چگونه مانع پر شدن خودکار لیست ها در گوگل کروم شویم؟

رسانه کلیک - قابلیت Autofill به منظور بهبود تجربه وبگردی در مرورگر گوگل کروم حضور دارد. در این مطلب نحوه غیرفعال سازی این قابلیت را به شما آموزش می دهیم. همراه ما باشید.

چگونه مانع پر شدن خودکار لیست ها در گوگل کروم شویم؟

گوگل کروم محبوب ‌ترین مرورگر موجود برای سیستم‌ عامل‌ های مختلف به حساب آید. محبوبیت این سرویس به حدی بوده که شاهد قرار گیری آن به عنوان مرورگر پیش فرض در دستگاه ‌های مختلف هستیم. از جمله ویژگی‌ های خاص گوگل کروم می ‌توان به سرعت بالا، امنیت بالا و قابلیت‌های کاربردی فراوان اشاره کرد.

یکی از ویژگی های جذاب کروم که طرفداران زیادی میان کاربران دارد، قابلیت Autofill است. با استفاده از این قابلیت کافی است یک بار لیستی را در این مرورگر پر کنید تا اطلاعات شما ذخیره شود و دفعات بعد بدون نیاز به وارد کردن آن ها، از وبسایت استفاده کنید. این قابلیت به شما تجربه پرسرعت تری از وبگردی را ارایه خواهد کرد. در صورتی که طرفدار این قابلیت نیستید و یا از اینکه اطلاعات خود را در اختیار گوگل قرار دهید رضایت ندارید، می توانید به صورت دستی قابلیت Autofill کاملا غیرفعال کنید. برای این کار مراحل توضیح داده شده در ادامه را به ترتیب دنبال کنید.

  1. کروم را باز کنید و با کلیک روی آیکون سه نقطه و سپس انتخاب Settings ، به منوی تنظیمات وارد شوید.

قابلیت Autofill

  1. به پایین صفحه، جایی که عبارت Autofill قرار گرفته بروید.
  2. روی Addresses and More کلیک کنید.

قابلیت Autofill

  1. گزینه Save and fill addresses را غیرفعال کنید.

قابلیت Autofill

با طی این مراحل، گوگل کروم دیگر قادر به ذخیره سازی اطلاعات شما در لیست های مختلف نبوده و سوالی در این باره از شما نخواهد پرسید. در صورتی که می خواهید برای حذف اطلاعاتی که قبلا به صورت Autofill ذخیره شده اقدام کنید کافی است با وارد شدن به Addresses and More (مرحله 3)، اطلاعات ذخیره شده در بخش Addresses را با کلیک رو سه نقطه و سپس Delete، حذف کنید. اگر خواستار حذف همه اطلاعات ذخیره شده هستید، می توانید از بخش Clear History اقدام کنید.

قابلیت Autofill

ارسال نظر