چگونه از قابلیت پخش زنده یوتیوب استفاده کنیم؟

رسانه کلیک - قابلیت لایو استریم یا همان پخش زنده یوتیوب به کاربران اجازه می دهد تا به تماشای ویدیوهای دلخواه پرداخته و در گفتگوها شرکت کنند. در ادامه مطلب با نحوه کار با این قابلیت آشنا می شویم.

چگونه از قابلیت پخش زنده یوتیوب استفاده کنیم؟

با افزایش سرعت فوق العاده اینترنت، می توان ویدیوهای زنده را بدون هیچ وقفه ای تماشا کرد. با این حال امکان تماشا و گفتگو در لایو استریم یا همان پخش ها زنده یوتیوب چندان مستقیم و راحت نیست. در این مطلب به شما نشان می دهیم که چگونه می توان موضوعات مورد نظر را در یوتیوب پیدا کرده و ویدیوهای مربوط به آن ها را مشاهده کرد.

پخش زنده فوتبال

نحوه تماشای پخش زنده یوتیوب

برای یافتن یک نمایش پخش زنده، به صفحه خانگی وب سایت یوتیوب رفته و نوار سمت چپ را بررسی کنید. در زیر دسته ای به نام More From YouTube بخشی به نام Live وجود دارد. با کلیک روی این بخش، تمام کانال های زنده جهت مشاهده ظاهر می شوند. در ضمن می توان با کلیک روی Gaming تمام استریم های زنده وابسته به بازی های کامیپوتری را نگاه کنید.

در صفحه Live، ویدیوها به سه شکل دسته بندی می شوند: Live Now، Set Reminder و Streamed X time ago. گزینه اول به معنی پخش ویدیو در حال حاضر است. با کلیک روی این گزینه، ویدیو به صورت بلادرنگ پخش می شود.

گزینه Set Reminder یعنی زمان بندی پخش ویدیو برای بعد تنظیم شده است. معمولا تاریخ و ساعت دقیق در بخش توضیحات نوشته می شود. اگر روی این گزینه کلیک کنید، هشداری از سوی یوتیوب به محض پخش زنده ویدیو برای مرورگر یا حتی روی گوشی شما ارسال می شود.

گزینه بعدی یعنی Streamed X time ago نشان می دهد که پخش زنده به اتمام رسیده است. با کلیک روی این گزینه، می توانید ویدیوی کامل را مشاهده کنید.

نحوه گفتگو در پخش زنده یوتیوب

بعضی از ویدیوهای زنده امکان پولی سازی را فراهم می آورند، بدین ترتیب که کاربران می توانند پولی را به پخش کننده دلخواه خود تقدیم کنند. در ضمن با انتخاب گزینه Joining یا SuperChatting می توانید از پخش کننده دلخواه خود پشتیبانی کنید.

نحوه Joining در یک پخش یوتیوب

با کلیک روی گزینه Join در کنار دکمه Subscribe می توان به پخش زنده یوتیوب ملحق شد.

عملیات Joining به پرداخت هزینه ماهانه به یک پخش کننده اشاره می کند. این هزینه معمولا حدود 5 دلار است. پس از انجام پرداخت، نام شما در چت تغییر می یابد. آیکونی در کنار نام شما ظاهر می شود که نشان دهنده پشتیبانی از پخش کننده است. همچنین می توانید از ایموجی های آپلود شده نیز استفاده کنید. اما از همه مهم تر، بهره مندی از مزایای ارایه شده توسط پخش کننده است. این مزایا با کلیک روی گزینه Join ظاهر می شوند و می توان پیش از پرداخت پول، از مزایای مربوطه با خبر شد.

البته به خاطر داشته باشید که لزومی به انتخاب گزینه Join برای مشاهده یک استریم نیست. در واقع این گزینه تنها یک راه برای نمایش پشتیبانی از پخش کننده و دسترسی به مزایای جانبی چت (به عنوان پاداش) است.

نحوه استفاده از SuperChat

در زیر کادر گفتگو، گزینه SuperChat با علامت دلار قرار گرفته است. با انتخاب این گزینه می توان در ازای پرداخت هزینه، پیام خود را در اولویت قرار دهید.

با فعال سازی SuperChat، پنجره ای روی صفحه ظاهر شده که کاربر می تواند پیام خود را وارد کرده و هزینه آن را تعیین کند.

پیام های SuperChat بسته به هزینه پرداخت شده بابت آن ها، در رنگ های مختلفی نشان داده می شوند. ارزان ترین پیام به رنگ آبی تیره و پس از آن به رنگ آبی روشن است. رنگ های بعدی، به ترتیب سبز، زرد، نارنجی، ارغوانی و در نهایت قرمز هستند. رنگ قرمز به گران ترین پیام ها تعلق داشته که از 100 دلار آغاز می شود. در ضمن هر سطح از SuperChat دارای سفارشی سازی و ماندگاری خاص خودش است.

نحوه حذف پیام ها

اگر در هنگام گفتگو در پخش زنده یوتیوب پیام اشتباهی را نوشته اید، می توانید آن را حذف کنید. برای این کار، پیام مورد نظر را به وسیله موس هایلایت کرده، روی سه نقطه در سمت راست کلیک کرده و سپس گزینه Remove را انتخاب کنید. به این ترتیب پیام شما از استریم حذف می شود.

با اینکه کار با سرویس پخش زنده یوتیوب کمی گیج کننده به نظر می رسد، اما آموختن آن بسیار آسان است.

ارسال نظر