آموزش پاک کردن کش برنامه ها در اندروید

رسانه کلیک - خالی کردن کش اپلیکیشن ها یکی از اقداماتی است که کاربران باید در بازه های زمانی مشخص انجام دهند. در ادامه این مطلب نحوه طی این فرآید در گوشی های اندرویدی را به شما آموزش می دهیم.

آموزش پاک کردن کش برنامه ها در اندروید

حتما شما هم کلمه کش را بسیار شنیده اید. کش در واقع محل قرارگیری یک سری فایل های اجرایی برای برنامه ها بوده که وظیفه اش بهبود عمکلرد برنامه ها است. با زیاد شدن فایل های کش، ممکن است نه تنها عملکرد کلی برنامه مختل شود، بلکه روی سرعت دستگاه هم تاثیر منفی بگذارد. به همین دلیل پیشنهاد می شود هر از چندگاهی به این بخش رسیدگی کنید و فایل های کش را حذف کنید.

معمولا زمان هایی که یک نرم افزار به درستی کار نمی کند، افراد سراغ حذف فایل های کش می روند. در گوشی های اندرویدی فایل های کش توسط سیستم عامل و برنامه ها ایجاد می شود و معمولا با قرارگیری در حافظه داخلی، دستگاه را کند می کند ( پاک‌سازی حافظه کش با پاک‌سازی دیتا چه فرقی دارد ؟ ).

خوشبختانه در منوی تنظیمات گوشی های اندرویدی بخشی برای خالی کردن کش برنامه ها ایجاد شده که توسط آن می توانید با یک کلیک، تمامی فایل های مربوط به آن را از بین ببرید. در ادامه مراحل حذف کش اپلیکیشن ها در گوشی های اندرویدی را به شما توضیح می دهیم ( چطور کش مرورگر گوگل کروم را پاک کنیم؟ ).

  1. وارد منوی تنظیمات گوشی خود شوید.

کش اپلیکیشن

  1. بخش Apps را باز کنید.

کش اپلیکیشن

  1. روی برنامه مورد نظر کلیک کنید.

کش اپلیکیشن

  1. وارد بخش Storage شوید.

کش اپلیکیشن

  1. در صفحه باز شده روی گزینه Clear Cache کلیک کنید.

کش اپلیکیشن

با طی این مراحل فایل های کش مربوط به برنامه مورد نظر شما حذف خواهد شد. بعد از طی مراحل بالا ممکن است هنگامی که برای اولین بار برنامه را اجرا می کنید، با افت سرعت در آن مواجه شوید. این مشکل بعد از اجرای دوباره اپ برطرف خواهد شد.

ارسال نظر