چگونه مخاطبین را با اکانت گوگل همگام کنیم؟

رسانه کلیک - همگام سازی شماره تلفن ها با حساب کاربری گوگل یکی از اقدامات پر اهمیت برای کاربران است. در این مطلب نحوه همگام سازی مخاطبین با اکانت گوگل در گوشی های اندرویدی را آموزش می دهیم.

چگونه مخاطبین را با اکانت گوگل همگام کنیم؟

همان طور که می دانید در گوشی های اندرویدی برای استفاده از همه خدمات ارایه شده توسط گوگل باید از حساب کاربری مخصوص استفاده کرد. در واقع اکانت گوگل به نوعی همان اپل آیدی در گوشی های اپل است که به شما اجازه استفاده از سرویس های مختلف را می دهد (ا منیت اکانت گوگل خود را با تایید دو مرحله‌ای تضمین کنید ).

یکی از ویژگی های اصلی اکانت گوگل در گوشی های اندرویدی، فرآیند همگام سازی است. در این فرآیند اطلاعات موجود در تلفن همراه به صورت آنلاین با حساب کاربری گوگل سینک شده و روی فضای ابری این سرویس قرار می گیرد. با توجه به این فرآیند، اگر گوشی جدیدی خریداری کرده اید تنها کافی است اکانت گوگل گوگل خود را در آن وارد کنید تا اطلاعات ذخیره شده شما در این دستگاه جدید هم قابل دسترسی باشد (آموزش افزودن چند حساب کاربری گوگل در گوشی های اندرویدی ).

همگام سازی مخاطبین در تلفن همراه یکی از وظایف اکانت گوگل است. در واقع با استفاده از این ویژگی کاربر می تواند تمامی شماره تلفن های ذخیره شده در گوشی را در فضای ابری گوگل ذخیره کند تا در هر محصول متصل به آن اکانت، به همه مخاطبین دسترسی داشته باشد. برای فعال سازی همگام سازی خودکار مخاطبین در گوشی های اندرویدی مراحل زیر به ترتیب دنبال کنید.

  1. وارد منوی تنظیمات گوشی شوید.
  2. گزینه Accounts را انتخاب کنید. در گوشی های سامسونگ این مورد با عنوان Accounts and backups حضور دارد.

  1. وارد بخش Accounts شوید.

  1. حساب کاربری گوگل خود را انتخاب کنید.

  1. گزینه Sync Account را برگزینید.

  1. گزینه Contacts را فعال کنید.

با طی این مراحل فرآیند همگام سازی مخاطبین با اکانت گوگل فعال می شود. در صفحه Sync Account کنار هر مورد اطلاعات زمانی مربوط به آخرین همگام سازی نمایش داده می شود.

ارسال نظر