آموزش مخفی کردن چت های واتساپ در گوشی و کامپیوتر

مخفی کردن چت‌ها هنوز در واتساپ امکان پذیر نیست، اما چند راه حل برای این کار وجود دارد. در این مطلب، همه راه‌های مخفی کردن چت‌های شما در اندروید و رایانه شخصی را بررسی می‌کنیم.

آموزش مخفی کردن چت های واتساپ در گوشی و کامپیوتر

مخفی کردن چت‌های واتساپ در اندروید به طور موقت

۱- ابتدا اپلیکیشن واتساپ را روی گوشی هوشمند اندرویدی خود باز کنید.
۲- اکنون روی چت خاصی که می‌خواهید پنهان/بایگانی کنید ضربه بزنید و نگه دارید.
۳- چندین گزینه در بالا ظاهر می‌شود. نماد "پیکان رو به پایین" را در کنار منوی سه نقطه انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه چت شما به طور موقت بایگانی می‌شود. تا زمانی که شخصی در چت پیام جدیدی ارسال کند. علاوه بر این، هنگامی که پیامی از طرف شما ارسال شود، چت قبل از بایگانی کردن، به جای خود باز می‌گردد.
برای دسترسی به چت بایگانی شده، به پایین‌ترین قسمت چت‌های واتساپ مراجعه کنید. در قسمت Archived آنها را مشاهده خواهید کرد.

مخفی کردن دائمی چت‌های واتساپ در گوشی های اندروید

با فعال کردن یک گزینه خاص در تنظیمات آرشیو، می‌توانید چت‌های واتساپ را بطور دائم از نمایش در لیست چت‌های اصلی پنهان کنید:

۱- ابتدا اپلیکیشن واتساپ را روی گوشی هوشمند اندرویدی خود باز کنید و وارد Settings شوید.
۲- سپس به قسمت Chats بروید.
۳- به پایین اسکرول کنید و گزینه Keep chats archived را فعال کنید.
۴- اکنون به لیست چت‌های اصلی واتساپ برگردید و چتی را که می‌خواهید برای همیشه از لیست مخفی کنید، انتخاب کنید و نماد فلش رو به پایین را در کنار منوی سه نقطه انتخاب کنید.
پس از انجام این کار تمام چت‌های شما به بخش Archived در بالای صفحه منتقل می‌شوند. گزینه view all your chats را انتخاب کنید. در این روش برخلاف روش موقت، هیچ اعلانی از چت‌های بایگانی شده دریافت نخواهید کرد.

مخفی کردن چت‌های واتساپ با استفاده از آرشیو در لپ تاپ / کامپیوتر

درست مانند برنامه تلفن همراه واتساپ، کاربران می‌توانند با استفاده از آرشیو بر روی لپ تاپ یا رایانه شخصی خود، چت‌ها را مخفی کنند:

۱- ابتدا از طریق مرورگر رایانه خود به web.whatsapp.com بروید.
۲- با کلیک راست یا انتخاب "فلش رو به پایین" چت مورد نظر خود را انتخاب کنید.
۳- سپس گزینه Archive chat را انتخاب کنید.


اکنون بسته به تنظیمات چت بایگانی که در تلفن خود فعال کرده اید، چت به صورت موقت یا دائم بایگانی و پنهان می‌شود. در صورتی که گزینه Keep chats archived را در تلفن همراه خود انتخاب کرده باشید، همه چت‌های بایگانی‌شده شما در بخش Archived section در بالای همه چت‌ها قابل دسترسی خواهد بود. در صورتی که این گزینه غیر فعال باشد، می‌توان با انتخاب منوی سه نقطه در بالا و سپس گزینه Archived به چت‌های بایگانی شده دسترسی پیدا کرد.

ارسال نظر