آموزش تنظیم تقویم پیشفرض برای قرارهای جدید در آیفون و آیپد

رسانه کلیک - دستگاه های آیفون یا آیپد معمولا یک تقویم پیشفرض را برای تعیین قرار ملاقات ها یا موعدهای خاص در اختیار کاربران قرار می دهند. در این مطلب با نحوه تغییر و تعویض تقویم ها آشنا می شویم.

آموزش تنظیم تقویم پیشفرض برای قرارهای جدید در آیفون و آیپد

آیا تمام قرارها و موعدهای تعیین شده در تقویم جدید شما به طور پیشفرض به یک تقویم خانوادگی مشترک یا یک تقویم iCloud قدیمی ختم می شوند؟ آیا می خواهید این قرارها به حساب کاربری دیگری انتقال یابند؟ ما در این مطلب به شما آموزش می دهیم که چطور می توان تقویم پیشفرض را برای قرارهای جدید در آیفون یا آیپد تنظیم کرد.

با مراجعه به بخش Settings در دستگاه های آیفون یا آیپد، می توان Default Calendar را بازنشانی و مجددا تنظیم کرد. شما می توانید گزینه پیشفرض را به هر تقویم دلخواه از یکی از حساب های کاربری متصل (از جمله جیمیل و Outlook) تغییر دهید.

پس برای شروع کار، ابتدا اپلیکیشن Settings را در آیفون یا آیپد خود باز کنید. این اپلیکیشن معمولا در صفحه خانه (Home) قرار گرفته، اما در صورت عدم یافتن آن، می توانید از ویژگی Spotlight Search استفاده کنید. پس از ورود به بخش تنظیمات یا همان Settings، منویی برای شما ظاهر می شود. انگشت خود را از پایین به بالا روی صفحه بکشید تا به گزینه Calendars رسیده و آن را انتخاب کنید.

در این قسمت، روی گزینه Default Calendar یا همان تقویم پیشفرض ضربه بزنید.

بدین ترتیب فهرستی از تمام تقویم های قابل دسترس روی دستگاه به شما نشان داده می شود. این فهرست بر اساس سرویس های کاربردی، تقسیم شده است. حال می توانید تقویم جدیدی را به عنوان پیشفرض انتخاب کنید.

بدین ترتیب پس از بازگشت به اپلیکیشن Calendar، می توانید قرار یا موعد جدیدی را در تقویم انتخاب شده اخیر به وجود آورید.

از طرف دیگر می توانید با انتخاب گزینه Calendar از صفحه New Event، به یک تقویم متفاوت برای یک قرار خاص منتقل شوید.

ارسال نظر