آموزش گام به گام اتصال ایرپاد به مک

رسانه کلیک -  جالب است بدانید که ایرپاد اپل علاوه بر آیفون و آیپد، به لپ تاپ های مک نیز متصل می شود. با ما در آموزش نحوه اتصال ایرپاد به مک همراه باشید.

آموزش گام به گام اتصال ایرپاد به مک

ایرپاد به طور یکپارچه با آیفون و آیپد کار می کند. اما فرایند اتصال ایرپاد به مک به آسانی دو دستگاه دیگر نیست. در این مطلب به شما آموزش می دهیم که چگونه ایرپاد خود را به مک متصل کنید.

پس از خرید ایرپاد، پیش از استفاده ابتدا باید آن را با مک جفت کرد. جزییات این کار بین تمام دستگاه های فعال در حساب کاربری iCloud همگام سازی می شود. به بیان بهتر، تنها یک بار کافیست تا ایرپاد یا ایرپاد پرو خود را با مک جفت کنید.

برای اتصال ایرپاد به مک ، ابتدا باید محفظه شارژ کننده را نزدیک دستگاه روشن کرده و در همین حین، تنظیمات بلوتوث مک را فعال کنید. سپس روی آیکون بلوتوث در نوار منو کلیک کنید. گزینه AirPods را انتخاب کرده و سروی دکمه Connect ضربه بزنید تا به همین سادگی، ایرپاد به مک متصل شود.

البته باید گفت که پروسه ساده بالا ممکن است همیشه کارآمد نباشد. اگر گزینه AirPods در نوار منو مشاهده نشد یا هیچ اتصالی صورت نگرفت، باید به طور دستی هدست خود را با مک جفت کنید.

برای جفت سازی دستی و اتصال ایرپاد به مک ، روی لوگوی Apple در نوار منو کلیک کرده و گزینه System Preferences را انتخاب کنید.

در این قسمت، به منوی بلوتوث رفته و از فعال بودن قابلیت اتصال بلوتوث مطمئن شوید.

محفظه شارژ را در کنار مک باز کنید.

حال، روی دکمه فیزیکی Setup واقع در پشت محفظه شارژ را فشرده و انگشت خود را نگه دارید، تا زمانی که نور وضعیت به رنگ سفید ساطع شود. تابیدن نور یعنی ایرپاد در وضعیت جفت سازی قرار گرفته است.

تنها پس از گذشت یک یا دو ثانیه، می توان مشاهده کرد که گزینه AirPods در لیست دستگاه های روی مک ظاهر می شود. در این صورت روی گزینه Connect در کنار نام دستگاه کلیک کنید.

در صورت پشتیبانی از قابلیت Hey Siri، می توانید آن را برای دستگاه خود فعال کنید.

به همین سادگی ایرپاد یا ایرپاد پرو به مک متصل می شوند. هر زمان که هدفون شما به مک متصل باشد، می توانید تنظیمات آن را با کلیک روی دکمه Options تغییر دهید.

تنظیم اقدامات مربوط به دابل تپ، فعال با غیر فعال سازی تشخیص خودکار گوش، تنظیمات مربوط به حذف نویز و انتخاب میکروفون، همگی در بخش Options قابل دسترس هستند.

پس از اتصال ایرپاد به مک ، تنها کافیست تا هدست را از مفظه بیرون آورده و آن ها را در گوش خود جای دهید. در این صورت صدای آشنایی به گوش می رسد که از تعویض حالت خروجی صوتی به هدفون شما خبر می دهد.

در صورت جفت شدن ایرپاد و عدم اتصال آن، باید روی گزینه Volume Control از نوار منو کلیک کرده و ایرپاد خود را انتخاب کنید.

گذشته از این موارد، با رفتن به منوی بلوتوث (در نوار منو) می توان از وضعیت اتصال و باتری ایرپاد مطلع شد. در این قسمت با کلیک روی دکمه Disconnect، اتصال بین ایرپاد و مک قطع می شود.

باید گفت که فرایند اتصال ایرپاد به مک بر خلاف آیفون یا آیپد، چندان روان و ساده نیست. برای نزدیک شدن به تجربه اتصال ایرپاد به آیفون و آیپد روی مک، بهتر است از یک برنامه جانبی استفاده کنید.

با کاربرد AirBuddy (به قیمت 5 دلار) می توانید پس از باز کردن محفظه شارژ دستگاه، از وضعیت اتصال هدفون به سیستم مطلع شوید. با استفاده از این برنامه، اتصال ایرپاد به مک به راحتی و تنها با زدن یک کلیک امکان پذیر می شود.

برنامه دیگری به نام Toothfairy (با قیمت 4.99 دلار) وجود دارد که به وسیله آن می توان با زدن یک کلیک روی نوار منو (یا با استفاده از میانبر صفحه کلید)، ایرپاد را به مک متصل کرد.

ارسال نظر