آموزش کامل مسیریابی با اپلیکیشن Google Maps

رسانه کلیک - مسیریابی یکی از قابلیت‌های فوق العاده کاربردی گوگل مپ است. در ادامه این مطلب نحوه مسیریابی با اپلیکیشن Google Maps را به شما آموزش می‌دهیم. همراه ما باشید.

آموزش کامل مسیریابی با اپلیکیشن Google Maps

گوگل مپ یکی از سرویس‌های محبوب گوگل است که در زمینه مسیریابی و نقشه فعالیت می‌کند. این سرویس به صورت رایگان برای سیستم عامل‌های مختلف عرضه شده و امکانات فراوانی در اختیار کاربران قرار می‌دهد ( آموزش مسیریابی با اپلیکیشن Waze ).

یکی از کاربردی‌ترین قابلیت‌های گوگل مپ، مسیریابی آن بوده که میان کاربران بسیار محبوب است. توسط این قابلیت تنها کافی است مبدا و مقصد خود را روی نقشه مشخص کنید تا گوگل بهترین مسیر ممکن را به شما نشان دهد. گوگل مپ طی مسیریابی شما را همراهی می‌کند و با کمک GPS دستگاه به صورت زنده عمل می‌کند. نمایش وضعیت ترافیک راه‌ها، مسیریابی با خودرو، اتوبوس و حالت پیاده، امکان ایجاد مکان‌های مورد علاقه و همچنین فعال سازی نقشه ماهواره‌ای از جمله ویژگی‌هایی هستند که باعث قدرت بالای این سرویس شده‌اند.

در ادامه، مراحل مسیریابی با اپلیکیشن Google Maps را به شما توضیح می‌دهیم تا بتوانید توسط گوشی خود از این قابلیت به راحتی استفاده کنید.

 1. جدیدترین نسخه از گوگل مپ را با توجه به سیستم عامل خود از گوگل پلی یا اپ استور دانلود کنید.
 2. بعد از اجرای برنامه، مقصد خود را از روی نقشه پیدا کنید. برای انتخاب دقیق‌تر، روی نقشه زوم کنید.
 3. انگشت خود را روی محل دقیق مقصد نگه دارید تا نشانگر قرمز رنگ نمایان شود.

مسیریابی با اپلیکیشن Google Maps

 1. روی دکمه Directions کلیک کنید تا مسیریابی آغاز شود.

مسیریابی با اپلیکیشن Google Maps

کلیت مسیریابی توسط اپلیکیشن Google Maps را توضیح دادیم و اکنون شما باید مسیر مشخص شده را برای رسیدن به مقصد خود دنبال کنید. دقت کنید دایره آبی رنگ در نقشه مکان فعلی شما را نشان می‌دهد. برای آشنایی بیشتر با قابلیت مسیریابی گوگل مپ به نکات زیر هم توجه کنید:

 • برای مسیریابی علاوه بر روش بالا می‌توان از نوار جستجوی اپ استفاده کرد و نام محل مورد نظر را وارد نمود. برای این کار کافی است روی Directions کلیک کنید.

مسیریابی با اپلیکیشن Google Maps

 • شما می‌توانید بعد از فعال سازی مسیریابی (با طی چهار مرحله بالا) مبدا و مقصد را تغییر دهید. برای این کار کافی است روی باکس‌های مربوط به آن‌ها کلیک کنید. انتخاب مبدا و مقصد از طریق تایید لوکیشن فعلی، نوار جستجو و نقشه امکان پذیر است.

مسیریابی با اپلیکیشن Google Maps

 • نوار جستجوی گوگل مپ از زبان فارسی پشتیبانی می‌کند و شما می‌توانید نام‌ محل‌های مورد نظر را به صورت فارسی وارد کنید.
 • اکثر مراکز مهم مانند رستوران‌ها، پاساژها، شرکت‌ها و از این قبیل موارد در گوگل مپ ثبت شده‌اند و با وارد کردن نام هریک در نوار جستجو می‌توانید از مسیریابی به سمت آن‌ها استفاده کنید.
 • در صورتی که در حال رانندگی هستید می‌توانید گزینه Start driving را فعال کنید تا مسیریابی در راه‌ به صورت خودکار و بدون دخالت دست صورت گیرد.

مسیریابی با اپلیکیشن Google Maps

 • اگر می‌خواهید در نقشه وضعیت ترافیک نشان داده شود، حین مسیریابی روی گزینه Preview و سپس سه نقطه کلیک کنید. در این قسمت باید گزینه All traffic را فعال کنید.

مسیریابی با اپلیکیشن Google Maps

 • برای فعال سازی نقشه ماهواره‌ای گوگل مپ باید در صفحه مسیریابی با کلیک روی سه نقطه، گزینه Satellite را فعال کنید.
 • دستیار صوتی گوگل در این برنامه فعال است و حین مسیریابی با ماشین شما را کمک می‌کند.

نظر شما درباره مسیریابی با اپلیکیشن Google Maps چیست؟

ارسال نظر