نحوه حل مشکل فیس آیدی آیفون

رسانه کلیک - اپل همزمان با معرفی آیفون X، سیستم امنیتی فیس آیدی را معرفی کرد. در این مطلب نحوه حل مشکل فیس آیدی برای شما آماده شده است.

نحوه حل مشکل فیس آیدی آیفون

فیس آیدی آیفون 10 اپل یک سیستم امنیتی پیشرفته است که با تشخیص چهره کار می کند. در این مقاله قصد داریم تا راه های حل مشکل فیس آیدی آیفون را بررسی کنیم.

بروز کردن iOS

بهتر است هر چندوقت یکبار عرضه نسخه جدید سیستم عامل دستگاه خود را چک کنید تا در صورت موجود بودن نسخه جدیدتر، آن را نصب کنید. برای انجام این کار به تنظیمات رفته و پس از ورود به بخش General، گزینه Software Update را انتخاب کنید تا از موجود بودن نسخه های جدید سیستم عامل اطمینان پیدا کنید.

بررسی دوربین

یکی از دلایلی که باعث اختلال در کار فیس آیدی می شود، وجود مشکل در لنز و سنسور دوربین است که ممکن است کثیف شده و یا خراش برداشته باشد. برای حل این مشکل از سالم بودن و تمیز بودن آن ها اطمینان پیدا کنید.

بررسی تنظیمات فیس آیدی آیفون

ممکن است تنظیمات دستگاه به هم ریخته باشد، پس به تنظیمات دستگاه رفته و وارد بخش Face ID & Passcode شوید تا از درست بودن تنظیمات مربوط به فیس آیدی مطمئن باشید.

صورت خود را چک کنید

ممکن است چهره تان با عکسی که در سیستم ثبت شده، تفاوت پیدا کرده باشد؛ مثلا در عکس ذخیره شده عینک نداشته باشید در حالیکه الان عینک دارید. پس بهتر است این نکات را رعایت کنید.

راه اندازی یک آیدی جدید

فیس آیدی آیفون

گاهی اوقات لازم است که یک آیدی جدید بسازید، پس برای انجام این کار به تنظیمات دستگاه رفته و به بخش Face ID & Passcode > Set Up an Alternate Appearance مراجعه کنید.

اگر هیچکدام از این روش ها کار نکرد، به تنظیمات مراجعه کنید و در بخش Face ID & Passcode، گزینه Reset Face ID را انتخاب کنید. با انجام این کار تمامی اطلاعات ذخیره شده مربوط به فیس آیدی حذف شده و می توانید یک فیس آیدی جدید ایجاد کنید تا بدون مشکل از آن استفاده کنید.

اگر هیچکدام از روش های ارائه شده کارساز نبود، می توانید با پشتیبانی شرکت اپل با نام Apple Support تماس برقرار کنید.

ارسال نظر