کنید. برای فلش کاستوم رام توسط TWRP مراحل زیر را به ترتیب دنبال کنید:

  1. پیش از هر چیز با وارد شدن به بخش Backup ، از تمامی فایل‌های سیستم خود بکاپ بگیرید. برای گرفتن بکاپ، تیک هم گزینه‌ها را بزنید و به سمت راست سوایپ کنید.

نصب کاستوم رام

  1. به عقب بازگردید و گزینه‌های Wipe و سپس Advanced Wipe را انتخاب کنید.

نصب کاستوم رام

  1. در صفحه باز شده تیک تمامی گزینه‌ها به جز Internal Storage ، Micro SD card و USB OTG را فعال کنید و با سوایپ دکمه، گوشی را فرمت کنید.

نصب کاستوم رام

  1. به صفحه اول بازگردید و روی Install کلیک کنید.

نصب کاستوم رام

  1. وارد محل قرار گیری فایل ZIP کاستوم رام شوید و با انتخاب آن و سپس سوایپ دکمه به سمت راست، آن را در دستگاه خود فلش کنید. (فایل ZIP کاستوم رام شما باید از قبل در حافظه داخلی یا کارت حافظه قرار گرفته باشد.)

نصب کاستوم رام

با ری‌استارت شدن دستگاه شاهد تغییر یافتن رام دستگاه خواهید بود. در صورتی که از کاستوم رام نصب شده رضایت ندارید، می‌توانید از فایل بکاپ خود استفاده کنید و با انتخاب گزینه Restore ، به رام قبلی خود با تمامی اطلاعات دست یابید.

نظر شما در رابطه با آموزش فلش کاستوم رام توسط TWRP چیست؟

ارسال نظر