چگونه هنگام زدن ماسک از قابلیت Face ID استفاده کنیم؟

رسانه کلیک – استفاده از قابلیت Face ID در آیفون و باز کردن قفل صفحه، آن هم زمانی که ماسک بر چهره داریم امروزه به یک چالش مهم تبدیل شده است. در ادامه به بررسی چند نکته پیرامون این موضوع می پردازیم.  

چگونه هنگام زدن ماسک از قابلیت Face ID استفاده کنیم؟

همانطور که می دانید قابلیت Face ID در آیفون، بر اساس تمام اجزای صورت فرد کار می کند. بنابراین هنگامی که ماسک بر چهره دارید، گوشی قادر به تشخیص شما نخواهد بود. در ادامه به بررسی نکاتی می پردازیم که باید هنگام زدن ماسک و استفاده از این قابلیت به آن ها توجه کرد.

نسخه iOS 13.5 را دریافت کنید

جالب است بدانید که به زودی گوشی های آیفون قادر خواهند بود تا هر گونه پوشش روی صورت را شناسایی کند. هنگامی که Face ID متوجه ماسک روی صورت شود، به سرعت از کاربر تقاضا می کند تا PIN یا گذرواژه خود را وارد نماید. شما می توانید به سادگی و تنها با بروزرسانی iOS 13.5 از این ویژگی بهره شوید.

پیگیری دیجیتالی مخاطبین، از دیگر تغییرات به وجود آمده در این نسخه است. اپل در ششم مه 2020 چهارمین نسخه بتا برای توسعه دهندگان را ارائه کرده و به زودی آن را به تمام کاربران خود عرضه می دارد.

آیا می توان هنگام راه اندازی قابلیت Face ID از ماسک استفاده کرد؟

از آنجایی که گوشی شما هنگام داشتن ماسک قادر به تشخیص چهره نیست، بسیاری از کاربران به فکر یک راه حل جایگزین افتاده اند: راه اندازی و تنظیم قابلیت Face ID با یک ظاهر جدید.

ظاهرا گوشی آیفون به شما اجازه می دهد تا یک ظاهر جایگزین را برای باز کردن قفل صفحه انتخاب کنید. این قابلیت اساسا برای افزودن چهره های جدید به دستگاه طراحی شده تا اعضای خانواده نیز قادر به استفاده از گوشی باشند.

به لحاظ تئوری شما باید بتوانید تا با رفتن به قسمت تنظیمات و انتخاب گزینه های Face ID & Passcode و Set Up an Alternate Appearance، چهره پوشیده با ماسک را به عنوان یک چهره جدید به گوشیخود بشناسانید. البته این راهکار ممکن است برای همه عملی نباشد.

چگونه PIN گوشی را سریع تر وارد کنیم؟

برای وارد کردن سریع PIN، به محض روشن کردن دستگاه روی عبارت Face ID ضربه بزنید تا به قسمت مورد نظر هدایت شوید. توجه داشته باشید که برای زدن PIN حتما لازم نیست تا پایان شکست عملیات تشخیص چهره منتظر بمانید.

چگونه هنگام استفاده از Apple Pay قابلیت Face ID را غیر فعال کنیم؟

حال که زدن ماسک در مکان های عمومی به یکی از بایدهای زندگی تبدیل شده، ممکن است بخواهید قابلیت Face ID را غیر فعال کنید؛ به ویژه هنگامی قصد خرید با Apple Pay را دارید. برای این کار به قسمت تنظیمات آیفون رفته و گزینه Face ID & Passcode را بزنید. همانطور که در شکل زیر مشاهده می کنید، فهرستی در قسمت پایین USE FACE ID FOR به نمایش در می آید. حال گزینه Apple Pay را غیر فعل کنید.

همانطور که می دانید با دو بار فشردن کلید جانبی آیفون، امکان بهره مندی از سرویس Apple Pay فراهم می آید. شما می توانید با ضربه زدن روی گزینه Pay With Passcode، عملیات پرداخت را با استفاده از وارد کردن گذرواژه انجام دهید.

برای غیر فعال سازی Face ID هنگام روشن کردن دستگاه، مجددا به قسمت تنظیمت رفته و پس از انتخاب Face ID & Passcode، سوئیچ iPhone Unlock را خاموش کنید.

چگونه کمتر از قفل صفحه استفاده کنیم؟

با قابلیت Face ID به سرعت می توان قفل صفحه را باز کرد. این کار ساده تر از وارد کردن گذرواژه به نظر می رسد. اما جالب است بدانید که با استفاده از تنظیمات قفل خودکار می توان سرعت وارد کردن رمز را بهبود بخشید.

برای این کار کافی است تا به قسمت تنظیمات رفته و برای تنظیم زمان تاخیر، گزینه های Display & Brightness و Auto-Lock را انتخاب کنید. به عنوان مثال اگر قفل خودکار در حالت Never باشد، برای استفاده از دستگاه نیازی به Passcode نخواهید داشت. این قابلیت تا زمانی که صفحه را به وسیله کلید پاور خاموش نکنید، فعال می ماند.

ناگفته نماند که استفاده از قفل خودکار باتری زیادی مصرف می کند. با این حال بهتر است در شرایط کنونی که زدن ماسک به همه توصیه می شود، این روش را به کار گرفت.

ارسال نظر