آموزش استفاده از برنامه Mail در ویندوز 10

رسانه کلیک - ویندوز 10 یکی از محبوب ترین سیستم عامل ها در سراسر جهان است. در این مطلب آموزش استفاده از برنامه Mail در ویندوز 10 را مشاهده می کنید.

آموزش استفاده از برنامه Mail در ویندوز 10

به جای استفاده از مرورگر وب برای چک کردن ایمیل ها، می توانید از برنامه Mail که برای ویندوز ۱۰ توسط مایکروسافت طراحی شده، استفاده کنید. در این مقاله نحوه استفاده از برنامه Mail در ویندوز 10 را آموزش می دهیم.

با استفاده از این برنامه می توانید ایمیل های مختف مانند iCloud، یاهو و جیمیل را در یک برنامه چک کنید.

برای راه اندازی برنامه Mail در ویندوز 10 باید مراحل زیر را دنبال کنید.

راه اندازی یک حساب کاربری

اولین بار که این برنامه را باز می کنید، باید یک حساب کاربری را به آن اضافه کنید. برای این کار روی Add Account کلیک کنید. سرویس ایمیل خود را انتخاب کرده و رمز عبور را وارد کنید.

اضافه کردن حساب های بیشتر

اگر بیشتر از یک حساب کاربری دارید، می توانید از قابلیت برنامه Mail در ویندوز 10 برای استفاده همزمان از چند اکانت استفاده کنید. برای انجام این کار روی علامت Accounts در قسمت سمت چپ صفحه میل کلیک کنید و پس از آن مراحل قبلی را برای اضافه کردن اکانت دنبال کنید.

لینک کردن Inbox

این برنامه بطور پیش فرض ایمیل های دریافتی از حساب های مختلف را جدا از هم نگه می دارد. اگر قصد دارید که همه ایمیل ها را در یک Inbox مشاهده کنید، باید لینک Accounts را در قسمت سمت چپ صفحه کلیک کرده و پس از آن، Link inboxes را کلیک کنید. دو یا چند اکانت خود را انتخاب کرده و پس از انتخاب اسم برای Inbox ترکیبی، روی Save کلیک کنید.

تغییر دادن همگام سازی Mailbbox

روی Accounts در قسمت سمت چپ صفحه کلیک کنید و پس از آن روی Accounts در قسمت سمت راست صفحه کلیک کنید. سپس روی Change mailbox sync settings کلیک کنید تا علاوه بر تغییر علامت ایمیل ها، توانایی همگام کردن تقویم، مخاطب ها، زمان چک کردن خودکار ایمیل ها و موارد دیگر را داشته باشید.

مخفی کردن و یا نمایش ستون Navigation

این ستون در صورتی که بخواهید بین حساب های مختلف جابه‌جا شوید، کارآمد خواهد بود، اما ممکن است بخواهید که آن را مخفی کنید. برای انجام این کار باید علامت سه خط در قسمت بالای سمت چپ این ستون را کلیک کنید. همین کار کافیست تا ستون مخفی شود. با کلیک دوباره روی این علامت، این ستون دوباره باز می گردد.

فرستادن، دریافت و پاسخ به یک ایمیل

ارسال یک ایمیل کار ساده ای است. تنها کافیست در قسمت سمت چپ صفحه روی New Email کلیک کنید. دریافت یک ایمیل هم به همین سادگی است، فقط باید روی کلمه Inbox کلیک کنید و پیام جدید دریافت شده را انتخاب کنید. پس از مشاهده یک ایمیل، در بالای آن یک دکمه برای پاسخ دادن به آن وجود دارد. همچنین می توانید آن را حذف کنید.

باز کردن چند ایمیل

ممکن است که بخواهید چند ایمیل را همزمان مشاهده کنید. برای انجام این کار روی ایمیل موردنظر کلیک کرده و گزینه Open message in new window که در سمت راست آن قرار دارد را انتخاب کنید. حالا یک ایمیل دیگر را انتخاب کنید و این عملیات را دوباره انجام دهید.

دستورات سریع ایمیل

برای باز کردن یک ایمیل می توانید از روش های بالا استفاده نکنید و روش سریعتر را به‌کار بگیرید. کافیست موس را روی ایمیل حرکت دهید تا یک منوی کوچک روی آن ظاهر شود. از طریق این منو می توانید یک ایمیل را علامت گذاری، حذف و یا آرشیو کنید.

پوشه های منتخب

یکی از راه های عالی برای مرتب کردن ایمیل ها، ایجاد پوشه است. می توانید چند پوشه ایجاد کرده و ایمیل ها را بر اساس موضوعات مختلف دسته بندی کنید. کافیست روی Folders در قسمت سمت چپ صفحه کلیک کرده و پس از آن + را انتخاب کنید. یک نام برای پوشه ایجاد کنید و دکمه Enter را بفشارید. برای انتخاب یک پوشه به عنوان پوشه منتخب، روی آن راست کلیک کرده و Add to Favourites را انتخاب کنید.

گزینه های دستی ایمیل

تنظیمات دیگری نیز برای ایمیل ها موجود است که با آن‌ها می توانید رنگ و یا تصویر پس زمینه، فونت ایمیل ها و موارد دیگر را تغییر دهید. همچنین می توانید برای پایان ایمیل هایتان یک متن انتخاب کنید که مانند امضا در همه ایمیل ها درج شود.

ارسال نظر