راه حل مشکل باز نشدن و عدم دانلود فیلم و عکس در تلگرام

از زمان شکل گیری کانال‌های تلگرامی، گاهی کاربران مشکلاتی را در ارتباط با این کانال‌ها داشتند که علت مشخصی نداشت، بطور مثال بعضی اوقات هنگام دانلود فیلم و عکس، متوجه می‌شویم که دانلود موفقیت آمیز نبوده است. این مشکل می‌تواند ناشی از علل متفاوتی باشد، در ادامه با کلیک همراه باشید.

راه حل مشکل باز نشدن و عدم دانلود فیلم و عکس در تلگرام

کلیک - نخست بررسی کنید که حافظه کش تلگرام شما تا چه میزان پر شده است. نیاز است که هر چند وقت یکبار حافظه کش و حتی کش گوشی را بررسی نمایید. به قسمت تنظیمات تلگرام خود رجوع کنید و بعضی حافظه‌هایی که به صورت کش نیز یاد شده اند خالی کنید. این اقدام سبب سبک‌تر شدن تلگرام و البته دانلود‌های موفق می‌شود. به یاد داشته باشید که کانال‌های متفاوت باعث پر شدن حافظه کش شده و منجر به بروز بیشتر اختلال‌ها می‌شوند، بنابراین در این موارد توصیه می‌کنیم که حافظه کش را بررسی کنید. کانال‌هایی را که نیازی به آن ندارید از اپلیکیشن تلگرام حذف کنید تا بهتر بتواند کار کند.

راهکار دیگری که می تواند به شما کمک کند این است که مدیریت حافظه‌ی درست‌تری داشته باشید. هنگامی که تصویر، فیلم یا صوتی را دانلود کرده اید، به مدد قسمت گزینه‌های موارد دانلود شده‌ (سه نقطه‌ای که در کنار هر فایل قرار دارد) آنها را در بخش گالری ذخیره کنید، می‌توانید مطالب دانلود شده را گلچین کرده و در گالری نگهداری کنید. اما اگر تمام فایل‌ها را در پوشه تلگرام خود نگهدارید باعث می‌شود در زمان کمتری تلگرام دچار بحران شود. در صورت ذخیره‌ی فایل‌ها در گالری، می‌توانید به فولدر اصلی تلگرام رفته و فیلم ها، عکس‌ها و صوت‌ها را حذف کنید. این کار باعث می‌شود که در زمان خیلی کوتاهی صد‌ها مگابایت حافظه را آزاد کنید و عملکرد تلگرام را بهبود ببخشید.

با راهکارهای یاد شده، قادر خواهید بود که به سادگی مشکل باز نشدن فیلم، تصاویر و حتی عدم دانلود موفق این فایل‌ها را تا حد امکان حل کنید. ولی همیشه مشکل موارد ذکر شده نیست، گاهی اپلیکیشن تلگرام نیاز به بروزرسانی دارد، در اینصورت صرفا کافیست به مارکت مورد نظر خود مراجعه کرده و اپ تلگرام را بروزرسانی کنید.

ارسال نظر