نحوه استفاده از قابلیت کنترل والدین در اپلیکیشن TikTok

رسانه کلیک – قابلیت کنترل والدین در اپلیکیشن TikTok به والدین اجازه می دهد تا بر تنظیمات امنیتی حساب کاربری فرزندان نظارت کرده و آن ها را از هرگونه محتوای نامناسب دور نگه دارند.

نحوه استفاده از قابلیت کنترل والدین در اپلیکیشن TikTok

اپلیکیشن TikTok یک پلتفرم رسانه اجتماعی است که امکان ساخت، ترکیب، افزودن یا به اشتراک گذاری ویدیوهای کوتاه را فراهم می آورد. به علت محبوبیت زیاد این برنامه در بین نوجوانان، بدیهی است که والدین بخواهند فرزندان خود را از محتویات نامناسب محفوظ نگه دارند. برای این کار می توان از قابلیت کنترل والدین ارایه شده در برنامه تیک تاک استفاده کرد. البته پیش از شروع، والدین باید به حساب کاربری فرزند خود روی آیفون یا اندروید دست پیدا کند.

نحوه فعال کردن قابلیت Family Paring در تیک تاک

با استفاده از قابلیت Family Paring یا همان جفت کردن خانواده، والدین می توانند حساب کاربری تیک تاک خود را به حساب کاربری تیک تاک فرزندان خود متصل کنند. بدین ترتیب فرزندان نمی توانند تنظیمات برنامه را تغییر دهند. پس از فعال سازی این قابلیت، والدین قادر خواهند بود تا زمان نمایشگر، محتوا و ارتباطات حساب کاربری فرندان خود را کنترل کنند.

برای فعال کردن قابلیت Family Pairing، ابتدا اپلیکیشن تیک تاک را باز کرده و به روی گزینه Me در گوشه سمت راست پایین ضربه بزنید. سپس روی آیکن سه نقطه در گوشه سمت راست بالا ضربه زده و به منوی Privacy and Safety بروید.

در این منو، ابتدا به بخش Digital Wellbeing رفته و گزینه Family Paring را انتخاب کنید. سپس باید مشخص کرد که حساب کاربری فعلی متعلق به فرزند است یا والدین. گزینه Parent را انتخاب کنید.

در این صورت جزییات مربوط به ابزارهای مختلف به شما نشان داده می شود. روی گزینه Continue ضربه بزنید تا یک کد QR منحصر به فرد برای شما ظاهر شود.

سپس برنامه تیک تاک را از روی گوشی فرزند خود باز کرده و پس از انتخاب Me و ضربه زدن روی آیکن سه نقطه ای، به ترتیب به بخش Digital Wellbeing و Family Paring رفته و این بار گزینه Teen را انتخاب کنید.

گوشی فرزند از شما درخواست می کند تا کد QR ظاهر شده روی دستگاه خود را اسکن کنید. پیش از این کار، احتمالا باید به اپلیکیشن TikTok اجازه دهید تا از دوربین استفاده کند.

پس از اسکن کد QR، روی گزینه Link Accounts در گوشی فرزند خود ضربه بزنید. پس از تایید انتخاب، حساب های کاربری به یکدیگر متصل می شوند. حال می توانید از طریق گوشی خود، به روی حساب کاربری فرزندان ضربه زده و تنظیمات امنیتی آن ها را دستکاری کنید.

البته بدون استفاده از Family Paring نیز می توان هر سه قابلیت کنترل والدین را به طور جداگانه فعال کرد. اما باید در نظر گرفت که Family Paring تنها راه ممکن جهت جلوگیری از تغییر تنظیمات برنامه توسط فرزندان است.

نحوه فعال سازی مدیریت زمان نمایشگر در اپلیکیشن TikTok

تعیین یک محدوده زمانی مطلق جهت کاربرد رسانه اجتماعی، عادت سالمی برای همگان است. فعال سازی ویژگی مدیریت زمان نمایشگر، برنامه را وادار می کند تا پس از دوره زمانی خاص خاموش شود، مگر اینکه فردی کد رمزی چهار رقمی مربوطه را وارد کند.

به منظور فعال سازی این قابلیت در اپلیکیشن TikTok ، روی گزینه Me در گوشه سمت راست پایین ضربه زده و سپس آیکن سه نقطه ای در گوشه سمت راست را انتخاب کنید و به منوی Privacy and Settings بروید.

به بخش General رفته، روی گزینه Digital Wellbeing ضربه زده و سپس Screen Time Management را انتخاب کنید.

در این قسمت، جزییات مختلف در خصوص قابلیت مدیریت زمان نمایشگر به کاربر نشان داده می شود. روی گزینه Time Limit ضربه زده و سپس یکی از گزینه های 40، 80، 90 یا 120 دقیقه را انتخاب کنید. سپس روی گزینه Turn on Screen Time Management ضربه بزنید تا تنظیمات وارد شده، ذخیره سازی شوند.

همچنین با تعیین یک کلمه عبور چهار رقمی، می توان از خاموش شدن برنامه پس از مدت تعیین شده جلوگیری کرد. بنر سبز رنگی که خیلی کوتاه در بالای صفحه به نمایش در می آید، از تایید تغییرات اعمال شده خبر می دهد.

فعال کردن حالت محدود در اپلیکیشن TikTok

شما می توانید با استفاده از حالت محدود یا همان Restricted Mode هر گونه محتوای نامناسب را فیلتر کنید. ناگفته نماند این قابلیت در اکثر اپلیکیشن ها مدام در حال بروزرسانی است.

برای این کار کافی است تا به قسمت Me رفته و روی آیکون سه نقطه ضربه زده و سپس با ورود به بخش Digital Wellbeing گزینه Restricted Mode را انتخاب کنید.

پس از فعال کردن حالت محدود از شما خواسته می شود تا دو مرتبه یک پسوورد چهار رقمی را وارد نمایید. این قابلیت همچنان فعال باقی می ماند تا زمانی که شما به صورت دستی آن را از کار بیاندازید. در پایان اگر یک بنر سبز رنگ در بالای صفحه مشاهده کردید، به آن معناست که تغییرات شما به درستی اعمال شده اند.

نحوه غیر فعال کردن پیام های دایرکت در تیک تاک

به عنوان والدین و یا سرپرست، شما همچنین قادر خواهید بود تا پیام هایی که به صورت مستقیم برای فرزند شما ارسال می شوند را محدود و یا غیر فعال کنید. این قابلیت به صورت پیشفرض برای افراد زیر 16 سال کار نمی کند. برای غیر فعال سازی پیام های دایرکت، به ترتیب روی گزینه های Me > Setting > Privacy and Safety > Who Can Send You Direct ضربه بزنید. حال می توانید با انتخاب No One از ارسال هر نوع پیام در دایرکت جلوگیری کرده و یا با انتخاب Friends تعداد فرستندگان را محدود کنید.

در پایان باید یادآوری کنیم که اگر قابلیت Family Pairing را فعال نکرده باشید، از کار انداختن تنظیمات مربوط به کنترل والدین در اپلیکیشن TikTok بسیار ساده انجام می گیرد.

ارسال نظر