آموزش فعال سازی قابلیت دارک مود در گوگل کروم

رسانه کلیک - قابلیت حالت شب در کروم امکان استفاده راحت تر از این مرورگر را در هنگام تاریکی و نور کم فراهم می کند. برای فعال سازی این قابلیت ادامه مطلب را بخوانید.

آموزش فعال سازی قابلیت دارک مود در گوگل کروم

بدون شک گوگل کروم را می‌توان محبوب‌ترین مرورگر موجود برای سیستم‌ عامل‌های مختلف به حساب آورد. محبوبیت کروم به حدی بوده که شاهد قرار گیری آن به عنوان مرورگر پیش فرض در دستگاه‌های مختلف هستیم. از جمله ویژگی‌های خاص گوگل کروم می‌توان به سرعت بالا، امنیت فراوان و قابلیت‌های کاربردی بسیار زیاد اشاره کرد ( چگونه تم مرورگر گوگل کروم را تغییر دهیم؟ ).

قابلیت نایت مود یا همان حالت شب یکی از ویژگی هایی است که به تازگی وارد نرم افزارها در پلتفرم های مختلف شده است. با فعال سازی این ویژگی، تمامی رنگ های روشن رابط کاربری به رنگ های تیره تبدیل می شود. این قابلیت برای زمانی که می خواهید از نرم افزار در هنگام شب و یا محیط های تاریک استفاده کنید، بسیار کاربردی خواهد بود؛ چرا که در این حالت دیگر چشمان شما حین کار با دستگاه اذیت نخواهد شد ( چگونه روی مرورگر گوگل کروم رمز بگذاریم؟ ).

در گوگل کروم می توانید قابلیت نایت مود را با استفاده از افزونه های موجود، فعال کنید و از این طریق راحت تر به وبگردی توسط این مرورگر بپردازید. برای فعال سازی قابلیت حالت شب در کروم مراحل توضیح داده شده در ادامه را به ترتیب دنبال کنید.

  1. جدیدترین نسخه از گوگل کروم را روی سیستم عامل خود نصب کنید.
  2. برنامه را اجرا و سپس روی آیکون منو کلیک کنید.
  3. وارد این صفحه شوید و افزونه را دانلود و نصب کنید.
  4. روی آیکون لامپ تازه ایجاد شده کلیک راست کنید.

حالت شب در کروم

  1. تنظیمات مربوط به میزان نور و سایر موارد را اعمال کنید.

حالت شب در کروم

  1. در مواقع مورد نیاز روی آیکون لامپ کلیک کنید تا حالت شب گوگل کروم فعال شود.

علاوه بر استفاده از این افرونه، شما می توانید با فعال سازی تم های تیره در مواقع مورد نیاز، نورهای سفید در رابط کاربری را از بین ببرید و در واقع دارک مود را به صورت دستی فعال کنید.

ارسال نظر