چگونه محتویات نوتیفی در آیفون و آیپد را پنهان کنیم؟

همانطور که می دانید، سیستم عامل تمام آیفون ها و آیپدها، IOS است. این سیستم عامل امکاناتی را دارد که در اندروید نمی‌توان آن‌ها را یافت، یکی از این قابلیت ها امکان مدیریت نوتیفی‌ها است.

چگونه محتویات نوتیفی در آیفون و آیپد را پنهان کنیم؟

کلیک - در آیفون‌ها و آیپدها به سادگی نمی‌توان محتویات نوتیفی‌ها را مخفی کرد، البته پنهان کردن محتویات نوتیفی‌های پیامک‌هایی که دریافت ‌می‌کنید، در IOS امکان پذیر است ولی این موضوع در مورد پیام‌هایی که از طریق اپلیکیشن واتس اپ ، تلگرام و یا حتی فیس بوک مسنجر برای شما ارسال می‌گردد، به سادگی امکان‌پذیر نیست.

کاربرانی که گوشی خود را جیلبریک کرده باشند به راحتی و تنها با نصب یک اپلیکیشن ساده قادرند محتویات نوتیفی‌ها را پنهان کنند. چنانچه گوشی‌تان را قبلا جیلبریک نکرده‌اید، ابتدا اینکار را انجام داده و سپس اپ ساده و کم حجم NotifyCensored را دانلود و نصب نمایید. هنگامی که نرم افزار نصب شده آن را اجرا نمایید، هر تعداد اپلیکیشن نصب شده‌ای که از ارسال نوتیفی پشتیبانی کنند در این قسمت به شما نشان داده می‌شود. در سمت چپ تصویر زیر، لیست تمام اپ‌هایی که نوتیفی دارند را مشاهده می‌کنید.

در بخش تنظیمات اپلیکیشن‌هایی را که می‌خواهید نوتیفی‌هایش پنهان شود را در حالت ON قرار دهید، این بدان معناست که NotifyCensored را برای این اپ ها فعال نگهداشته‌اید.

به تصویر بالا توجه کنید، همانطور که مشاهده می‌کنید ما فقط می‌خواهیم نوتیفی‌های اپ جیمیل را مخفی کنیم. پس از انجام تنظیمات در اپلیکیشن NotifyCensored، تنظیمات به صورت زیر عمل خواهد کرد.

اگر بدون جیلبریک کردن گوشی بخواهید نوتیفی‌ها را پنهان کنید، باید کلا نمایش آنها را غیرفعال نمایید. جای تعجب دارد که چرا کمپانی اپل این قابلیت را برای ios در نظر نگرفته است. البته به احتمال زیاد با توجه به درخواست‌هایی که از اپل شده، شاهده وجود این قابلیت در IOS 11 باشیم. پس اگر برای‌تان مقدور است چند ماه دیگر صبر کنید تا شاید اپل این قابلیت را روی نسخه جدید IOS قرار دهد و دیگر نیازی به جیلبریک کردن گوشی نباشد، زیرا این کار به گوشی آسیب می‌رساند.

ارسال نظر