آموزش نصب آی او اس 9 بر روی محصولات اپل

آی او اس 9 آخرین و بهترین نسخه سیستم‌عامل شرکت اپل برای دستگاه‌های آیفون، آی‌پد و آی‌پاد لمسی است که هم‌اکنون برای دانلود آماده است.

آموزش نصب آی او اس 9 بر روی محصولات اپل

کلیک- اگر همیشه به این موضوع فکر می‌کرده‌اید که دستگاه آیفون، آی‌پد و آی‌پاد لمسی شما شرایط به‌روز شدن را دارد و یا اینکه چطور می‌توانید آی او اس 9 را روی دستگاه اپل خود دانلود کنید، یا اینکه چطور پیش از نصب از تمام اطلاعات روی دستگاه خود، نسخه پشتیبان تهیه کنید، ما در اینجا جواب این سؤالات را خواهیم داد.

 • آیا دستگاه من توانایی دریافت آی او اس 9 را دارد؟

اگر دستگاه شما سیستم‌عامل آی او اس 8 را اجرا می‌کند، پس می‌توانید سیستم‌عامل خود را به آس او اس 9 ارتقاء دهید. اپل امسال حمایت‌های خود را از ارتقاء سیستم‌عامل برای هیچ‌کدام از دستگاه‌های خود قطع نکرده است، اما برخی ویژگی‌ها مانند تقسیم صفحه‌نمایش برای انجام فرآیندهای چندوظیفه‌ای در آی‌پد، فقط بر روی دستگاه‌های جدید، عمل خواهد کرد. دستگاه‌های مبتنی بر آی او اس زیر می‌توانند به آی او اس 9 به‌روز رسانی شوند. دستگاه‌های آی پد پرو، آیفون 6 اس، آیفون 6 اس پلاس و آی پد مینی 4 همراه با آی او اس 9 به بازار می‌آیند، ازاین‌رو در این فهرست آورده نشده‌اند:

 • iPhone 4s
  iPhone 5
  iPhone 5c
  iPhone 5s
  iPhone 6
  iPhone 6 Plus
  iPod touch 5th generation
  iPod touch 6th generation
  iPad 2
  iPad 3rd generation
  iPad 4th generation
  iPad Air
  iPad Air 2
  iPad mini
  iPad mini 2
  iPad mini 3
 • نسخه پشتیبان

اگرچه فرآیند به‌روزرسانی سیستم‌عامل تقریباً بدون اشکال پیش می‌رود، اما باز هم توصیه می‌کنیم برای امنیت اطلاعات خود، از آن‌ها یک نسخه پشتیبان تهیه کنید. چگونگی انجام کار به شکل زیر است.
شما می‌توانید این‌کار را از طریق سرویس‌های آی کلود و آی تونز انجام دهید، اما ما پیشنهاد می‌کنیم که از آی تونز استفاده کنید، زیرا در این‌صورت نیازی به اتصال اینترنت ندارید. مراحل مربوط به تهیه نسخه پشتیبان از دستگاه‌های آیفون، آی‌پد و آی‌پاد لمسی از این قرارند:

 1. دستگاه خود را به یک کامپیوتر شخصی یا مکینتاش وصل کنید.
 2. آی تونز را باز کنید.
 3. در قسمت بالا سمت چپ (در سمت چپ عبارت My Music) روی آیکونی که نشان‌دهنده دستگاه شماست کلیک کنید (آیکون آیفون، آی‌پد یا آی‌پاد لمسی).
 4. زیر عبارت Backups می‌توانید زیر عنوان Manually Back Up and Restore را ببینید.
 5. برای آغاز فرآیند پشتیبان‌گیری از دستگاه ، روی Back Up Now کلیک کنید.

به‌محض این‌که عمل پشتیبان‌گیری از اطلاعات ضروری شما در نرم‌افزارهای پیش‌فرض انجام شد، آی تونز از شما می‌پرسد که آیا می‌خواهید نرم‌افزارهای خریداری شده خود را نیز منتقل کنید یا خیر. با این‌کار از تمام نرم‌افزارهایی که روی گوشی خود نصب کرده‌اید، همراه با اطلاعات دانلود شده درون آن نرم‌افزارها، نسخه پشتیبان تهیه خواهد شد. برای این‌کار باید با شناسه کاربری اپل خود وارد شوید.
اگر به کامپیوتر دسترسی ندارید، می‌توانید از بک آپ آی کلود استفاده کنید. فقط استفاده از ۵ گیگابایت رایگان است و برای استفاده بیشتر از فضای ذخیره‌سازی، باید ماهانه ۶۰ روپیه بپردازید.
۱) برای شروع پشتیبان‌گیری، بر روی دستگاه خود، به مسیر Settings > iCloud > Backup بروید.
۲) کلیدی که علامت iCloud Backup روی آن است را روشن کنید. هشداری مشاهده می‌کنید که می‌گوید آیفون شما، به‌طور خودکار روی کامپیوترتان، پشتیبان‌گیری نمی‌شود. OK را بزنید.
۳) به‌محض اینکه علامت iCloud Backup روشن شد، Backup Now را بزنید. با این‌کار عمل پشتیبان‌گیری از اطلاعات شما بر روی آی کلود آغاز می‌شود.
صبر کنید تا پیش از اقدامات بعدی، عمل پشتیبان‌گیری خاتمه یابد. زمانی‌که عمل پشتیبان‌گیری خاتمه یافت، باید زمان Backup Time را (که باید زیر عبارت Backup Now ظاهر شود) مرتبط با برخی اتفاقات ببینید.

 • دانلود و نصب آی او اس 9

با تکمیل فرآیند پشتیبان‌گیری، می‌توانید سریعاً آی او اس 9 را روی دستگاه اپل خود نصب کنید. در اینجا هم می‌توانید این‌کار را به‌طور مستقیم از طریق دستگاه‌های آی او اس خود یا آی تونز انجام دهید. در این حالت، توصیه می‌کنیم که این‌کار را از طریق خود دستگاه انجام دهید. اندازه فایل به‌روزرسانی که باید دانلود کنید، بزرگ است، اما مقدار فضای رایگان موردنیاز روی دستگاه شما، کمتر از آی او اس 8 است، بنابراین بعید است در زمان نصب آی او اس 9 مشکلی مانند آنچه پارسال رخ داد، رخ دهد. در این‌جا چگونگی دریافت نسخه به‌روزرسانی آی او اس 9 از طریق هوا (OYA) آورده شده است.
۱) مطمئن شوید که دستگاه آی او اس شما متصل به اینترنت وای‌فای (نمی‌توانید فایل به‌روزرسانی را از طریق اینترنت خدمات موبایل دانلود کنید) و منبع تغذیه است - قسمت دوم اجباری نیست، اما توصیه می‌شود برای عدم خاموش شدن گوشی در اواسط فرآیند دانلود و نصب، این‌کار را بکنید.
۲) به قسمت Settings > General > Software Update بروید.
۳) در این صفحه پیغامی می‌بینید که به شما می‌گوید آی او اس 9 آماده است. روی Downlaod and Install کلیک کنید. حالا دستگاه اقدام به دانلود فایل به‌روزرسانی می‌کند.
۴) وقتی دانلود تمام شود، یک منوی ناگهانی ظاهر می‌شود که از شما می‌پرسد آیا می‌خواهید فایل به‌روزرسانی را نصب کنید. روی Install کلیک کنید. همین. هنگامی‌که به‌روزرسانی نصب شد، آیفون شما مجدداً راه‌اندازی می‌شود.
چگونگی دانلود آی او اس 9 از طریق آی تونز را در اینجا ببینید
درصورتی‌که خطایی مبنی بر وجود فضای کافی برای نصب فایل به‌روزرسانی روی آیفون، آی‌پد یا آی‌پاد لمسی خود دریافت کردید، یا اگر می‌خواهید فایل به‌روزرسانی را روی چند دستگاه مشابه نصب کنید (مثلاً سه مدل آیفون 6 اس در خانواده‌تان) بهتر است با پیروی از این مراحل، نصب آی او اس 9 از طریق آی تونز را لغو کنید:

 1. سرویس آی تونز را روی کامپیوتر شخصی یا مکینتاش خود باز کنید.
 2. دستگاه خود را به کامپیوتر وصل کنید. در آی تونز نماد دستگاه خود در نوار بالا را انتخاب کنید.
 3. حالا روی سربرگ Summary کلیک کرده و روی Check for Updates کلیک کنید.
 4. برای دانلود و نصب آی او اس 9 ، روی Download and Update کلیک کنید.

زمانی که عمل نصب به پایان رسید، به دستورالعمل‌های روی صفحه عمل کنید و سپس می‌توانید از آی او اس 9 لذت ببرید.

ارسال نظر