آموزش تصویری فیلم گرفتن از صفحه مرورگر در آیفون

برای ساخت دمو و یا به هر دلیل دیگری ممکن است بخواهید از صفحه‌ی مرورگر در آیفون فیلم بگیرید، برای این منظور می توانید از مک و یا جیلبریک کردن گوشی استفاده کنید. چنانچه مک ندارید و تمایلی به جیلبریک کردن آیفونتان نیز ندارید، می توانید به راحتی اپلیکیشن Mobile Web Recorder را بکار ببرید.

آموزش تصویری فیلم گرفتن از صفحه مرورگر در آیفون

کلیک - چنانچه مک بوک داشته باشید، خیلی راحت می توانید از صفحه‌ی مرورگر آیفون فیلم‌برداری کنید. در غیر اینصورت، به منظور فیلم گرفتن از آیفون باید آن را جیلبریک کنید. چنانچه شما توسعه دهنده‌ی اپلیکیشن‌های iOS باشید و مک ندارید، کارتان خیلی دشوار خواهد بود زیرا مک بوک برای توسعه دهنده اپ‌های iOS لازم است. ولی اگر توسعه دهنده اپلیکیشن نیستید و فقط به هر دلیل می‌خواهید از صفحه گوشی خود فیلم بگیرید، نیازی به مک بوک و یا جیلبریک کردن گوشی ندارید و فقط کافیست از اپلیکیشن Mobile Web Recorder که با قیمتی اندک در اپ استور موجود است، استفاده نمایید. این اپلیکیشن مجهز به یک مرورگر است، شما فقط باید آدرس وب‌سایت را وارد کرده و بر روی Go کلیک کنید. به علاوه می توانید با استفاده از تنظیمات اپلیکیشن در دو حالت فیلمبرداری کنید، فقط از صفحه و یا فیلمبرداری از صفحه همراه با ضبط از ورودی میکرفون.

روش کار به این صورت است اپلیکیشن Mobile Web Recorder را نصب نمایید و سپس آن را باز کنید. رابط کاربری این اپلیکیشن ساده بوده و برای کار با آن مشکلی نخواهد داشت. آدرس وب‌سایت مورد نظر خود را تایپ کرده و از روی کیبورد گزینه‌ی Go را کلیک کنید، حال برای شروع فیلم گرفتن باید دکمه‌ی قرمز رنگ ضبط را از بالای صفحه انتخاب نمایید.

زمانی که فیلم گرفتن شروع شد، اپ Mobile Web Recorder از شما می‌پرسد که آیا ضبط از صفحه و میکروفن انجام شود یا فقط از صفحه. اگر گزینه Record Screen Only را انتخاب کنید فیلمبرداری فقط از روی صفحه انجام می‌شود و گزینه‌ی Record Screen & Microphone را انتخاب کنید می‌توانید یک صدا هم بر روی تصویر داشته باشید، این حالت برای ضبط دمو مفید است.

برای خاتمه دادن به ضبط، دکمه‌ی توقف را از بالای صفحه انتخاب کنید، حال اپلیکیشن از شما می‌پرسد که می‌خواهید این ویدیو را ذخیره کنید و یا آن را دور بیاندارید.

اپلیکیشن Mobile Web Recorder برای آزمایش‌کننده‌ها، سازنده‌ها و هر شخصی که قصد دارد یک دموی جذاب از آیفون خلق کند، مفید خواهد بود. این اپلیکیشن تمام ضربات انگشت بر روی صفحه نمایش در طول ضبط را در ویدیو به صورت هایلایت نمایش می‌دهد. در نهایت فایل خروجی فرمت MP4 را داشته و کیفیت فوق العاده‌ای برخوردار است. به علاوه Mobile Web Recorder قابلیت ضبط ویدیو هم به صورت عمودی و هم افقی را دارد.

در ارتباط با این اپلیکیشن دو موضوع مهم وجود دارد:

  • این اپلیکیشن برای بازگشتن به حالت قبلی از ژست تکان لغو کننده (Shake to undo) استفاده می‌کند. بنابراین هنگامی که برنامه در حال ضبط است خیلی گوشی را تکان ندهید.
  • اپ Mobile Web Recorder صرفا با مرورگری که خود دارد کار می‌کند و نه مرورگر سافاری.

اگر کار با این اپلیکیشن را دوست داشتید، خبر خوبی برایتان داریم زیرا سازندگان آن ابزارهای بیشتری را برای کمک در این زمینه برای شما فراهم نموده‌اند.

برای دانلود این اپلیکیشن می‌توانید از این لینک استفاده نمایید.

ارسال نظر