آموزش نشانه گذاری و حاشیه نویسی فایل‌های PDF در آیپد

رسانه کلیک - اپلیکیشن PDF Expert 7 اپلیکیشنی است که به کاربران آیپد امکان نشانه‌گذاری، حاشیه نویسی و نت برداری روی فایل‌های PDF را می‌دهد.

آموزش نشانه گذاری و حاشیه نویسی فایل‌های PDF در آیپد

در حال حاضر کاربران آیپد، می‌توانند در فروشگاه اپلیکیشن اپل یا همان اپ استور به انبوهی از اپلیکیشن‌های خواندن فایل‌های PDF دسترسی داشته باشند. اما ‌قطعا PDF Expert 7 یکی از بهترین اپلیکیشن‌ها برای خواندن این فایل‌ها به حساب می‌آید. روش کار با این اپلیکیشن بسیار ساده و آسان است. از طرفی واسط کاربری آن نیز ساده و کاربردی طراحی شده است.

کاربران در اپ استور می‌توانند هم به نسخه رایگان این اپلیکیشن و هم نسخه پولی آن دسترسی داشته باشند. در نسخه رایگان کاربران به امکاناتی از جمله نشانه‌گذاری، حاشیه نویسی و همچنین نکته برداری دسترسی خواهند داشت.

روش کار با اپلیکیشن PDF Expert 7

ابتدا اپلیکیشن PDF Expert 7 را از اپ استور دانلود و نصب کنید. سپس PDF مورد نظر خود را با استفاده از آن باز کنید. فایل‌های شما می‌توانند در اپلیکیشن فایل، اپلیکیشن کتاب یا حتی در مرورگر سافاری ذخیره شده باشند.

آموزش PDF Expert 7 بعد از اینکه فایل PDF خود را در یکی از این اپلیکیشن ها باز کردید، دکمه به اشتراک گذاری را انتخاب کنید و روی دکمه بیشتر یا More کلیک کنید. بعد از این کار گزینه copy to PDF Expert را انتخاب کنید.

ویرایش PDF

با اینکار می‌توانید به راحتی پی دی اف خود را روی اپلیکیشن PDF Expert باز کنید.

آموزش PDF Expert 7 در بخش بالایی اپلیکیشن برگه‌های زیادی وجود دارد که یکی از آن‌ها برگه Annotation یا حاشیه نویسی است. زیر این برگه دکمه مربوط به نشانه گذاری، افزودن متن و همچنین ابزارهایی مثل Pen و ... تعبیه شده است.

ویرایش PDF اولین ابزاری که در برگه Annotation وجود دارد، ابزار نشانه گذاری یا همان Highight است که رنگ آن را می‌توانید از طریق آیکون پالت رنگ تغییر دهید. برای نشانه گذاری متن ابتدا این ابزار را انتخاب کنید و سپس روی قسمتی از متن که می‌‌خواهید نشانه گذاری کنید انگشت خود را بکشید. وقتی انگشت خود را از روی متن بردارید، قسمت انتخاب شده نشانه‌گذاری خواهد شد.

آموزش PDF Expert 7 اگر می‌‌خواهید به جای نشانه گذاری متن زیر قسمتی از متن خط بکشید می توانید از آیکون A که زیر آن خط کشیده شده است استفاده کنید.

PDF می‌توانید از ابزار یادداشت برداری یا همان Note برای نوشتن یادداشت روی متن استفاده کنید. وقتی که ابزار Note را انتخاب کردید یک صفحه برای شما نمایش داده می‌شود که در آن می‌توانید یادداشت مورد نظر خود را بنویسید. بعد از اتمام کار باید روی دکمه Done کلیک کنید.

ویرایش PDF اگر بخواهید یادداشت‌های خود را در قسمت‌های خالی متن بنویسید می‌تواندی از ابزار Pen استفاده کنید. برای یادداشت نویسی روی قسمت‌های خالی متن بهتر است از قلم نوری اپل یا همان Apple Pencil استفاده کنید.

ابزار T به شما اجازه می‌دهد تا در یک کادر متنی یادداشت‌های خود را تایپ کنید و آن را در هر قسمتی از متن که تمایل دارید قرار دهید.

آموزش PDF Expert 7 وقتی کار نشانه‌گذاری و حاشیه نویسی متن تمام شد، می‌توانید متن خود را با سایر افراد به اشتراک بگذارید. برای این کار می‌توانید از گزینه share استفاده کنید. به سه روش می‌توانید فایل خود را با دیگران به اشتراک بگذارید. یک فایل اصلی، یا یک نسخه از فایلی که نشانه‌گذاری و حاشیه نویسی کرده‌اید بدون قابلیت ویرایش و یا نسخه قابل ویرایش فایل حاشیه‌گذاری شده.

بعد از انتخاب روش مورد نظر، اپلیکیشنی که می‌خواهید فایل را روی آن به اشتراک بگذارید مثل اپلیکیشن فایل یا کتاب را انتخاب کنید و گزینه Share را انتخاب کنید.

به همین راحتی می‌توانید نه تنها فایل متنی خود را نشانه‌گذاری کنید بلکه می‌توانید آن را با کاربران و افراد دیگر نیز به اشتراک بگذارید.

ارسال نظر