آموزش ذخیره صفحات وب در گوگل کروم

رسانه کلیک - گوگل کروم یک مرورگر اینترنت محبوب در جهان است. در این مطلب آموزش ذخیره صفحات وب در گوگل کروم را برای شما آماده کرده ایم.

آموزش ذخیره صفحات وب در گوگل کروم

بسیاری از کاربران به دنبال ذخیره یک صفحه و مطالعه آن در آینده هستند. در ادامه، آموزش ذخیره صفحات وب در گوگل کروم را مشاهده می کنید.

نحوه ذخیره صفحات وب در گوگل کروم

وارد برنامه گوگل کروم شوید، سپس به صفحه ای که قصد ذخیره آن را دارید، بروید. روی دکمه منو کلیک کرده و سپس روی More Tools > Save Page As کلیک کنید. همچنین می توانید بجای این روش، Ctrl+S (برای سیستم عامل مک: Command+S) را بفشارید تا صفحه Save as برایتان باز شود.

پوشه ای را برای ذخیره انتخاب کرده و سپس از منویd که برایتان ظاهر شده، پایین رفته و Webpage HTML Only و یا Webpage Complete را انتخاب کنید. گزینه اول، تنها موضوعات حیاتی را برای مشاهده مجدد، نگه می دارد، اما گزینه دوم تمامی محتویات (متن ها، عکس ها و منبع فایل ها) را ذخیره می کند.

اگر قصد دارید در حالت آفلاین به صفحه کامل دسترسی داشته باشید، گزینه Complete را انتخاب کنید.

صفحه وب مانند هر فایل دیگری ذخیره شده و میزان دانلود آن در پایین صفحه نمایش داده می شود.

برای باز کردن صفحه وب، به پوشه مورد نظر رفته و روی فایل دابل کلیک کنید.

پس از ذخیره، می توانید این پیج را پاک کنید.

چگونه برای صفحه وب، شورتکات ایجاد کنیم؟

شما می توانید برای دسترسی سریع به صفحات وب مورد نظرتان، روی دسکتاپ یک میانبر یا Shortcut ایجاد کنید. این شورتکات مانند هر شورتکات دیگری در دسکتاپ شما خواهد بود. تفاوت اصلی ایجاد شورتکات و ذخیره کردن یک صفحه این است که شما می توانید برای مشاهده یک وب‌سایت که بطور معمول و در حالت آنلاین آن را مشاهده می کنید، یک شورتکات ایجاد کنید.

برای ایجاد یک شورتکات، برنامه کروم را باز کنید و وارد صفحه مورد نظرتان شوید. سپس بر روی منو More Tools > Create Shortcut کلیک کنید.

به دلخواه یک اسم برای میانبر گوگل کروم انتخاب کنید. همچنین می توانید گزینه Open as window را تیک بزنید تا وب‌سایت به جای مرورگر کروم، در یک پنجره جداگانه برایتان باز شود. این روش صفحه را مجبور می کند تا در یک پنجره جدید بدون تب باز شود.

روی Create کلیک کنید.

پس از کلیک کردن روی Create، یک آیکون جدید به دسکتاپ اضافه می شود. برای رفتن به صفحه مورد نظر روی آیکون، دابل کلیک کنید.

اگر قصد دارید در حالی که آفلاین هستید به یک شورتکات دسترسی داشته باشید، این اتفاق نخواهد افتاد و شما با یک error مواجه می شوید. دلیل این اتفاق این است که بجای ذخیره کردن تمامی HTMLها، متن ها و عکس ها، شورتکات مستقیما شما را به صفحه ای هدایت می کند که حتما لازم است تا بارگذاری شود.

اگر دیگر قصد رفتن به یک وب‌سایت از طریق شورتکات را ندارید، می توانید به راحتی آن را از روی دسکتاپ پاک کنید.

ارسال نظر