آموزش حل کردن مشکل قطع صدای گلکسی اس ۸

سال گذشته میلادی برای کمپانی سامسونگ سال خوبی نبود، زیرا انفجارهای پیاپی گلکسی نوت ۷ حسابی باعث دردسر این کمپانی شده بود. امسال سامسونگ با عرضه‌ی گلکسی اس ۸ قصد داشت که اعتبار خود را دوباره به دست آورد، ولی پس از عرضه‌ی این گوشی مشکلاتی در آن دیده شده است.

آموزش حل کردن مشکل قطع صدای گلکسی اس ۸

کلیک - یکی از مشکلاتی که کاربران Galaxy S8 با آن مواجهه شده‌اند، اختلال در صدای اسپیکر گوشی است. کاربران در این‌باره می‌گویند، زمانی که در حال تماشای فیلم در یوتیوب یا در حال بازی کردن با گوشی خود هستند، ناگهان صدای بلندگو قطع می‌شود و پس از آن صدا از طریق هدفون پخش می‌گردد. بعضی از مالکان گفته‌اند که با فشار دادن قسمت بالایی اسپیکر، دوباره صدا پخش می‌شود ولی چنانچه گوشی محکم تکان بخورد این مشکل دوباره ادامه خواهد یافت.

بررسی‌های انجام شده، حاکی از آن است که این مشکل نرم افزاری نبود و از سخت افزار دستگاه ناشی می‌شود. کمپانی سامسونگ این مشکل را به گونه‌ی دیگری حل کرده و راهکارهایی را برای کاربران مطرح کرده است.

اولین راه حل سامسونگ بر این اساس است که این مشکل منشا نرم افزاری دارد و بعضی از نرم افزار‌ها باعث بروز این مشکل می‌شوند، ولی کاربرانی که اپلیکیشن‌های گوشی خود را بررسی کرده‌اند به این نتیجه رسیدند که این توصیه‌ی سامسونگ مشکلی را حل نمی‌کند.

راه حل دوم سامسونگ این است که گوشی حدود دو ساعت در حالت Safe Mode راه اندازی شده و مشکل بررسی گردد، ولی این راه حل نیز نتوانست مشکل را حل کند.

به وضوح مشخص است که این مشکل همانند مشکل پیش آمده در نوت ۷ از سخت افزار ناشی می‌شود، اما سامسونگ می‌خواهد آن را یک اختلال نرم افزاری نشان دهد.

راه حل یکی از کاربران

یکی از کاربرانی که گوشی‌های گلکسی اس ۷ و اج ۷ را استفاده کرده است در مورد این مشکل گفت، اختلال اسپیکر گوشی برای وی نیز پیش‌آمده که با برخی تنظیمات موفق به حل کردن این مشکل شده است. او راه حل خود را در دسترس سایر کاربران نیز قرار داده است.

نخست وارد قسمت تنظیمات گوشی شوید.

اگر developer options فعال نیست آن را فعال کرده و سپس گزینه‌ی developer options را انتخاب کنید. با اسکرول کردن به پایین صفحه رفته و گزینه‌ی Media را پیدا کنید. در همین قسمت گزینه‌ی Prevent USB audio را نیز باید ON یا اکتیو کنید تا فعال و روشن بماند.

با این روش مشکل اختلال در عملکرد اسپیکر گلکسی اس ۷ بخوبی حل شده، بنابراین احتمال دارد که این راه حل در مورد گلکسی اس ۸ و اس ۸ پلاس نیز جواب داده و مشکل را حل نماید.

گفتنی است بسیاری از افرادی که با این مشکل روبرو شده‌اند معتقدند مشکل ناشی از سیم کشی‌های اسپیکر بوده و مربوط به سخت افزار دستگاه است، اما باید منتظر قضاوت‌های درست متخصصان در این مورد باشیم.

بعضی از کابران تمایل دارند با استفاده از منوهای مخفی صحت عملکرد اسپیکر‌های Galaxy S8 را تست کنند. برای این منظور کد #*۰#* را شماره گیری کنید.

در این قسمت می توانید اسیپکر را تست کنید.

ارسال نظر