چگونه پیامک حذف شده در گوشی اندرویدی را بازیابی کنیم؟

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که به طور ناخواسته و ناگهانی یک پیامک مهم را از گوشی هوشمند اندرویدی خود حذف کنید. کلیک - در این شرایط مطمئنا شما هم به دنبال روشی خواهید بود که با استفاده از آن بتوانید پیامک‌های حذف شده‌ خود را بازیابی نمایید. اما به واقع این موضوع تا چه اندازه امکان‌پذیر است؟ ما در این مقاله قصد داریم که چند روش مختلف را به منظور بازیابی پیامک حذف شده‌تان معرفی کنیم. امیدوار هستیم که با استفاده از این روش‌ها بتوانید بهترین نتیجه‌ ممکن را دریافت کنید. با کلیک همراه باشید.

چگونه پیامک حذف شده در گوشی اندرویدی را بازیابی کنیم؟

کلیک - در این شرایط مطمئنا شما هم به دنبال روشی خواهید بود که با استفاده از آن بتوانید پیامک‌های حذف شده‌ خود را بازیابی نمایید. اما به واقع این موضوع تا چه اندازه امکان‌پذیر است؟ ما در این مقاله قصد داریم که چند روش مختلف را به منظور بازیابی پیامک حذف شده‌تان معرفی کنیم. امیدوار هستیم که با استفاده از این روش‌ها بتوانید بهترین نتیجه‌ ممکن را دریافت کنید. با کلیک همراه باشید.

مطمئن شوید که پیام مد نظر یک اس‌ام‌اس بوده است، نه پیامکی در سایر اپلیکیشن‌های پیام‌رسان

قبل از شروع هر اقدامی باید اطمینان حاصل کنید که مورد حذف شده و مد نظرتان یک پیامک بوده است. این موضوع از آنجایی حائز اهمیت است که در حال حاضر اپلیکیشن‌های بسیار متعددی به منظور رد و بدل پیامک موجود هستند که اگر از آن‌ها استفاده کنید، داستان و روش‌های بازیابی پیامک حذف شده‌تان کاملا متفاوت خواهد بود. بنابراین در قدم اول مطمئنا شوید که پیامک مد نظرتان از طریق سرویس اس‌ام‌اس گوشی ارسال شده و در واقع با سرویس دهنده‌ سیم کارت گوشی شما در ارتباط است.

آیا می‌توانیم از طریق تنظیمات سیستم عامل اندروید، پیامک حذف شده را بازیابی کنیم؟

در حالی که سرویس جی‌میل (Gmail) قابلیتی بسیار امن و کاربردی را به منظور بازیابی برخی از اطلاعات نظیر محاطبین حذف شده و .... ارائه می‌کند، در سیستم عامل اندروید این قابلیت تنها در برخی از زمینه‌ها نظیر لیست مخاطبین قابل استفاده است و بازیابی پیامک‌های حذف شده از طریق سیستم عامل اندروید امکان‌پذیر نخواهد بود. البته اطلاعات مربوط به پیامک‌های ارسالی و دریافتی شما در شاخه‌هایی از بانک اطلاعاتی دستگاه ذخیره می‌شود، اما دسترسی به این بخش‌ها بدون استفاده از اپلیکیشن‌های خاص امکان‌پذیر نخواهد بود. علاوه بر این موضوع باید دقت داشته باشیم که در سیستم عامل اندروید روش ذخیره‌سازی اطلاعات پیامک‌ها به گونه‌ای تعریف شده که با رسیدن حجم مطالب به حد خاصی، مطالب و پیامک‌های جدید به طور اتوماتیک جایگزین پیامک‌های قبلی می‌شوند. بنابراین بازیابی پیامک‌های حذف شده به طور مستقیم از طریق سیستم عامل اندروید دستگاه فرآیندی بسیار دشوار و تقریبا غیرقابل انجام محسوب می‌شود.

با مرکز ارائه‌ی دهنده سرویس و خدمات ارتباطی خود تماس بگیرید!

شاید برقراری تماس با مرکز ارائه دهنده سرویس و خدمات سیم کارت‌تان بتواند راه حلی مناسب به منظور حل این مشکل باشد. همانطور که می‌دانید هر پیامکی که توسط شما ارسال می‌شود دارای اطلاعاتی است که مطمئنا در سیستم مخابراتی ذخیره‌سازی شده و قابل بازیافت نیز خواهد بود. بنابراین به نظر می‌رسد که مرکز ارائه دهنده‌ سرویس و خدمات ارتباطی شما بتواند پیامک حذف شده گوشی اندرویدی شما را بازیافت نموده و مجددا برایتان ارسال کند. البته احتمالا در این روش شما باید تاریخ و ساعت دقیق ارسال یا دریافت پیامک خود را بدانید. ضمنا توجه داشته باشید که اپراتورهای ارائه دهنده‌ سرویس‌های ارتباطی به هیچ وجه وظیفه ندارند که در قبال این مشکل به وجود آمده خود را دخیل کرده و کمک‌رسان شما شوند، اما مطمئنا قابلیت انجام این کار در در آن‌ها وجود دارد.

استفاده از نرم افزاری تخصصی به منظور بازیابی اطلاعات مد نظر

از آنجایی که گوشی اندرویدی شما به طور مستقیم هیچ گزینه‌ای را به منظور بازیابی اطلاعات مرتبط با پیامک‌های شما ارائه نمی‌کند، بهتر است از نرم افزارهایی تخصصی مرتبط با این زمینه استفاده کنید. البته استفاده از این نرم افزارها به سادگی امکان‌پذیر نبوده و اغلب آن‌ها به منظور کاربرایی صحیح نیازمند روت بودن دستگاه اندرویدی شما هستند. چرا که اگر دستگاه شما روت نباشد، امکان دسترسی به بخش‌های اصلی و سیستم آن و همچنین بانک اطلاعاتی مربوط به پیامک‌های ذخیره شده در آن وجود ندارد. بنابراین به منظور استفاده از این نرم افزارهای تخصصی گوشی هوشمند شما باید حتما روت شده باشد.

2

یکی از نرم افزارهایی که در این زمینه (بازیابی اطلاعات گوشی) عملکرد بسیار مطلوبی دارد، نرم افزار Android Data Recovery است که هم در دستگاه‌های ویندوزی و مک او اسی قابل استفاده خواهد بود. البته این نرم افزار به طور رایگان در اختیار شما قرار داده نمی‌شود و به منظور استفاده از آن باید مبلغی معادل با 30 یورو را پرداخت نمایید تا لایسنس رسمی این نرم افزار را دریافت کنید. البته در صورت تمایل می‌توانید از نسخه‌ Free Trial این نرم افزار هم استفاده کنید، اما باید توجه داشته باشید که نسخه‌ی فری تریال این برنامه فقط به شما اجازه می‌دهد که اطلاعات داخلی دستگاه هوشمند اندرویدی خود را مشاهده نمایید. بنابراین با استفاده از نسخه‌ فری تریال این نرم افزار نمی‌توانید اطلاعات مد نظرتان را بازیابی کنید و تنها قادر به مشاهده‌ آن‌ها خواهید بود. به جز این نرم افزار هم، برنامه‌های دیگری وجود دارند که قابلیت مشابه‌ای را ارائه می‌کنند، اما تقریبا تمامی این نرم افزارها از نظر عملکرد و هزینه مشابه با همین اپلیکیشن Android Data Recovery هستند.

جمع‌بندی و نتیجه‌گیری

با توجه به اطلاعاتی که در این مقاله ارائه شد کاملا مشخص است که اگر به طور ناخواسته و ناگهانی پیامکی را در گوشی خود حذف کردید، امکان بازیابی مستقیم آن از طریق گزینه‌های تنظیمات خود گوشی و سیستم عامل اندروید آن امکان‌پذیر نخواهد بود. بهترین روش پیش روی شما به منظور بازیابی این اطلاعات پیامکی، تماس گرفتن مرکز خدمات و سرویس دهنده‌ سیم کارت‌تان است که البته در این شرایط هم اپراتور شما مسئولیت تعریف شده‌ای در قبال یاری رساندن به شما ندارد. در نهایت هم اگر گوشی شما روت شده است، می‌توانید از نرم افزارهای اختصاصی و حرفه‌ای بازیابی اطلاعات دستگاه‌های اندرویدی نظیر Android Data Recovery استفاده کنید. متاسفانه استفاده‌ کامل از قابلیت‌های این نرم افزارها مستلزم پرداخت هزینه است، اما شاید نسخه‌های کرک شده‌ آن‌ها در بازارهای داخلی ایران وجود داشته باشند. همچنین باید دقت داشته باشید که با استفاده از نسخه‌ Free Trial این نرم افزارها تنها می‌توانید اطلاعات از حذف شده دستگاه اندرویدی خود را مشاهده کنید، اما قادر به بازیابی آن‌ها نخواهید بود.

منبع: pcadvisor

ارسال نظر