تغییر چیدمان اپلیکیشن ها در اپل واچ

رسانه کلیک - لایه‌بندی و نحوه چیدمان اپلیکیشن ها در صفحه Home ساعت هوشمند اپل یا اپل واچ در حالت پیش‌فرض شبیه به کندوی زنبور عسل است. در این مطلب نحوه تغییر چیدمان اپلیکیشن ها در اپل واچ را به شما آموزش می دهیم تا بتوانید برنامه های مورد علاقه خود را سریع تر پیدا کنید.

تغییر چیدمان اپلیکیشن ها در اپل واچ

در اپل‌واچ امکان تغییر لایه‌بندی و نحوه قرارگیری آیکون اپلیکیشن‌ها در صفحه Home ساعت وجود دارد. شما می‌توانید تنظیمات اپل‌واچ را به نحوی تغییر دهید که آیکون به صورت فهرست‌وار روی صفحه‌نمایش ساعت نشان داده شوند. تا قبل از ارائه نسخه 7 سیستم‌عامل اپل‌واچ یا watchOS برای اینکه بتوانید آیکون اپلیکیشن‌ها را به صورت یک فهرست روی اپل واچ مشاهده کنید، باید انگشت خود را بری چند ثانیه روی صفحه‌نمایش قرار می‌دادید تا نحوه نمایش آیکون‌های اپلیکیشن تغییر کند. اما بعد از ارائه نسخه 7 سیستم‌عامل watchOS امکان تغییر نحوه قرار گرفتن آیکون اپلیکیشن‌ها روی صفحه‌نمایش با استفاده از نگه داشتن انگشت روی صفحه‌نمایش ساعت غیرفعال شد و روش جدیدی جایگزین آن شده است. در ادامه مطلب نحوه تغییر چیدمان اپلیکیشن ها روی صفحه Home اپل‌واچ را آموزش می‌دهیم.

ابتدا روی اپل‌واچ خود دستگیره Digital Crown را فشار دهید تا صفحه مربوط به گالری اپلیکیشن‌ها برای شما نمایش داده شود. در این صفحه اپلیکیشن Setting را که آیکون آن شبیه به یک چرخ‌دنده است انتخاب کنید.

اپل‌واچ صفحه را به شمت پایین بکشید تا گزینه App View را پیدا کنید. در این قسمت گزنه List View را انتخاب کنید.

اپل‌واچ به همین راحتی شما توانستید نحوه نمایش آیکون‌های مربوط به اپلیکیشن‌های اپل‌واچ را تغییر دهید. وقتی دستگیره Digital Crown را فشار می‌دهید، می‌بینید که نام و آیکون مربوط به همه اپلیکیشن‌های نصب شده روی ساعت به صورت یک لیست برای شما نمایش داده می‌شود. برای پیدا کردن اپلیکیشن مورد نظر خود می‌توانید صفحه‌نمایش را بالا و پایین ببرید.

ترتیب قرار گیری اپلیکیشنها وقتی نحوه نمایش اپلیکیشن‌ها در حالت نمایش فهرستی تنظیم می‌شود، نحوه پاک کردن و حذف اپلیکیشن‌ها هم تغییر می‌کند. برای حذف اپلیکیشن‌ها در این حالت آیکون اپلیکیشن را به سمت چپ صفحه‌نمایش بکشید و از نوار ایجاد شده روی آیکون delete که شبیه به یک سطل زباله است کلیک کنید. برای تائید پاک کردن اپلیکیشن نیز کافی است روی گزینه Delete App که روی صفحه‌نمایش نشان داده می‌شود کلیک کنید.

تغییر چیدمان اپلیکیشن ها در اپل واچ

ارسال نظر