نحوه برقراری تماس تصویری با استفاده از مسنجر فیسبوک

رسانه کلیک - مسنجر فیسبوک یکی از اپلیکیشن های محبوب در بین مردم است. در این مطلب نحوه برقراری تماس تصویری در این اپلیکیشن را به صورت مرحله به مرحله توضیح می دهیم.

نحوه برقراری تماس تصویری با استفاده از مسنجر فیسبوک

فیسبوک این امکان را برای شما فراهم آورده که با دوستان و خانواده خود در سراسر جهان ارتباط تصویری برقرار کنید. در ادامه نحوه استفاده از این ویژگی در موبایل و دسکتاپ را با یکدیگر مرور می کنیم.

برقراری تماس تصویری از طریق گوشی همراه

اگر شما نیز جزو صاحبان گوشی اندروید هستید، می توانید اپلیکیشن Messenger را مستقیما از پلی استور دانلود کنید. دارندگان آیفون، آیپد و اپل واچ نیز می توانند این برنامه را از طریق اپ استور دریافت نمایند.

پس از دانلود و اجرای برنامه، به قسمت Search رفته و مخاطب مورد نظر را جستجو کنید. اگر قبلا به این مخاطب پیام داده و تماس گرفته باشید، می توانید نام او در قسمت پایین Search بیابید.

پس از انتخاب مخاطب مورد نظر، روی آیکون Video Chat در قسمت بالا و سمت راست برنامه ضربه بزنید.

توجه داشته باشید که اگر مخاطب در حال برقراری ارتباط با شما باشد، مسنجر با ارسال یک نوتیفیکیشن شما را از این مسئله با خبر می کند و شما می توانید تماس را قبول و یا رد کنید.

هنگام برقراری Video Call، تصویر شما در بالا و گوشه راست و تصویر مخاطب در وسط صفحه نمایان می شود. گزینه های دایره شکلی که در بالای تصویر وجود دارند به ترتیب از چپ به راست، مخصوص چت کردن، پخش ویدیو، سوییچ کردن بین دوربین اصلی و سلفی و غیر فعال سازی دوربین هستند.

با استفاده از گزینه های پایین صفحه (چپ به راست) می توان رنگ پس زمینه را تغییر داد، دوستان دیگر را به تماس تصویری اضافه کرد، میکروفون را در حالت بی صدا قرار دارد و به تماس خاتمه بخشید.

استفاده از Video Chat مسنجر فیسبوک در دسکتاپ

شرط لازم برای برقراری تماس تصویری از طریق رایانه یا لپ تاپ، داشتن دوربین داخلی یا استفاده از وبکم جداگانه است. ابتدا وارد صفحه فیسبوک شده و روی گزینه Messenger در قسمت چپ کلیک کنید.

روی نام یا آواتار شخص مورد نظر کلیک کنید. حال نوبت به انتخاب آیکون Video Chat در سمت راست و بالای تصویر است. پس از برقراری ارتباط، تصویر شما در گوشه پایین سمت راست و تصویر مخاب در وسط صفحه به نمایش در می آید.

برای قطع و وصل کردن تصویر و صدا می توانید روی آیکون های Video Camera و Microphone ضربه بزنید. با کلیک روی آیکون Monitor نیز می توانید ویدیوی خود را به اشتراک بگذارید. آیکون قرمز رنگ Phone Receiver نیز برای خاتمه دادن به تماس است.

برقراری تماس تصویری با مسنجر فیسبوک یک روش بسیار ساده و کاملا رایگان، برای حفظ ارتباط با اعضای خانواده و دوستان است.

ارسال نظر