نحوه غیر فعال سازی قابلیت Battery Health Management در مک

رسانه کلیک - در این مطلب نحوه از کار انداختن قابلیت Battery Health Management یا همان مدیریت سلامت باتری در مک را به شما آموزش خواهیم داد.

نحوه غیر فعال سازی قابلیت Battery Health Management در مک

سازندگان macOS همراه با ارائه نسخه 10.15.5 کاتالینا، مدیریت سلامت باتری را نیز بهبود بخشیده اند. این ویژگی موجب افزایش طول عمر باتری در مک بوک ها می شود. در ادامه با ما همراه باشید تا با طرز کار این ویژگی و نحوه غیر فعال سازی آن بیشتر آشنا شوید.

مدیریت سلامت باتری چگونه عمل می کند؟

این ویژگی درست مانند قابلیت Optimized Charging در آیفون و آیپد بوده و تنها برای مک بوک های مجهز به پورت USB-C Thunderbolt 3 در نظر گرفته شده است. بنابراین دستگاه هایی مانند مک بوک پرو 2016 و مک بوک ایر 2018 قابلیت پشتیبانی از این ویژگی را دارند.

اگر شما نیز جز آن دسته از افرادی هستید که مک بوک خود را چند مرتبه در روز شارژ می کنید، بهتر است بدانید که این کار علیرغم آرامش خاطری که به شما می دهد، منجر به کاهش طول عمر باتری می شود. اینجاست که قابلیت Battery Health Management به کمک شما می آید. این ویژگی امکان شارژ صد در صد را از دستگاه سلب کرده و بدین ترتیب طول عمر باتری را بالا می برد. اپل ادعا کرده که مدیریت سلامت باتری قادر است تا با استفاده از الگوی استفاده شما، تشخیص دهد که آیا دستگاه نیاز به شارژ کامل دارد یا خیر.

هنگامی که دستگاه را خریداری می کنید یا سیستم عامل آن را ارتقا می بخشید، این ویژگی به صورت پیشفرض شروع به کار می کند. ما در ادامه نحوه غیر فعال سازی این ویژگی را به شما شرح خواهیم داد.

غیر فعال سازی قابلیت Battery Health Management در مک چگونه صورت می گیرد؟

همانطور که پیشتر به آن اشاره کردیم، این ویژگی باعث صرفه جویی در انرژی و افزایش طول عمر باتری می شود. برای غیر فعال کردن این قابلیت، روی آیکون سیب واقع در سمت چپ نوار منو کلیک کرده و سپس گزینه System Preferences را بزنید.

سپس به قسمت Energy Saver بروید.

پس از انتخاب گزینه Battery Health در پایین صفحه، تیک عبارت Battery Health Management را بردارید.

در پایان روی گزینه Turn Off رکلیک کنید و کار تمام می شود.

ارسال نظر