چگونه پوشه One Drive را در فایل اکسپلورر ویندوز 10 مخفی کنیم؟

رسانه کلیک - در این مطلب قصد داریم تا نحوه مخفی سازی پوشه One Drive در فایل اکسپلورر ویندوز را به زبان ساده به شما آموزش دهیم پس با ما همراه باشید.

چگونه پوشه One Drive را در فایل اکسپلورر ویندوز 10 مخفی کنیم؟

همانطور که می دانید وان درایو یکی از بهترین پلتفرم های ذخیره سازی شرکت مایکروسافت است. این سرویس به راحتی با فایل اکسپلورر ویندوز 10، مایکروسافت آفیس و اوت لوک یکپارچه می شود و این امکان را برای شما فراهم می آورد تا فایل های خود را به راحتی در فضای ابری جابجا کنید. اما اگر از این سرویس استفاده نمی کنید، وجود دائمی آن در فایل اکسپرورر ممکن است کمی آزاردهنده باشد و امنیت سایر پوشه ها را به خطر بیاندازد. خوشبختانه می توان با یک ترفند ساده در رجیستر ادیتور، پوشه وان درایو را مخفی کرد. در ادامه با چگونگی این کار آشنا خواهید شد.

نکته: به خاطر داشته باشید که پیش از اعمال هرگونه تغییر، از رجیستری نسخه پشتیبان تهیه کنید.

ابتدا با فشردن کلید Win به رجیستر ادیتور رفته و سپس در قسمت جستجوی منوی استارت، عبارت regedit را وارد کنید. پس از مشاهده نتایج جستجو روی Registry Editor کلیک کنید.

حال که در قسمت Registry Editor هستید، به آدرس زیر بروید.

HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{018D5C66-4533-4307-9B53-224DE2ED1FE6}

حال دو مرتبه روی عبارت System.IsPinnedToNameSpaceTree. کلیک کنید.

از پنجره Edit DWORD عدد مربوط به Value data را به صفر تغییر داده و سپس OK را بزنید.

اگر مانند اغلب کاربران از نسخه 64 بیتی ویندوز استفاده می کنید، باید کلید رجیستری دیگی را نیز تغییر دهید (برای آگاهی از نسخه ویندوز خود به System Information مراجعه کنید). برای این کار به آدرس زیر بروید:

HKEY_CLASSES_ROOT\Wow6432Node\CLSID\{018D5C66-4533-4307-9B53-224DE2ED1FE6}

در اینجا نیز باید مراحل قبل را تکرار کنید. یعنی دو مرتبه روی مقدار رجیستری System.IsPinnedToNameSpaceTree کلیک کرده و سپس از پنجره Edit DWORD عدد مربوط به Value data را به صفر تغییر دهید.

حال روی OK کلیک کنید تا کار تمام شود. بار دیگر که به قسمت فایل اکسپلورر ویندوز 10 مراجعه کنید متوجه خواهید شد که پوشه One Drive حذف شده است.

ارسال نظر