آموزش روش اجرای اپلیکیشن های آیپد و آیفون روی مک

رسانه کلیک - در این مطلب روش اجرای اپلیکیشن های آیفون روی مک بوک مجهز به فناوری اپل سیلیکون و سیستم عامل macOS 11 (به بعد) را آموزش می دهیم.

آموزش روش اجرای اپلیکیشن های آیپد و آیفون روی مک

در صورت داشتن لپ تاپ مک مجهز به تکنولوژی اپل سیلیکون (مثل پردازنده M1)، دیگر نیازی نیست که حتما از آیپد یا آیفون برای اجرای اپلیکیشن های موبایل دلخواه خود استفاده کنید. اگر لپ تاپ پیشرفته شما دارای سیستم عامل macOS 11 Big Sur یا نسخه های جدیدتر باشد، می توانید اپلیکیشن های آیفون یا آیپد را روی آن دانلود و نصب کنید.

البته قبل از اجرای اپلیکیشن های آیپد یا آیفون روی مک یا مک بوک، باید آن را از فروشگاه App Store اپل دانلود کنید.

برای شروع، روی آیکون Launchpad در قسمت داک (Dock) کامپیوتر کلیک کنید.

سپس روی دکمه App Store ضربه بزنید. در صورت عدم مشاهده این گزینه، از نوار جستجو کمک بگیرید و اپلیکیشن را پیدا کنید.

اجرای اپلیکیشن های آیفون روی مک

همچنین می توانید از جستجوی اسپات لایت اپل برای باز کردن اپلیکیشن App Store استفاده کنید. ساده ترین راه برای انجام این کار، فشردن همزمان دکمه های Cmd و Space روی صفحه کلید است. بدین ترتیب، دیالوگ جستجو در وسط نمایشگر ظاهر می شود. عبارت App Store را در آن تایپ کرده و اولین گزینه را انتخاب کنید.

اجرای اپلیکیشن های آیفون روی مک

حال می توانید نام اپلیکیشن آیفون یا آیپد دلخواه خود را در نوار جستجو بنویسید که در گوشه چپ بالای پنجره قرار دارد.

البته اپلیکیشن مورد نظر فورا به شما نشان داده نمی شود، چرا که طبق تنظیمات پیشفرض، اپ استور تنها اپلیکیشن های مک را نمایش می دهد. پس روی لیست iPhone & iPad Apps کلیک کنید تا ویوو را تغییر دهید.

اجرای اپلیکیشن های آیفون روی مک

اگر توسعه دهنده اپلیکیشن آیفون یا آیپد مورد نظر، امکان اجرای برنامه روی مک را فراهم آورده باشد، شما می توانید نام اپلیکیشن را در صفحه نتایج مشاهده کنید.

تذکر: اگر برای اولین بار است که می خواهید اپلیکیشن های موبایل را روی مک دانلود کنید، ابتدا باید اعتبار خود را با استفاده از سنسور اثر انگشت TouchID یا به وسیله شناسه کلمه عبور اپل ثابت کنید، تا دکمه Get برای شما ظاهر شود. آیکون ابر نشان می دهد که اپلیکیشن مورد نظر، قبلا روی یکی از دستگاه های شما دانلود شده است و دیگر به اعتبارسنجی نیازی نیست.

در هر صورت، روی گزینه Get یا Download کلیک کنید (آیکون ابر شکل) تا فرایند دانلود آغاز شود.

پس از نصب اپلیکیشن آیپد یا آیفون روی مک، روی دکمه Open کلیک کنید. در این صورت، اپلیکیشن در پنجره انحصاری خود باز شده و همانند تمام برنامه های ساخته شده برای مک، به اجرا در می آید.

اجرای اپلیکیشن های آیفون روی مک

پس از بستن اپ استور، بعدها می توانید اپلیکیشن آیفون یا آیپد مورد نظر را در Launchpad (یا به وسیله جستجوی اسپات لایت) پیدا کرده و آن را اجرا کنید.

متاسفانه تا این لحظه، هیچ لپ تاپ مک با صفحه لمسی تولید نشده است. بنابراین شما باید با استفاده از ترک پد، ماوس یا صفحه کلید، با اپلیکیشن یا بازی دانلود شده روی سیستم خود تعامل برقرار کنید.

ارسال نظر