آموزش مرحله به مرحله درج و حذف کامنت در Word

رسانه کلیک - در صورت نیاز به توضیح بیشتر یا اشاره به وجود مشکل در مورد تکه ای از متن نوشته شده در اسناد Word ، می توان از قابلیت کامنت استفاده کرد. در ادامه نحوه درج، حل و حذف کامنت ها را توضیح می دهیم.

آموزش مرحله به مرحله درج و حذف کامنت در Word

درج کامنت در Word، راه خوبی برای اظهار نظر درباره متن است. اگر مشکلی که در کامنت به آن اشاره کرده اید، حل شود، آنگاه می توانید یادداشت را پاک کنید تا متن ظاهر تمیزتری به خود بگیرد. در ادامه به بررسی درج و حذف کامنت در اسناد ورد می پردازیم.

نحوه اضافه کردن کامنت در Word

ابتدا سند ورد مورد نظر را باز کرده و محتوای مورد نظر جهت درج کامنت را هایلایت کنید. پس از انتخاب، به بخش Review در نوارابزار ورد رفته و گزینه New Comment را انتخاب کنید. این گزینه در گروه بندی Comments قرار گرفته است.

سپس اظهارنظر خود نسبت به متن انتخابی را بنویسید. برای هر تعداد کامنت، باید از همین شیوه پیروی کنید.

نحوه پاسخ به کامنت

برای پاسخگویی به کامنت موجود در سند ورد، تنها کافیست روی کامنت مورد نظر رفته و گزینه Reply را انتخاب کنید.

سپس پاسخ خود را نوشته و آن را ذخیره کنید.

نحوه حل و حذف کامنت در Word

حل کامنت در Word به معنی حفظ آن و نمایش آن به صورت Resolved است، به طوری که خوانندگان متن متوجه شوند که مشکل ذکر شده در کامنت، حل شده است. اما پاک کردن کامنت، به معنی حذف کلی آن از سند ورد است.

اگر می خواهید که باقی افراد خواننده از حل شدن مشکل با خبر شوند، بهتر است از گزینه Resolve استفاده کنید. اما اگر می خواهید که یک کامنت را به طور کلی از سند پاک کنید، گزینه Delete را انتخاب کنید.

برای حل مشکل ذکر شده در کامنت، روی آن رفته و دکمه Resolve را فشار دهید.

بدین ترتیب، کامنت در نوار کناری باقی می ماند، اما رنگ آن به نشانه حل مشکل، تغییر می یابد.

برای پاک کردن یک کامنت در Word ، تنها کافیست روی آن کلیک سمت راست کرده و گزینه Delete را انتخاب کنید.

روش دیگر بدین گونه است که کامنت مورد نظر را انتخاب کرده، به گروه بندی کامنت ها در بخش Review رفته و به روی گزینه Delete کلیک کنید.

برای حذف همزمان چند کامنت در سند ورد، روی پیکان مربوط به گزینه Delete رفته و سپس گزینه Delete All Comments In Document را انتخاب کنید.

نحوه بازگشایی یک کامنت در Word

اگر یک کامنت از پیش به عنوان کامنت حل شده علامت گذاری شده باشد، اما مایل به درج توضیحات و اظهارنظرهای بیشتر هستید، می توانید با زدن کلیک سمت راست روی آن و انتخاب گزینه Reopen Comment، این کامنت را مجددا برای درج توضیحات بیشتر باز کنید.

البته باید توجه داشت که این کار تنها برای کامنت های حل شده، انجام پذیر است و اگر کامنتی پاک شود، دیگر نمی توان آن را بازگرداند.

ارسال نظر