آیا اکانت فیس‌بوک من هک شده است؟

رسانه کلیک – اگر قصد دارید هک شدن اکانت فیس‌بوک خود را بررسی کنید، ادامه این مطلب را بخوانید. در این مقاله به آموزش بررسی هک شدن اکانت فیس‌بوک می‌پردازیم.

آیا اکانت فیس‌بوک من هک شده است؟

مقدمه

امروزه افراد متعددی اطلاعات شخصی خود را به صورت روزانه در شبکه‌های اجتماعی نظیر فیس بوک به اشتراک می‌گذارند. از این رو حفظ امنیت و حریم شخصی اکانت‌های شبکه‌های اجتماعی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. متاسفانه چندی پیش خبری مبنی بر هک شدن چندین میلیون اکانت فیس‌بوک اعلام شد. به همین دلیل بسیاری از کاربران این شبکه اجتماعی نگران هک شدن اکانت فیس بوک خود هستند. اگر شما هم از کاربران این شبکه اجتماعی هستید و تمایل به بررسی این موضوع دارید، با ما همراه باشید.

چگونه می‌توانیم متوجه هک شدن اکانت فیس‌بوک خود شویم؟

کاربران شبکه اجتماعی فیس بوک می‌توانند با استفاده از روشی که در ادامه به شرح آن می‌پردازیم، هک شدن اکانت فیس بوک خود را مورد بررسی قرار دهند. بدین منظور در ابتدا وارد اکانت فیس بوک خود شده و روی این لینک کلیک کنید. در قسمت انتهایی صفحه وضعیت اکانت شما نمایش داده می‌شود. در صورتی که اکانت فیس‌بوک شما هک نشده باشد، پیغامی مانند تصویر زیر در کادر سبز رنگ نمایش داده خواهد شد.

هک شدن اکانت فیس‌بوک

با این وجود در صورتی که اکانت فیس‌بوک شما هک شده باشد، پیغامی مبنی بر هک شدن و اطلاعاتی که از شما در اختیار هکرها قرار گرفته نمایش داده می‌شود. توجه داشته باشید که در صورت هک شدن اکانت فیس‌بوک شما، پیغام زیر در صفحه شروع نمایان می‌شود.

هک شدن اکانت فیس‌بوک

متاسفانه در صورتی که اکانت فیس‌بوک شما مورد حمله هکرها قرار گرفته باشد، قادر به پس گرفتن اطلاعات خود نخواهید بود. با این وجود کمپانی فیس‌بوک با افزایش امنیت از دسترسی هکرها به اطلاعات سایر کاربران جلوگیری کرده است. بنابراین در صورتی که اکانت شما مورد حمله هکرها قرار نگرفته، جای نگرانی نیست.

چگونه امنیت اکانت فیس‌بوک خود را افزایش دهیم؟

فیس‌بوک این امکان را در اختیار کاربران خود قرار داده تا آن‌ها بتوانند از ورودهایی که به اکانت‌هایشان صورت می‌گیرد، مطلع شوند. بنابراین اگر ورودی از سوی یک دستگاه ناشناس به اکانت شما صورت گرفته باشد، پیغامی از طرف فیس‌بوک دریافت خواهید کرد. لازم به ذکر است که با فعال سازی این قابلیت از ورود افراد ناشناخته به اکانت شما جلوگیری نخواهد شد و تنها این قابلیت نقش اطلاع رسانی را ایفا می‌کند.

اکنون به منظور فعال سازی قابلیت مذکور وارد اکانت فیس‌بوک خود شده و روی آیکون فلش موجود در گوشه بالا و سمت راست صفحه کلیک کنید. سپس از منوی نمایان شده وارد بخش Settings شوید. پس از آن در قسمت سمت چپ صفحه گزینه Security and login را انتخاب کنید.

هک شدن اکانت فیس‌بوک

در مرحله بعد به قسمت انتهایی و بخش Setting Up Extra Security مراجعه کنید. در این بخش روی گزینه Edit در کنار عبارت Get Alerts About Unrecognised Logins کلیک کنید. سپس گزینه Get Notifications را انتخاب کنید. بدین ترتیب اگر شخصی از یک دستگاه و یا مرورگر ناشناس قصد ورود به اکانت شما را داشته باشد، مطلع خواهید شد.

هک شدن اکانت فیس‌بوک

جمع‌بندی

طبق گفته‌های کمپانی فیس‌بوک حدود 29 میلیون از اکانت های کاربران این شبکه اجتماعی مورد حمله هکرها قرار گرفته است. اگر شما هم از کاربران این شبکه اجتماعی هستید، می‌توانید با استفاده از این مقاله به بررسی این موضوع بپردازید.

ارسال نظر