آموزش لغو اشتراک پلی استور و برنامه های اندرویدی

رسانه کلیک- اشتراک پلی استور برای برنامه ها، به طور خودکار در هر دوره پرداخت شارژ می شود. به منظور لغو پرداخت خودکار، باید اشتراک برنامه مورد نظر را لغو کرد.

آموزش لغو اشتراک پلی استور و برنامه های اندرویدی

اپلیکیشن پلی استور گوگل، میزبان تمام اشتراک های درون برنامه ای است. با این حال گاهی کاربر میل دارد تا پرداخت اشتراک را برای یک هفته، یک ماه یا حتی یک سال متوقف کند. در این مطلب به شما آموزش می دهیم که چگونه می توان پرداخت های خودکار بابت اشتراک برنامه ها را به وسیله یک دستگاه اندرویدی و یا نسخه وب پلی استور لغو کرد.

نحوه لغو کردن اشتراک پلی استور روی دستگاه اندرویدی

ساده ترین راه برای توقف و لغو اشتراک های برنامه، استفاده از یک گوشی هوشمند اندرویدی است. در ابتدا اپلیکیشن Play Store را باز کنید. این اپلیکیشن در صفحه خانه و بین برنامه های دیگر قرار داد و با آیکون مثلث رنگی به راحتی یافت می شود.

سپس روی منوی همبرگری (سه خط افقی) واقع در گوشه بالا سمت چپ رابط کاربری ضربه بزنید.

در نیمه پایین فهرست ظاهر شده، گزینه Subscriptions را انتخاب کنید.

با انتخاب این گزینه، تمام اشتراک های فعلی که پرداخت آن ها از طریق پلی استور صورت می گیرد، برای شما نشان داده می شود. روی اشتراکی که مایل به لغو آن هستید، ضربه بزنید.

سپس لینک Cancel Subscription در پایین صفحه را انتخاب کنید.

پس از انتخاب این گزینه، صفحه ای برای شما ظاهر می شود و دلیل لغو اشتراک را می پرسد. پس دلیل خود از لغو اشتراک را انتخاب کرده و سپس روی دکمه Continue ضربه بزنید.

مجددا با فشردن گزینه Cancel Subscription قطعیت خود از لغو اشتراک برنامه مورد نظر را تایید کنید.

البته باید خاطر نشان کرد که با انجام این کار، اشتراک برنامه تا زمان اتمام دوره پرداخت، به صورت فعال باقی می ماند. اما پس از اتمام دوره، اشتراک نیز به پایان می رسد.

نحوه لغو اشتراک از طریق وب

اگر برای لغو خودکار پرداخت اشتراک ها به دستگاه اندرویدی خود دسترسی ندارید، می توانید از طریق وب سایت Google Play Store به امور مالی رسیدگی کنید.

برای این کار، ابتدا به وسیله مرورگر انتخابی به وب سایت Google Play Store مراجعه کنید. سپس به روی لینک My Subscriptions در سمت چپ کلیک کنید.

پس از آن روی دکمه Manage در جلوی برنامه مورد نظر جهت لغو اشتراک پلی استور در سمت راست صفحه کلیک کنید.

در این صورت یک منو روی صفحه ظاهر می شود. گزینه Cancel Subscription را در پایین این منو انتخاب کنید.

در نهایت روی دکمه Cancel Subscription کلیک کنید.

با انجام این کار، اشتراک برنامه تا زمان اتمام دوره پرداخت، به صورت فعال باقی می ماند.

ارسال نظر