چگونه سیم کارت میکرو را برای HTC One M8 به نانو تبدیل کنیم؟

HTC One M8، گوشی بزرگی است که توانسته بلندگوهای BoomSound، نمایشگر ۵ اینچی و باتری ۲۶۰۰ میلی آمپری را در بدنه زیبا و یکپارچه فلزی خود جای دهد؛ از اینرو پذیرفتنی است که طراحان به منظور ایجاد فضای مورد نیاز برای سایر امکانات سایز سیم کارت را از میکرو به نانو تغییر داده باشند. اما نگران نباشید با صرف چند دقیقه می توانید سیم کارت میکرو را به نانو تبدیل کنید.

چگونه سیم کارت میکرو را برای HTC One M8 به نانو تبدیل کنیم؟

کلیک - با وجود اینکه سیم کارت میکرو و نانو تفاوت زیادی با هم ندارند ولی اگر سیم کارت‌تان میکرو باشد نمی توانید آن را در HTC One M8 بگذارید. می توانید سیم کارت را به نمایندگی اپراتورها برده و یک سیم کارت نانو با حفظ شماره تحویل بگیرد و یا از دستگاه کاتر سیم کارت استفاده کنید، ولی در این حالت باید سیم کارت قبلی‌تان میکرو باشد. راه دیگری نیز برای این منظور وجود دارد که خودتان می توانید به راحتی و بدون صرف هیچ هزینه‌ای آن را انجام دهید.

توجه داشته باشید که اگر سیم کارت را به سایز نانو درآوردید، به هیچ عنوان نمی‌توانید آن را دوباره به میکرو تبدیل کرده و در گوشی‌هایی که از سیم کارت میکرو پشتیبانی می‌کنند استفاده کنید. به بیان دیگر راه بازگشتی ندارید.

گام اول: چاپ کردن الگوی برش

برش دادن سیم کارت به منظور تبدیل کردن حالت میکرو به نانو کار چندان سختی نیست و تنها با چند برش دقیق و بدون زحمت زیاد می توانید اینکار را انجام دهید، البته ریسک خود را دارد زیرا اگر برشی را اشتباه انجام دهید دیگر کاری نمی‌توان کرد و سیم کارت از دست می‌رود، به همین دلیل حتما از الگو استفاده کنید تا برش‌ها به درستی انجام شود.

این الگو یک الگوی خوب می‌باشد، آن را دانلود کرده و در ادامه چاپ کنید، به یاد داشته باشید که الگو در اندازه واقعی چاپ شود و آن را بزرگ یا کوچک نکنید.

گام دوم: دنبال کردن خط‌های برش دار

از بخش پایینی الگو استفاده کنید، تا (MicroSIM (3FF به (NanoSIM (4FF تبدیل شود.

ابتدا سیم کارت میکرو را بر روی خط‌های پایین قرار دهید و با استفاده از مداد یا وسیله‌ای مشابه خط‌های برش را به دقت تمام بر روی سیم کارت ایجاد بکشید.

گام سوم: برش سیم کارت

حتما توجه کنید: نباید خیلی کند عمل کنید

با یک قیچی تیز و یا وسیله مشابه‌ی که خیلی بزرگ نباشد خط‌ها را با دقت تمام برش بزنید. نگران صدمه دیدن تراشه‌ی اصلی نباشید، زیرا همان طور که در الگو مشخص گردیده تراشه‌ی اصلی مربع کوچکی است که در مرکز سیم کارت قرار دارد، بنابراین خط‌های الگو را دنبال کنید و نگران نباشید.

ابتدا سیم کارت را در گوشی بگذارید و اگر لبه‌ها ناصاف بود با استفاده از سنباده و یا ناخن کمی آن را هموار کنید.

ارسال نظر