چگونه iMessage را در سیستم عامل مک فعال کنیم

رسانه کلیک - iMessage یکی از سرویس‌های منحصر به فرد اپل است. در این مطلب به نحوه تنظیم و پیکربندی iMessage در سیستم عامل مک پرداخته‌ایم.

چگونه iMessage را در سیستم عامل مک فعال کنیم

هیچ چیز بدتر از، از دست دادن یک پیام متنی‌ که آن را اصلا ندیده‌اید، نیست. خوشبختانه، در حال حاضر می‌توانید پیام‌های خود را به iMessage سیستم عامل مک انتقال دهید اما پروسه تنظیم و فعال کردن iMessage در مک کمی مشکل است. در این مطلب چگونگی فعال‌سازی iMessage در سیستم عامل مک را توضیح داده‌ایم. اول از همه، شما باید سیستم عامل مک نسخه یوسیمیت را داشته باشید. اگر در سال ۲۰۱۴ و یا بعد از آن سیستم مک خود را خریداری کرده‌‌اید باید سیستم عامل مک نسخه یوسیمیت را بر روی لپ‌تاپ یا آی مک خود تنظیم و پیکربندی کنید.

شما می‌توانید با کلیک بر روی آیکون Apple در بالا سمت چپ و سپس با انتخاب گزینه About This Mac، نسخه macOS خود را بررسی کنید. در مرحله بعدی شما نیاز دارید که سیستم مک و آیفون خود را از طریق حساب کاربری iCloud سینک (Sync) و همگام‌سازی کنید. مطمئن شوید که هر دو دستگاه بر روی یک ایمیل ثبت شده‌اند چرا که در اینصورت فرایند پروسه به آسانی ادامه پیدا می‌کند. درواقع به زبان دیگر می‌توان گفت هر دو دستگاه مک و آیفون از یک اپل آیدی استفاده کنند.

پس از آنکه متوجه شده‌اید آیفون و سیستم مک از یک اپل آیدی استفاده می‌کنند، وقت آن است که مطمئن شوید iMessage‌ روشن است. شما می‌توانید برای شروع، آیفون را بررسی کنید.

  • به تنظیمات (Settings) بروید.
  • سپس وارد Messages شوید.
  • مطمئن شوید که iMessage روشن است.

1th pic

همچنین می‌توانید گزینه "Send as SMS" را فعال کنید. با فعال کردن این گزینه، زمانی که iMessage شما غیر فعال است و در دسترس نیست، پیام‌های شما از طریق اپراتور سیم‌کارت به شخص مقابل ارسال می‌شود. در مرحله بعدی آدرس‌هایی را که می خواهید iMessage از آنها پیام دریافت و یا به آن‌ها پیام ارسال کند را انتخاب کنید. این قسمت در زیر عنوان "Send & Receive" قرار دارد. همچنان که در این منو هستید، به شما نشان داده می‌شود که iMessage از کدام اپل آیدی شما استفاده می‌کند. بنابراین بهتر است این بخش را دوباره بررسی کنید تا مطمئن شوید اپل آیدی مورد نظر خودتان تنظیم شده است. در زیر تمام آدرس‌هایی که می‌توانید برای این حساب استفاده کنید به شما نشان داده می‌شود. بنابراین اگر شما یک شماره تلفن یا آدرس ایمیل دارید و می‌خواهید پیام‌ها را از یک شبکه ارسال کنید، همه آن‌ها را اضافه کنید.

2th pic

2th pic

2th pic اکنون آیفون شما کاملا تنظیم و پیکربندی شده است. در مرحله بعدی شما نیاز دارید تا سیستم عامل مک خود را تنظیم و پیکربندی کنید. این دستورالعمل نیز بسیار شبیه به مواردی است که دنبال کرده‌اید، بنابراین باید بسیار آسان باشد. مراحل زیر را انجام دهید:

  • Messages در سیستم عامل مک را راه‌اندازی کنید.
  • اپل آیدی خود را وارد کنید. (همان ایمیل و رمز عبوری را وارد کنید که در آیفون شما تنظیم شده است)
  • در Menu Bar که بالا سمت چپ قرار دارد، بر روی گزینه Messages کلیک کنید.
  • تنظیمات (Preferences) را انتخاب کنید.
  • Accounts را انتخاب کنید.
  • شماره تلفن و آدرس ایمیلی را انتخاب کنید که می‌خواهید برای حساب مورد نظر استفاده کنید. (بار دیگر مطمئن شوید همان آدرس ایمیل و شماره تلفنی را انتخاب می‌کنید که در آیفون آن‌ها را انتخاب کرده‌اید)
  • از میان فهرست موجود، شماره تلفن و آدرس ایمیلی را انتخاب کنید که می‌خواهید هنگام شروع یک مکالمه جدید، شخص مقابل آن را ببیند.

شما همه کارهای لازم را انجام داده‌اید. همانطور که ملاحظه کردید دستور‌العمل‌ها بسیار شبیه به هم هستند. شما قطعا نیاز به تنظیم و پیکربندی Messages بر روی هر دو دستگاه ندارید اما انجام این کار به شما اطمینان خاطر می‌دهد که تمامی مراحل را به درستی انجام داده‌اید. بنابراین تنظیمات را بررسی کرده و سپس مکالمه خود را شروع کنید.

ارسال نظر