آموزش تغییر برنامه های پیش فرض در ویندوز 10

رسانه کلیک - در ویندوز 10 این امکان به کاربر داده می شود تا برنامه های پیش فرض در گروه های مختلف را تعیین کند. در ادامه این مطلب با آموزش تغییر برنامه های پیش فرض در ویندوز 10 همراه ما باشید.

آموزش تغییر برنامه های پیش فرض در ویندوز 10

همان طور که می دانید با باز کردن کردن فایل های مختلف در سیستم عامل ویندوز، یک برنامه به طور پیش فرض مسئولیت اجرای آن را بر عهده می گیرد. برای مثال در صورتی که شما بخواهید یک فایل MP4 را اجرا کنید، ویندوز به طور پیش فرض از مدیا پلیر اختصاصی خودش استفاده خواهد کرد. در این مواقع اگر بخواهید از برنامه دیگری برای اجرای فایل مورد نظر استفاده کنید، باید به صورت دستی آن را تعریف کنید ( قابلیت Hibernate چیست و چگونه آن را در ویندوز 10 فعال کنیم؟ ).

خوشبختانه در منوی تنظیمات ویندوز 10 امکانی ایجاد شده که بواسطه آن می توان برای تغییر برنامه های پیش فرض اقدام کرد. در واقع با وارد شدن به این بخش باید بعد از انتخاب گروه یا فرمت مورد نظر، برنامه اجرا کننده آن را تعیین کنید. در این صورت فایل های تعیین شده همیشه توسط برنامه انتخاب شده اجرا خواهند شد ( ترفندی ساده برای گذاشتن رمز روی فولدرها در ویندوز 10 ).

برای تغییر برنامه های پیش فرض در ویندوز 10 مراحل توضیح داده شده در ادامه را به ترتیب دنبال کنید:

  1. منوی استارت را باز کنید و با کلیک روی Settings وارد منوی تنظیمات شوید.
  2. روی گزینه Apps کلیک کنید.

برنامه های پیش فرض

  1. از نوار سمت چپ، گزینه Default Apps را انتخاب کنید.

برنامه های پیش فرض

  1. با توجه به رده بندی نمایان شده، روی آیکون برنامه کلیک کرده و سپس نرم افزار مورد نظر خود برای فراخوانی آن بخش را انتخاب کنید.

برنامه های پیش فرض

با طی این مراحل برنامه پیش فرض در گروه مشخص شده، تغییر خواهد کرد. دقت داشته باشید در صفحه مربوط به انتخاب برنامه، می توان از دو مورد Choose default apps by file type و Choose default apps by protocol نیز استفاده کرد. با انتخاب گزینه اول فرمت های مختلف نمایان می شود و شما باید یکی یکی برای هر کدام، برنامه های پیش فرض را تعیین کنید. گزینه دوم هم انواع فایل ها بر اساس پروتکل را نمایش می دهد.

ارسال نظر