آموزش گام به گام ساخت Thread توییتر

رسانه کلیک - با استفاده از Thread توییتر می توان یک مجموعه طولانی از توییت های متوالی و شماره دار را به وجود آورد. در این مطلب نحوه کار با رشته های توییتر را آموزش می دهیم.

آموزش گام به گام ساخت Thread توییتر

رشته توییتر، مجموعه ای از توییت های متعلق به یک کاربر است که یکی پس از دیگری شماره گذاری شده و به هم متصل می شوند. این رشته ها، روش خوبی برای ادامه دادن موضوعی است که نمی توان آن را در 280 کاراکتر یا کمتر نوشت. در ادامه با نحوه ایجاد یک رشته یا همان Thread آشنا می شویم.

علت ساخت Thread توییتر چیست؟

رشته های توییتر، شکل رسمی و تکامل یافته ای از طوفان توییتری است. طوفان توییتری به نوبه خود، مجموعه طولانی از توییت های شماره دار است که به عنوان پاسخ به یک توییت اصلی فرستاده می شوند.

اما تعریف طوفان توییتری چندان واضح نیست، چون اگر یک کاربر چندین توییت را پشت سر هم پست کند، بدون اینکه این توییت ها پاسخی برای توییت اصلی باشند، باز هم به آن ها طوفان توییتری گفته می شود.

یک رشته یا Thread توییتر به چند شیوه به کار گرفته می شود. این رشته می تواند توضیحی برای یک موضوع پیچیده باشد. برندها معمولا از رشته های توییتر برای صحبت درباره ویژگی های جدید استفاده می کنند.

یکی از بهترین موارد کاربردی رشته های توییتر (و چیزی که بیشتر به مخاطبین مربوط می شود)، داستان سرایی است.

شما می توانید با تقسیم یک داستان یا تجربه خاص به تکه های 280 کاراکتری، یک رشته توییتر را به وجود آورید. بدین ترتیب احتمال کشش و جذب مخاطبین افزایش می یابد. برای بسیاری از افراد، کاربرد Thread توییتر جایگزین بهتری برای انتشار یک بلاگ به حساب می آید. اگر قصد ایجاد یک طوفان توییتری را دارید، بهتر است از این قابلیت برای ساخت توییت های متعدد استفاده کنید.

نحوه ساخت یک رشته توییتر

ویژگی Thread توییتر، در تمام محصولات توییتر ادغام شده است. این ویژگی در وب سایت توییتر، اپلیکیشن های آیفون و آیپد، و همینطور اندروید یافت می شود.

برای شروع، ابتدا توییتر را روی پلتفرم دلخواه خود باز کرده و گزینه Tweet را انتخاب کنید. این گزینه در صورت استفاده از وب سایت در نوار کناری سمت چپ، و در صورت استفاده از اپلیکیشن موبایل در گوشه پایین سمت راست صفحه تایم لاین قرار گرفته است.

با انتخاب این گزینه، واسط نوشتاری توییت ظاهر می شود.

در این قسمت می توانید اولین توییت خود را بنویسید. اگر قصد ایجاد یک طوفان توییتری یا رشته طولانی را دارید، بهتر است توییت های خود را شماره گذاری کنید. پس از نوشتن اولین توییت، به جای گزینه Tweet روی دکمه بعلاوه (+) ضربه بزنید.

بدین ترتیب یک کادر توییت خالی جدید برای شما ظاهر می شود. در این کادر، توییت دوم خود را نوشته و مجددا روی دکمه (+) ضربه بزنید تا بدین ترتیب، توییت جدیدی را به رشته خود اضافه کنید.

این فرایند را تا نوشتن تمام توییت های مورد نظر ادامه دهید. البته بعدا نیز می توان توییت های بیشتری را اضافه کرد. برای ویرایش یک توییت کافیست روی آن ضربه بزنید.

پس از اتمام کار، گزینه Tweet All را انتخاب کنید.

به همین سادگی،Thread توییتر شما منتشر می شود.

نحوه آغاز Thread توییتر برای یک توییت از قبل منتشر شده

کاربر می تواند توییت های بیشتری را به رشته های از پیش منتشر شده، اضافه کند. البته این کار تنها به وسیله اپلیکیشن های موبایل برای آیفون، آیپد یا اندروید امکان پذیر است. تنها کافیست رشته مورد نظر را پیدا کرده و به آخرین توییت آن بروید. سپس روی دکمه Add Another Tweet ضربه بزنید.

بدین ترتیب، کادر مخصوص نوشتن توییت باز می شود که به توییت های قبلی متصل است.

باید خاطر نشان کرد که میانبرهایی برای پاسخ دهی سریع به توییت اخیرا منتشر شده وجود دارد. این ویژگی، کنترل و آزادی بیشتری را در هنگام ساخت Thread توییتر به کاربر می دهد.

حال فرض کنید که نمی خواهید تمام توییت ها را یکباره منتشر کنید. مثلا در صورت دریافت اخبار و اطلاعات جدید مایل هستید تا توییت های جدیدی را به توییت های قبلی اضافه کنید. برای انجام سریع این کار، روی گزینه Tweet (در صفحه خانه توییتر یا اپلیکیشن) ضربه بزنید. پس از ظاهر شدن کادر نوشتاری خالی، انگشت خود را به سمت پایین بکشید. بدین ترتیب، آخرین توییت به شما نشان داده می شود.

اگر می خواهید این توییت را به عنوان یک پاسخ به توییت های قبلی مرتبط کنید، تنها کافیست روی گزینه Continue Thread ضربه بزنید. البته می توانید توییت دیگری را جهت پیوند انتخاب کنید. برای این کار روی گزینه منوی سه نقطه ضربه زنید.

در این قسمت می توانید یکی دیگر از توییت های اخیر خود را انتخاب کنید.

برای قطع ارتباط توییت جدید، روی گزینه Remove ضربه بزنید.

پس از تکمیل کار، گزینه Tweet را انتخاب کرده تا توییت شما منتشر شود.

اگر به انتشار Thread توییتر علاقه داشته، اما تمایلی به خواندن آن ها در رابط توییتر ندارید، می توانید از Thread Reader App برای باز کردن و تبدیل رشته های توییتر به پست های بلاگ استفاده کنید.

ارسال نظر