آموزش کامل راه اندازی دستیار صوتی گوگل

رسانه کلیک - کمپانی گوگل دستیار صوتی اختصاصی خودش را از اندروید مارشمالو به بعد در اختیار کاربران قرار داده است. توسط دستیار صوتی گوگل می‌توانید با فرامین صوتی، گوشی اندرویدی خود را کنترل کنید. در ادامه این مطلب با آموزش کامل راه اندازی دستیار صوتی گوگل همراه کلیک باشید.

آموزش کامل راه اندازی دستیار صوتی گوگل

Google Assistant در سال 2016 توسط گوگل معرفی شد و در ابتدا با قرار گیری در اپلیکیشن Allo، کاربران را در پیام رسانی هوشمند کمک می‌کرد. بعد از گذشت مدتی، این دستیار در اندروید مارشمالو قرار گرفت و همچنان بعد از چند نسخه شاهد قرار گیری آن در جدیدترین نسخه از اندروید هستیم. ( بروزرسانی دستیار گوگل تجربه صوتی بهتر و شخصی سازی بیشتر را فراهم می کند )

اگر نسخه اندروید تلفن هوشمندتان مارشمالو به بالا است، می‌توانید دستیار صوتی گوگل را در آن اجرا کنید و از توانایی‌های آن نهایت استفاده را ببرید. در ادامه با آموزش کامل راه اندازی دستیار صوتی گوگل در گوشی‌های اندرویدی، همراه ما باشید.

یکی از اصلی‌ترین پیش نیازها برای دسترسی به گوگل اسیستنت، فعال سازی حساب کاربری گوگل بر روی گوشی است. در واقع بدون فعال سازی حساب کاربری در اندروید، دسترسی به سرویس‌های گوگل امکان پذیر نخواهد بود. برای ساخت و یا فعال سازی حساب کاربری گوگل خود در گوشی، وارد منوی تنظیمات شوید و از بخش Accounts ، گزینه Google را برگزینید.

پس از ساخت و فعال سازی اکانت گوگل خود، مراحل زیر را به ترتیب دنبال کنید:

 1. انگشت خود را بر روی دکمه هوم نگه دارید.

دستیار صوتی گوگل

 1. با باز شدن صفحه جدید، بر روی CONTINUE کلیک کنید.

دستیار صوتی گوگل

 1. بر روی I AGREE کلیک کنید.

دستیار صوتی گوگل

 1. عبارت Okay Google را چندین بار با صدای رسا بخوانید تا گوگل صدای شما را شناسایی کند.

دستیار صوتی گوگل

 1. در صورتی که می‌خواهید با گفتن Okay Google قفل دستگاه باز شود، تیک گزینه مشخص شده را بزنید. (بهتر است برای حفظ امنیت، این بخش غیرفعال باشد.)
 2. بر روی FINISHED تپ کنید.

دستیار صوتی گوگل

 1. دو گزینه نمایش داده شده را در صورت لزوم فعال کرده و بر روی گزینه NEXT کلیک کنید.

دستیار صوتی گوگل

با طی این مراحل، گوگل اسیستنت فعال شده و می‌توانید از دستورات مختلف آن استفاده کنید. برای مثال می‌توان از گوگل اسیستنت برای اجرای موزیک استفاده کرد و یا درباره یک خواننده یا بازیگر مشهور، اطلاعات به دست آورد.

دستیار صوتی گوگل

برای کار با گوگل اسیستنت به نکات زیر هم توجه کنید:

 • در مرحله 7 با فعال سازی گزینه Get info for what's on your screen ، دستیار صوتی گوگل به هرآنچه در صفحه نمایش گوشی شما وجود دارد، دسترسی خواهد داشت و با تکیه بر این اطلاعات، شما را کمک می‌کند.
 • کاربر می‌تواند با نگه داشتن انگشت بر روی دکمه هوم و یا گفتن عبارت Okay Google ، گوگل اسیستنت را اجرا کند.
 • در صفحه اصلی رابط کاربری گوگل اسیستنت می‌توان به صورت صوتی و نوشتاری، دستور خود را وارد کرد.
 • امکان استفاده از گوگل اسیستنت برای شناسایی متن، محصولات مختلف، کتاب‌، مکان و بارکد وجود دارد.

نظر شما در رابطه با دستیار صوتی گوگل چیست؟ آیا شما از آن در تلفن هوشمند خود استفاده می‌کنید؟

ارسال نظر