آموزش تصویری ایجاد نظرسنجی در تلگرام

اکثر مدیران کانال‌ها و گروه‌های تلگرامی به منظور اطلاع از نظرات کاربران و اعضای گروه و تعامل بیشتر با آنان از نظر سنجی استفاده می‌کنند. ایجاد نظر سنجی در تلگرام با استفاده از ربات VoteBot بسیار ساده است، در ادامه با کلیک همراه باشید.

آموزش تصویری ایجاد نظرسنجی در تلگرام

کلیک - به این دلیل که تعداد اعضای گروه‌ها و کانال‌های تلگرام می‌تواند زیاد باشد، لذا پرسش از یک به یک اعضا عملا بسیار دشوار یا حتی غیرممکن خواهد بود. این پرسش‌ها در هر زمینه‌ای می تواند باشد از نظر کاربران درباره سطح کیفی مطالب تا راهکاری برای برگزاری رقابت‌ها در کانال‌ها و گروه‌ها و تشویق بیشتر کاربران به فعالیت.

تلگرام برای حل این مشکل، ربات ویژه‌‌ای را به نام vote@ راه‌اندازی کرده که صرفا به منظور ایجاد نظر سنجی در کانال‌ها و گروه‌ها استفاده می‌گردد. برای استفاده از این ربات تلگرام، در یکی از مکالمات خود (بطور مثال در صفحه چت با خودتان) عبارت vote@ را تایپ و ارسال نمایید، سپس بر روی همین عبارت ارسال شده کلیک کنید تا وارد ربات شوید. در ادامه بر روی Start کلیک نمایید.

در مرحله بعدی، سوال مورد نظر برای نظرسنجی در کانال را تایپ کرده و برای روبات ارسال کنید.

اکنون گزینه‌های پاسخ را در هر سطر نوشته و برای ربات تلگرام ارسال کنید. حتی الامکان از گزینه‌های کوتاه استفاده نمایید، در ضمن از شکلک‌ها نیز می‌توانید بهره ببرید. با اتمام کار، بر روی گزینه done/ را کلیک کنید.

حال نظرسنجی ساخته خواهد شد و می‌توانید با لمس گزینه Publish Poll آن ‌را در کانال یا گروه مورد نظر به اشتراک بگذارید.

پس از ایجاد نظرسنجی در تلگرام، اعضای کانال یا گروه شما این امکان را دارند تا با کلیک بر روی گزینه‌ی دلخواه نظر خود را ثبت کنند. لازم به ذکر است که به منظور آپدیت شدن نتایج نظرسنجی باید هر چند ساعت یک بار وارد ربات شده و بر روی گزینه Update Results کلیک نمایید.

ارسال نظر