چگونه عکس‌های واقعیت مجازی را در گوگل‌مپ به اشتراک بگذاریم؟

برای طرفدارهای دنیای واقعیت مجازی، سال 2016 می‌تواند سالی پر از هیجان باشد. یکی از وسایلی که می‌توان با استفاده از آن به این دنیای واقعیت مجازی سفر کرد استفاده از هدست‌های مختلف است.با کلیک همراه باشید.

چگونه عکس‌های واقعیت مجازی را در گوگل‌مپ به اشتراک بگذاریم؟

کلیک- هزینه بالای بیشتر هدست‌ها مانع از دسترسی اکثر مردم به این فناوری می‌شود. برای این افراد هدست گوگل کاردبرد (Cardboard) یک وسیله ارزان‌قیمت و مناسب خواهد بود؛ اما باید بدانید که این هدست نسبت به هدست‌های گران‌قیمت‌تر دارای امکاناتی محدودتری نیز هست، مثلاً با هدست‌های گران‌قیمت می‌توان بازی‌های و فیلم‌های مختلف را تماشا کرد، که در هدست کاردبرد گوگل چنین قابلیتی وجود ندارد. بااین‌حال این وسیله ارزان‌قیمت دارای ویژگی‌های زیادی است مثلاً گوگل استریت ویو امکانی را فراهم کرده است که با استفاده از گوگل کاردبرد می‌توان به دنیای واقعیت مجازی سفر کرد. به‌طوری‌که در سطح خیابان‌های دنیا گشت‌وگذار کنید.

1

مکان‌هایی که می‌خواهید بروید را ببینید و مسیر حرکت خود را به خوبی تعیین کنید؛ در یک‌کلام احساس می‌کنید که واقعاً در حال مسافرت هستید. بااین‌حال مشاهده همه کشورهای جهان با استفاده از تصویر استریت ویو ممکن نیست. مثلاً استریت ویو برای بیشتر خیابان‌های کشور هندوستان دارای تصویر نیست؛ اما شرکت گوگل با برطرف کردن موانع نظارتی در حیدرآباد هندوستان اقدام به جمع‌آوری تصاویر سه بعدی برای گوگل استریت ویو کرده است و تصاویر 360 درجه‌ای از مکان‌های فرهنگی و طبیعی آن منطقه برداشت کرده است.
استریت ویو یکی از جذاب‌ترین خدماتی است که گوگل در سرویس نقشه خود ارائه می‌کند. کار تهیه عکس‌های استریت ویو را افرادی بر عهده دارند که همیشه یک دوربین کروی با تجهیزات کامل روی دوش دارند. به این دستگاه Trekker گفته می‌شود. ترکرها بر دوش مجریان طرح استریت ویو، یا توریست‌هایی که به‌طور داوطلبانه در طرح شرکت کرده‌اند قرار می‌گیرد. بااین‌حال بسیاری از کاربران عادی نیز می‌توانند با استفاده از گوشی‌های موبایل خود از مناظر اطرافشان عکس بگیرند و آن را در گوگل استریت ویو بارگذاری کنند و با استفاده از یک هدست کاردبرد به آسانی می‌توان آن‌ها را به‌صورت واقعیت مجازی مشاهده کرد. برای انجام این عمل تنها کافی است اپلیکیشن گوگل استریت ویو را اجرا کنید (برای هر دو سیستم‌عامل اندروید و iOS در دسترس است) و سپس اقدام به مشاهده عکس‌های موجود بر روی نقشه کنید. بارگذاری عکس‌ها یک فرآیند آسان و سریع است و وقت زیادی از شما نمی‌گیرد. اگر شما هم می‌خواهید عکس‌های واقعیت مجازی خود را برای گوگل استریت ویو آپلود کنید به طریق زیر عمل کنید:

  1. ابتدا اپلیکیشن گوگل استریت ویو را اجرا کنید.
  2. سپس دکمه + بزرگ در گوشه پایین سمت راست را انتخاب کنید.
  3. بر روی دوربین گوشی ضربه بزنید تا دوربین فعال شود.

2
حالا اقدام به عکس‌برداری از زوایای مختلف برای یک محل خاص کنید، سپس آن‌ها را به یکدیگر وصل کنید. نگران نباشید این کارها به صورت خودکار توسط خود اپلیکیشن انجام می‌گیرد. شما کافی است دایره سفیدرنگ روی صفحه‌نمایش را در مکانی که برنامه مشخص می‌کند قرار دهید سپس عکس‌ها به‌طور خودکار برداشته می‌شوند.
در قدم بعدی می‌توانید تلفن را در هر جهتی حرکت دهید تا عکس‌های بعدی را برداشت کنید. این فرآیند را آن‌قدر تکرار کنید تا اینکه همهٔ جاهای خالی که اپلیکیشن مشخص می‌کند کامل شوند اگر بخواهیم یک حساب سرانگشتی کنیم برای ساخت هر صحنه سه‌بعدی حدود 30 عکس احتیاج است اما گرفتن هر تصویر واقعاً سریع است و چند لحظه بیشتر وقت شما را نمی‌گیرد.
هنگامی‌که این مراحل را انجام دادید یک علامت سبزرنگ در پایین صفحه‌نمایش پدیدار می‌شود. آن را لمس کنید و اپلیکیشن، تصویر را پردازش خواهد کرد و عکس‌ها را به یکدیگر وصل می‌کند.
بعدازاینکه تمام عکس‌های موردنیاز از زوایای مختلف برداشت شد. پیغامی به عنوان آماده انتشار (Ready to publish) مشاهده خواهید کرد. گزینه Select را انتخاب کنید تا یک تصویر را به منظور بارگذاری انتخاب کنید و سپس بر روی گزینه Upload کلیک کنید تا عکس موردنظر بر روی گوگل‌مپ آپلود شود.

3
در مرحله آخر باید موقعیت عکس موردنظر را نیز بر روی نقشه مشخص کنید تا کسانی که این عکس را مشاهده می‌کنند متوجه شوند این عکس مربوط به چه محلی است برای این کار، بر روی آیکون Location کلیک کنید (آن به‌صورت یک اشاره‌گر کوچک که جهت آن رو به پایین است دیده می‌شود) سپس بر روی نقشه گوگل، مکان عکس موردنظر را انتخاب کنید که با این کار تمام کسانی که از آن نقطه بر روی نقشه دیدن می‌کنند می‌توانند عکس‌های مربوط به آن محل را نیز مشاهده کنند.
اکنون کار آپلود عکس موردنظر به اتمام رسیده است. تصویر نهایی را می‌توانید با افراد دیگر از طریق این اپلیکیشن به اشتراک بگذارید به‌طوری‌که می‌توان آن را بر روی سایر گوشی‌ها یا یک کامپیوتر نیز مشاهده کرد. باید اضافه کرد تمام افرادی که این تصاویر را مشاهده می‌کنند باید مجهز به هدست کاردبرد باشند تا بتوانند آن را به‌صورت واقعیت مجازی مشاهده کنند.
به نظر شما چه کارهایی دیگری می‌توان در هدست کاردبرد انجام داد. با ما از طریق قسمت «نظرات» در میان بگذارید.
اپلیکیشن Gadgets 360 را که برای هر دو سیستم‌عامل اندروید و آی او اس در دسترس است را دانلود کنید تا همیشه به‌روز باشید.

ارسال نظر