ترفند و راه های میانبر برای عکاسی بهتر با آیفون ۷

آیفون ۷ نزدیک به یک سال است که به بازار عرضه شده است ولی هنوز ترفند ها و راه های میانبری وجود دارد که به وسیله آن می توان برخی از کارها را سریع تر و راحت تر انجام داد.

ترفند و راه های میانبر برای عکاسی بهتر با آیفون ۷

کلیک -دوربین آیفون ۷ یکی از بهترین دوربین های گوشی های هوشمند است، بسیاری از قابلیت ها در دوربین آیفون ۷ وجود دارد که این دوربین را به یکی از بهترین دوربین های گوشی های هوشمند تبدیل کرده است. یکی از قابلیت های خاص دوربین آیفون ۷ لنز های دوگانه است که تاکنون قبل از این در هیچ یک از دوربین های گوشی های هوشمند آیفون دیده نشده است و همین دوربین دوگانه در آیفون ۷ پلاس تحولی بزرگ در ساختار دوربین های این گوشی های هوشمند بوده است.

دوربین آیفون ۷ پلاس دارای قابلیت زوم اپتیکال است و در واقع در عکس ما عمق میدانی مانند یک دوربین DSLR ایجاد می کند.

راه های زیادی برای عکاسی با دوربین آیفون ۷ وجود دارد و در وب سایت این کمپانی در رابطه با راه های عکاسی راحت با آیفون ۷ صحبت هایی شده است. در کنفرانس مطبوعاتی اپل سخنگوی این شرکت گفته است که از نظر ما هر فردی می تواند به یک عکاس حرفه ای تبدیل شود و در دوربین آیفون ۷ این قابلیت فراهم آمده است تا کاربر با راحت ترین راه ممکن بهترین عکس را بگیرد.

راه های متفاوتی برای عکاسی با آیفون ۷ و راحت تر عکس گرفتن وجود دارد که در این مطلب به بررسی این راه ها می پردازیم.

چگونه عکسی با پس زمینه روشن بگیریم

برای گرفتن عکسی با پس زمینه روشن بهتر ابتدا باید به حالت HDR برویم و سپس به منو زیر و به ترتیب زیر حرکت می کنیم:

highlights and shadows > Lock focus by pressing and holding anywhere on the display > Tap the display and slide to lower exposure > shoot your photo

چگونه یک عکس پرتره بسیار خوب بگیریم؟

ابتدا دوربین گوشی هوشمند خود را بر روی حالت پرتره قرار دهید و سپس به منو Look بروید تا عمق میدان را تنظیم کنید و سپس به عکاسی از یک سوژه مناسب بپردازید.

چگونه یک عکس پرتره گروهی بگیریم؟

ابتدا گوشی هوشمند خود را بر روی حالت پرتره قرار دهید و سپس بر روی سوژه خود فوکوس کنید و در این حالت چهره ها در مربع های زرد رنگی قرار می گیرد.

عکاسی از غروب آفتاب به صورت سیلوئت

برای عکاسی به صورت سیلوئت ابتدا باید سوژه اصلی خود را رو به روی آفتاب قرار دهید، سپس بر روی دکمه فوکوس دست خود را قرار دهید و آن را لمس کنید. سپس دکمه دایره ای شکل را لمس کنید و عکس خود را بگیرید.

چگونه بدون فلاش عکاسی کنیم؟

یک منبع نور را پیدا کنید، فلاش خود را خاموش کنید، روی صفحه نمایش دکمه دایره ای شکل را لمس کنید و سپس عکاسی کنید.

چگونه با نور خیابان عکاسی کنیم؟

فلش خود را خاموش کنید، بر روی سوژه مورد نظر فوکوس کنید، از سوژه مورد نظر خود عکاسی کنید.

چگونه یک شات عکس با تحرک بگیریم؟

حالت عکاسی را به Burst mode تغییر دهید و سپس پشت سرهم عکاسی کنید، در این حالت در هر ثانیه ۱۰ عکس گرفته می شود. می توانید بعد از عکاسی به گالری خود بروید و فریم مورد نظر خود را نیز به صورت جداگانه انتخاب کنید.

چگونه با حالت افقی پانو عکاسی کنیم؟

برای عکاسی لند اسکیپ یا افقی از صحنه ای از طبیعت به صورتی که تمام اجزای یک منظره ثبت شود باید از حالت پانوراما استفاده کنیم برای استفاده از این حالت می توانیم به زیر منو لند اسکیپ برویم و در این حالت به زیر مجموعه پانوراما برویم و شروع به عکاسی کنیم و از یک سو به سوی دیگر دوربین را حرکت دهید.

چگونه با زاویه بسته عکاسی کنیم؟

برای عکاسی با زاویه بسته و کمتر از ۱۰ سانتی متر، شما می توانید منبع نوری مناسبی در پشت سوژه خود قرار دهید و سپس گوشی هوشمند را بر روی حالت زاویه بسته تنظیم کنید و سپس فوکوس کنید و عکاسی کنید.

چگونه در ساعات طلایی عکاسی کنیم؟

ساعات طلایی در عکاسی پیش از غروب آفتاب و پیش از طلوع آفتاب است، برای عکاسی در این ساعات کافی است ساعات طلوع و غروب آفتاب را بررسی کنید و سپس دوربین گوشی هوشمند خود را بر روی حالت front-light تنظیم کنید و سپس عکاسی کنید.

چگونه یک عکس خوب و ساده بگیریم؟

برای عکاسی ساده بهتر است تا رنگ های کنتراست دار را در ترکیب بندی پیدا کنید و به دنبال تقارن‌ها بگردید و نور خود را تنظیم کنید و عکاسی کنید.

چگونه چند شات عکس پشت سرهم به صورت فیلم وار بگیریم؟

برای عکاسی با حالت فیلم وار ابتدا به زیر منو video mode می رویم و شروع به فیلم برداری فریم به فریم می‌کنیم و هنگامی که دست خود را از روی شاتر برداریم عکاسی و یا همان فیلم برداری پایان می پذیرد.

چگونه با تایمر سلفی بگیریم؟

دوربین خود را به دوربین جلو انتقال دهید، بر روی آیکون تایمر در بالای صفحه نمایش کلیک کنید و سپس زمان مورد نظر را تنظیم کنید و عکاسی کنید.

چگونه با یک دست سلفی بگیریم؟

برای عکاسی سلفی با یک دست کافی است در حین عکاسی دکمه کم کردن صدا را فشار دهید تا با یک دست سلفی بگیرید.

چگونه عکس سلفی را ادیت کنیم؟

دوربین خود را به دوربین جلو منتقل کنید، عکاسی کنید و سپس به آلبوم خود رفته و گزینه ادیت یا ویرایش را لمس کنید و سپس می توانید هر ویرایشی که می خواهید بر روی آن انجام دهید.

چگونه از زاویه ای خاص عکاسی کنیم؟

برای عکاسی از زاویه ای خاص تنها به تجربه نیاز دارید باید از زوایای مختلف عکاسی کنید تا بهترین زاویه را به دست بیاورید و سپس عکاسی کنید.

ارسال نظر