آموزش اضافه کردن، استفاده و تنظیم دلخواه ویجت روی آیفون

رسانه کلیک - با استفاده از ویجت ها می توان خیلی سریع به مجموعه ای از عملیات ساده و همینطور اطلاعات مهم دسترسی پیدا کرد. در ادامه با نحوه کار با ویجت روی آیفون آشنا می شویم.

آموزش اضافه کردن، استفاده و تنظیم دلخواه ویجت روی آیفون

یکی از امکانات جدید گوشی هی آیفون، نمایش ویجت ها روی صفحه قفل است. شما می توانید ویجت های جدیدی را به این صفحه اضافه کرده و آن ها را به طور دلخواه تنظیم کنید.

اپل به طور پیشفرض ویجت هایی را از برنامه آب و هوا، توصیه های سیری، موسیقی، موارد دلخواه و غیره نشان می دهد. اما ویجت ها تنها به این موارد محدود نمی شوند. با ورود به بخش ویرایش می توانید مشاهده کنید که بسیاری از برنامه های نصب شده، دارای ویجت هستند.

با استفاده از ویجت های برنامه های جانبی، قابلیت های بیشتری به آیفون اضافه می شوند. ویجت های زیر برای دستگاه موبایل توصیه می شوند:

  • Pedometer++ برای شمارش گام ها
  • Dictionary.com برای نمایش معنی لغات
  • Fantastical برای اضافه کردن تقویم
  • اپلیکیشن Shortcuts برای راه اندازی سریع میانبرهای سیری
  • PCalc Lite برای اضافه کردن ماشین حساب

برای شروع، به صفحه خانه رفته و آن را به سمت راست بکشید تا به بخش Today View منتقل شوید. در این قسمت، از انگشت خود را از پایین به بالا بکشید تا ویجت های بیشتر برای شما ظاهر شود. سپس روی هر پیکان دلخواهی ضربه بزنید تا ویجت به طور گسترده یا خلاصه نشان داده شود.

به بخش پایینی صفحه ویجت رفته روی گزینه Edit ضربه بزنید تا صفحه Today View را به طور دلخواه تنظیم کنید.

بدین ترتیب تمام ویجت های فعال در منو ظاهر می شوند.

در بخش More Widgets، می توان فهرستی از ویجت های مربوط به برنامه های نصب شده روی آیفون را مشاهده کرد. توجه داشته باشید که یک برنامه ممکن است چندین ویجت داشته باشد.

پس از یافتن ویجت مورد نظر برای اضافه کردن، روی گزینه + در کنار ویجت ضربه بزنید. به همین سادگی ویجت مورد نظر در پایین لیست ویجت های فعال اضافه می شود. همین کار را برای تمام ویجت های مورد نیاز خود تکرار کنید.

سپس به بالای صفحه رفته و به ویجت های فعال نگاه کنید. مسلما ممکن است ترجیح دهید که برخی ویجت ها در بالای لیست نشان داده شوند.

برای مرتب سازی ویجت ها، روی آیکون همبرگری در سمت راست هر یک ضربه زده و با کشیدن هر آیتم، آن را به مکان دلخواه در لیست منتقل کنید.

پس از اضافه کردن و مرتب سازی ویجت ها، ممکن است بخواهید برخی آن ها را حذف کنید. برای حذف یک ویجت روی آیفون، خیلی ساده روی دکمه - ضربه بزنید.

و گزینه Remove را انتخاب کنید.

پس از پایان کار، روی گزینه Done ضربه بزنید.

با این کار به صفحه ویجت ها باز می گردید. حال ویجت ها و قابلیت های جدید به صفحه قفل و صفحه خانه اضافه شده اند.

زمانی که برنامه جدیدی را نصب می کنید، می توانید به صفحه ویرایش رفته و با تکرار عملیات فوق، ویجت های جدیدی را به قسمت Today View اضافه کنید.

یک راه دیگر و البته ساده تر برای اضافه کردن ویجت روی آیفون وجود دارد. در صفحه خانه، روی آیکون اپلیکیشن مورد نظر رفته و انگشت خود را روی آن نگه دارید. اگر این برنامه دارای ویجت باشد، در منوی متنی ظاهر می شود. روی لینک Add Widget ضربه بزنید تا آن را به پایین صفحه Today View اضافه کنید. با این روش دیگر نیازی به رفتن به قسمت Today View برای اضافه کردن ویجت جدید نیست.

دستگاه های آیپد نیز از ویجت ها پشتیبانی می کنند. اما مراحل کار با ویجت ها و اضافه کردن آن ها کمی فرق می کند. در آیپد می توان قسمت Today View را درست در کنار صفحه خانه سنجاق (پین) کرد تا دسترسی به این صفحه سریع تر و ساده تر انجام شود.

ارسال نظر